Вітальня – серце будинку. Це кімната, куди запрошують гостей, де відпочиває ціла сім’я. І хоча теми та стилі можуть відрізнятися, один фактор завжди залишається незмінним. Це високий рівень комфорту і приємна атмосфера, які повинні бути як у рустикальном та індустріальному стилях, так і в класичному чи тосканському.
Панорамні краєвиди з розкішної вітальні просто вражають. Вихід на терасу чудово проглядається завдяки величезним вікнам від підлоги до стелі. Дизайнери з австралійської студії JAM Architects постаралися максимально відкрити простір, зберігши при цьому можливість усамітнення.
Попри мінімальну кількість меблів, вітальня виглядає затишно. Величезні панорамні вікна дозволяють сонячному світлу максимально проникнути в кімнату. Відкрите планування з’єднує всі зони в єдине ціле, і в одночас вони виглядають цілком ізольовано.
Вітальня від Річарда Майера (Richard Meier) створена як ідеальне місце для відпочинку і розваг. Вона розташована на дев’ятому поверсі, що дозволяє милуватися приголомшливими краєвидами Лондона.
Над оформленням інтер’єру будинку в Кейптауні працювали дві компанії SAOTA architects і OKHA Interiors. Їх дизайнери запропонували проект дивовижної вітальні, повністю відкритої зі східного і західного боків, перетворивши її у павільйон.
У будинку Holy Cross від студії Thomas Balaban Architecte неймовірно проста вітальня. Інтер’єр дещо навіть аскетичний, але завдяки правильно обраним меблям, кольоровій гамі і аксесуарам він виглядає затишно.
Не всі вітальні можуть похвалитися яскравими кольорами і простором. Студія M17 оформила вітальню, яка зовні нагадує хол. Скульптурна стіна виконує масу додаткових функцій, дозволяючи кімнаті зберегти простоту і відкритість. Втім, природного світла, безумовно, не вистачає.
Планування вітальні, запропоноване студією Clairoux, виглядає незвично. Єдиний м’який куточок розташований в самому центрі, на стінах величезна кількість відкритих полиць. Вікно теж досить нестандартне.
Плануючи інтер’єр будинку у Варшаві, дизайнери польської студії Nasciturus Design вирішили використовувати нейтральну колірну гаму, щоб отримати класичний дизайн, але з яскравою сучасною атмосферою. Величезний секційний м’який куточок займає більшу частину простору, але все одно він чудово поєднується з декором.
Бажання наблизитися до природи дизайнери зі студії Fernanda Marques Arquiteto Asociados втілили у вітальні Loft 24-7. У ній скляні стіни, натуральна колірна гамма, величезні вікна і оригінальний стелаж.
Крім величезних панорамних вікон, вітальня від студії Rolf Ockert Design може похвалитися ще й рядом стельових вікон, завдяки яким відкривається огляд 360 °.
Будинок від нью-йоркській студії Casamanara хоч і не може похвалитися особливим простором, але в ньому виразно відчувається оригінальний характер. Відкрите планування, яке включає в себе кухню, вітальню і їдальню, об’єднало все в єдине ціле. Килим із візерунком допомагає зонувати простір, а акцентні кольори виконують роль композиційних центрів.
Збалансований інтер’єр – це розумне використання кожної деталі. Вітальня від дизайнерів студії McClean Design може похвалитися панорамними вікнами, що відкривають приголомшливі краєвиди, простою колірною гамою в сірих тонах і оригінальним м’яким куточком з цікавою текстурою. Сучасний камін створює затишну і теплу атмосферу.
Приватний будинок в Брюсселі оформляли дизайнери зі студії Auxan Atelier d’Architecture, створивши еклектичний інтер’єр, де диван, кавовий столик і мінімалізм, який їх оточує, розповідають кожен свою історію. Загалом чудово передано атмосферу сучасного житла.
Апартаменти Sunset Strip відрізняються простотою інтер’єру і його декору. Вітальня виглядає стримано, але від цього вона не стає нецікавою.
Розташування меблів у вітальні, створеній дизайнерами Studio O., доволі незвичайне. Вони запропонували перетворити кімнату в місце, здатне розмістити великі групи людей, створивши при цьому комфортну і елегантну атмосферу. Камін вбудований в несучу стіну, ним можна насолоджуватися і з боку їдальні.
Будинок, побудований фахівцями з компанії Mobius Architects – це приклад сучасного житла, розташованого в горах. У центрі вітальні знаходиться камін, сидячи біля якого можна милуватися приголомшливими краєвидами завдяки панорамним вікнам.
Скло ніби обрамляє цю довгу вузьку вітальню, демонструючи красу ландшафту за вікном. Стиль декору кімнати продиктований тісним зв’язком природи та інтер’єру, створеного фахівцями компанії SBCH Architects з Південної Кароліни.
Якщо одне з головних завдань вітальні – це комфорт, то це не означає ігнорування й інших аспектів. Польська дизайнерська студія HOLA Design продемонструвала цей принцип на прикладі однієї з квартир у Варшаві. Дизайнерам вдалося об’єднати функціональність і красу завдяки елегантній кольоровій гамі, оригінальним аксесуарам і яскравим акцентам.
Яскраві контрасти і поєднання незвичайних кольорів добре працює в невеликих кімнатах. Для великого простору дизайнери обирають нейтральні кольорові рішення, що допомагають створити теплу і затишну атмосферу.
Обтягнута шкірою акцентні стіна – це основний елемент в інтер’єрі від студії Олександри Федорової. Вона вдало поєднується з іншими предметами, наприклад, з диваном. Цікаве рішення – це вибір акцентів кольору слонової кістки. Між вікном і вітальнею розташувалася їдальня.
Камін повністю змінює атмосферу в кімнаті. Без нього вітальня, оформлена російською студією Мудроголенко, виглядала б не такою затишною і привітною, особливо враховуючи обрану колірну палітру і обробку.
Сучасне шале Dent Blanche може похвалитися гарною вітальнею з дерев’яними елементами, яскравим сонячним світлом і декількома рустикальними елементами. Навколишні пейзажі стали складовою інтер’єру. Розкішний будиночок можна вважати прикладом традиційної місцевої архітектури з сучасним характером.
Будинок, побудований фахівцями шотландської студії Dualchas Architects, розділений на дві зони, які відокремлені від кухні і їдальні бузковою перегородкою. Більша частина служить вітальнею. Білий м’який куточок, відкриті полиці, яскравий смугастий килим на підлозі – все продумано для створення затишної атмосфери.
Фахівці турецької компанії Aytac Atchitects побудували в Бодрумі п’ять дивовижних вілл. Кожна з них унікальна, але у всіх відчувається зв’язок інтер’єру і навколишніх краєвидів. Чарівні і таємничі вночі, яскраві і сонячні днем вітальні вражають своєю елегантною простотою і увагою до деталей.
Найчастіше інтер’єр сучасної вітальні – це поєднання стилів. Фахівці компанії Brininstool + Lynch, оформляючи інтер’єр в котеджі Coffou, постаралися об’єднати традиційні та індустріальні елементи так, щоб вийшов цікавий приклад сучасного дизайну.
Інтер’єр елегантного будинку в Турині оформляли фахівці студії MG2 ARCHITETTURE, яким вдалося об’єднати традиційну класику і простоту сучасності. Вітальня розділена на дві зони, в кожній з яких стоїть окремий м’який куточок, але виглядають вони схоже.
Вітальня всередині і відкритий басейн об’єдналися в єдине ціле у проекті Vienna Way Residence від студії Marmol Radziner. Дві зони розділені розсувними дверима і величезними панорамними вікнами.
Широкий камін, вбудований в кам’яну стіну, служить композиційним центром у вітальні, оформленій фахівцями зі студії MCK Architects в Сіднеї. Текстурний килим створює атмосферу тепла і затишку, яку підсилюють зручні дивани і крісла.
Деякі дизайнери люблять виділяти інтер’єр за допомогою колірної гами і візерунків. Фахівці студії LLI Design вибрали для невеликої вітальні червоний секційний диван і оригінальний кавовий столик із металевою основою.
Ефектні сходи спіральної форми стали невід’ємною частиною інтер’єру вітальні, оформленої студією ONG & ONG. Вони створюють ілюзію додаткової висоти і розширюють простір. Щоб компенсувати брак вікон і сонячного світла, дизайнери пофарбували стіни в білий колір і використали акцентне освітлення.