В Англії випадково знайшли скарб римських монет часів імператора Нерона

    1575

    У західній Англії будівельники натрапили на скарб із 1368 старовинних монет часів Римської імперії. Це найбільша колекція монет періоду правління імператора Нерона, яку коли-небудь знаходили в Британії. Монети датуються періодом від 157 року до нашої ери до 55 року нашої ери, тобто належать до часів, коли римляни тільки-но почали захоплювати британські землі.

    Знахідку виявили наприкінці 2023 року неподалік міста Вустер. Головний дослідник скарбу, доктор Мюррей Ендрюс, каже, що ці монети – справжня історична цінність. Вони потрапили до Британії з різних куточків Римської імперії: від берегів Середземного моря до місцевих пагорбів Котсволду.

    Науковці вважають, що ці гроші могли належати місцевому заможному фермеру або торговцю. Швидше за все, це була оплата за продукти та худобу, які він постачав римському військовому форту у Вустері. Власник, мабуть, заховав монети через неспокійні часи – місцеві племена тоді активно боролися проти римських завойовників.

    Майже всі знайдені монети зроблені зі срібла – це так звані денарії, викарбувані в Римі. Є серед них і одна золота монета – її виготовили для місцевого племені добуннів, яке жило в цих краях з 20 по 45 рік нашої ери. Оскільки деякі монети виглядають як нові, вчені вважають, що скарб заховали приблизно у 55 році нашої ери.

    Зараз скарб зберігається в музеї міста Вустер, де його можна буде побачити вже в січні. Місцеві музейники збирають кошти, щоб викупити ці монети та залишити їх у своєму графстві. Якщо грошей не вдасться зібрати, цінна історична знахідка може назавжди зникнути з публічного доступу.



    • інші новини