Літо – час для відпочинку та занурення в літературу. Канал 24 пропонує топ-10 “літніх” книг, серед яких є і новинки для дорослих, і неперевершені твори для дітей.
“100 життєво важливих навичок”
Клінт Емерсон
Книга must have на всі випадки життя. Як кажуть, краще буди проінформованим і обізнаним, ніж потрапити в небезпеку і не знати як з неї вийти.
Колишній співробітником спецслужб США подав інформацію, якою має володіти кожен із нас, щоб захистити себе та своїх близьких у разі виникнення небезпечної ситуації. Усі поради та інструкції подані у формі, цілком доступній для пересічної людини. Читач, зокрема, дізнається, як вирватись із рук викрадача, протистояти нападу, яких заходів ужити, аби врятуватися під час природного катаклізму.
Як уникнути викрадення літака, відірватися від стеження на дорозі, відправити анонімний mail і не тільки у книзі “100 життєво важливих навичок”.
“Маленьке життя”
Ганья Янаґігара
Герої роману – четверо друзів, які мешкають в сучасному Нью-Йорку. Читач поринає в світ героїв, минуле, страхи, страждання, думки і радості. Це роман про дружбу. Чоловіча дружба, яка триває десятиліттями, незалежна від статків чи сімейного стану, від відмінностей у поглядах, від прихованих таємниць. І дружба часом може перерости у щось багатше, більше – у кохання, у стосунки.
Хочете знати більше про Нью-Йорк і життя у ньому – обирайте “Маленьке життя”. У 2015 році книга увійшла в шорт-лист “Букерівської премії”, вийшла в фінал Національної книжкової премії США, та отримала нагороду “Художня книга року” за версією журналу Kirkus. Як пишуть іноземні ЗМІ, цей роман може звести з розуму, заволодіти вами цілком і стати всім вашим життям.
“Побачити свої зірки в калюжі”
Аліна Акуленко
Це унікальна українська книга-інструкція для реального життя, яка допоможе читачеві досягати персональної самореалізації на різних життєвих рівнях. Автор щиро та креативно веде читачів до їхніх зірок, прокладаючи шлях крізь лабіринти українських реалій та враховуючи нашу ментальність.
Аліна Акуленко – журналістка, автор та ведуча суспільно-політичних програм на Українському радіо, кандидат філологічних наук, фіналістка та член журі міжнародних радіоконкурсів – ділиться з читачами своїми напрацюваннями і спостереженнями, цікаво, обґрунтовано, дуже позитивно розповідає про теорію і практику народження і втілення різних проектів, про психологію створення нового і підводні камені на цьому шляху.
“Аеропорт і…”
(збірка)
Слоган збірки – “Книга для тих, хто (не) боїться літати”.
“Аеропорт і…” – це перша збірка із серії оповідань сімнадцяти українських авторів під назвою “Дорожні історії”, об’єднаних темою аеропортів, польотів, подорожей літаком.
Для одних польоти – це вже буденність, для інших – неординарна подія, що запам’яталася на все життя. Кожен може пригадати щось зі своїх вражень від літання на повітряному судні, але не кожен зуміє описати це майстерно, захоплено, мудро, лірично, щемно або з гумором.
“Список мрій”
Лорі Нельсон Шпільман
Мріяти – не шкідливо. Навпаки, сучасна психотерапія радить ретельно записувати та детально уявляти свої бажання.
Після смерті матері Брет Болінджер має успадкувати косметичну фірму, будинок і чималу суму грошей. Цього їй вистачить на безтурботне життя з бойфрендом Ендрю. Все б воно так і було, коли б не список мрій, що його вона склала ще в підлітковому віці. А тепер вона доросла жінка. Життя надало їй як на блюдечку із блакитним краєм практично всі складові приємного та безтурботного життя. Здавалось би – живи та радій! Але Брет не дає спокою її список мрій.
“Стожар”
Ярина Каторож
Читач цього роману-фентезі потрапить до світу Патрії – держави, якої давно вже не існує. Але на землях якої переплелись давньоукраїнські імена, вишивані сорочки та холодна зброя з прихованими механізмами, що готові от-от показати свою міць. Тут панують нещадні белати, а в далеких лісах Дикого краю сплять скелі з обличчями велетнів.
Це роман про злість, жорстокість і любов. Це книга-клубок з історій, справжній палімпсест з прихованими рядками, в якому однієї миті видається, що знаєш про персонажа або ситуацію геть усе, а в наступну – ставиш собі питання: а чи довго ще до наступного розділу – можливо, там буде трохи більш відхилено завісу сюжету?
“Як створити Всесвіт із 92 хімічних елементів”
Едріан Дінгл
Із книжки можна дізнатись багато цікавого про мінерали, живу природу, їжу і ще цілу низку речей. Розглянуто склад мила, бензину, сірників, металевих монет; розповідається, наприклад, що таке телевізор з хімічної точки зору, чому феєрверк виходить кольоровим, чому ртуть рідка. У деяких розділах пропонується зробити дослід. Можна самотужки виготовити електромагніт, гоночну машину, настільний вулкан. Книжка написана з гумором, в ній повно дотепних рецептів. Один із рецептів розповідає, як власноруч зробити людину.
Ця книжка призначена не лише для дітей 8-12 років, але й батьків, чиї діти ще у віці “чомучок”.
“Щоденник слабака. Канікули псу під хвіст”
Джеф Кінні
Неймовірно захоплива історія з веселими картинками та ситуаціями для дітей від 10 до 13.
Настали літні канікули – погода чудова, і всі діти веселяться надворі. А де ж Ґреґ Гефлі? Вдома, грається у відеоігри за запнутими шторами. Ґреґ не приховує, що йому “більше до вподоби приміщення”, він живе у своїй найкращій літній фантазії: жодних обов’язків і жодних правил. Але Ґреґова мама інакше уявляє собі ідеальне літо.
“Велика втеча дідуся”
Девід Вольямс
Якщо ваша дитина полюбляє проводити свої канікули у дідуся з бабусею прихопіть для них “Велику втечу дідуся”. З допомогою цієї книги ваша дитина ще більше зблизиться з рідними.
Ця зворушлива історія про маленького хлопчика та його улюбленого дідуся, які вирушайте у неймовірну подорож літаком над Лондоном і здійсніть втечу з пригодами, сповненими смішних ситуацій і людяності.
“Перші 100 слів”
(еко-картон)
Для найменшеньких, які тільки починають розуміти слова.
Ця чудова книжечка з великими яскравими зображеннями відкриє світ нових слів для вашого малюка, а завдяки екологічному картону і пухкій поролоновій палітурці долучитися до нових знать буде безпечно і приємно.