Показали 70-річну еволюцію вітальні IKEA, від 1950-их до 2020-их: як змінювався дизайн та ціни (відео)

697

Протягом багатьох років компанія IKEA асоціюється з якістю, мінімалізмом та доступними цінами. Незважаючи на те, що компанія весь час намагалася слідувати цим принципам, протягом десятиліть компанія вносила зміни до своєї продукції, керуючись тогочасними трендами. Десятиліття йшли, а IKEA залишилася, змінюючись та дійшовши до нашого часу в тому вигляді, в якому ми знаємо її зараз. Ви побачите еволюцію вітальні IKEA з 1950-их років до нашого часу, і це можна назвати справді цікавим та захоплюючим уроком історії.

1950-ті (вартість вітальні IKEA – $1819.34)

Перший магазин IKEA був відкритий у 1958 році, і тоді клієнтам слід було заповнювати купон з каталогів IKEA та надсилати його поштою для замовлення меблів. Центральним елементом цієї вітальні був стіл UTÖ зі спеціальною підставкою для каталогів та журналів.

Ще одним важливим елементом є лампа PALETT, яка була доступна в широкій палітрі кольорів: червоному, синьому, сірому та чорному. У брошурі 1950-го року вона рекламувалася так: “Більше ніде ви не зможете знайти таку стабільну та красиву лампу за такою привабливою ціною”.

1960-ті (вартість вітальні IKEA – $1764.22)

У центрі вітальні 60-их – кавовий столик RIO, який набагато краще підходить для відпочинку в компанії, ніж для читання каталогів. Завдяки використанню форми кола вдається збільшити вільний простір. Також варто звернути увагу на шпалери в атомарному стилі та круглий килимок GYLLEN.

1970-ті (вартість вітальні IKEA – $1701.32)

Характерною особливістю вітальні IKEA 1970-их років є диван IMPALA, що був створений дизайнером Джиллісом Лундгреном, який приєднався до IKEA у 1953 році, ставши четвертим працівником компанії. В центрі вітальні на зображенні розташований кавовий столик CENTRUM 50. Стиль 70-их також чудово відображений у лампі AMARANT. Вона має нікелеву ніжку, покриту білим або оранжевим акриловим пластиком. Окрім цього, її можна поставити, як настільну лампу.

1980-ті (вартість вітальні IKEA – $1480.25)

У це десятиліття була презентована шведська книжна шафа BILLY, яка поставила рекорд продаж. Будучи вперше презентованою у 1979, вона продалася сумарним тиражем 41 мільйон штук та дала старт консервативній епосі в дизайні IKEA. Також у вітальні IKEA 80-их є диван YSTAD, столик та м’яке крісло HEDE.

1990-ті (вартість вітальні IKEA – $2086.23)

Дизайн IKEA у 1990-их був дещо дивним у порівнянні з попереднім та наступним десятиліттями, але меблі все ще були комфортними та практичними. Найбільш примітними тут є диван TULKA, шафа AKROBAT та крісло MULLSJO.

2000-ні (вартість вітальні IKEA – $1732.95)

На початку нового століття компанія повернулися до менш сміливого і більш строго дизайну. У стрій повернулося крісло 1976 року POÄNG, створене дизайнером Нобору Накамура. Важливими елементами вітальні 2000-их є стіл ENERYDA та двоспрямована лампа DIPODI.

2010-ті (вартість вітальні IKEA – $2806.45)

У 2014 році компанія IKEA повернулася до своїх шведських коренів, презентувавши диван STOCKHOLM, який можна назвати одним з основних елементів вітальні IKEA зразка 2010-их. Також до колекції STOCKHOLM, в яку входять одні з найбільш високоякісних виробів IKEA, входить вовняний килим ручної роботи.

2020-ті (вартість вітальні IKEA – $1112.95)

Настав час розглянути сьогодення – вітальня IKEA, як і 70 років тому, залишається красивою, практичною та доступною, про що, як і у 50-их роках, сказано у описі до деяких товарів: так, наприклад, в описі крісла NOLMYRA, серед іншого, вказано, що воно є “комфортним навіть для вашого гаманця”. Килим BRÖNDEN вже став сучасною класикою, а стіл VITTSJÖ підійде будь-куди завдяки своєму нестаріючому геометричному дизайну.
• не пропусти• магазин

• новини партнерів