У якому випадку про субсидiю доведеться забути

    93
    Якщо людина невчасно сплатила за свiтло, воду чи газ, то про субсидiю їй доведеться забути, пише газета “Експрес”.
    Днями в поштовiй скриньцi знайшла повiдомлення вiд комунальникiв. Там iшлося про те, що мешканцям, якi мають борг за утримання будинкiв та прибудинкової територiї, можуть скасувати субсидiю.
    Що ж це за попередження та за яких умов можуть позбавити цiєї допомоги вiд держави? Розповiдає Наталiя Демкович, начальник Управлiння соцiального захисту мiськради.
    — Пояснiть, чому в мешканця можуть забрати субсидiю?
    — У Постанову Кабiнету Мiнiстрiв України №848 внесено змiни про порядок надання субсидiй. Тож, якщо мешканець має заборгованiсть з оплати житлово-комунальних послуг бiльш нiж за два мiсяцi, надання субсидiї припиняється i на наступний строк не призначається. Зауважу, що сума боргу не має значення — лише  термiн. I йдеться не лише про борг за утримання будинкiв та прибудинкової територiї, а загалом про всi комунальнi послуги, якi надаються мешканцям.
    — А коли субсидiю можуть скасувати?
    — Як тiльки отримаємо iнформацiю про борг. Надавач послуг повинен постiйно iнформувати про стан оплати комунальних послуг управлiння соцiального захисту. Якщо, наприклад, у серпнi нам нададуть iнформацiю, що мешканець не заплатив за споживання газу у травнi-червнi, то субсидiю буде припинено, доки мешканець не виправить ситуацiю.
    — Як боржниковi повернути допомогу вiд держави?
    — Це можна зробити лише в тому разi, якщо мешканець принесе квитанцiї про сплату всього боргу. Або ж якщо матиме договiр про реструктуризацiю заборгованостi за житлово-комунальнi послуги. Що це таке? Якщо людина має заборгованiсть, скажiмо, тисячу гривень, з оплати електроенергiї, договором вона зобов’язується сплатити цей борг, наприклад, упродовж року. Двi сторони мають домовитися про термiни сплати заборгованостi, i споживач повинен вiдповiдати за вчасну сплату. Такий договiр буде пiдставою для надання або вiдновлення субсидiї.


    • інші новини