Два споріднені метеорні потоки – Південні та Пвнічні Тауриди – наближаються до землі і вже спалахують у нічному небі: пік Південних Таурид можна буде спостерігати вже сьогодні, 5 листопада, а пік Північних Таурид припаде на 12 листопада. Про це повідомляється на порталі Phys.org.
За словами співробітниці планетарію при Університеті Міннесоти Саллі Браммел, хоча в ідеальних умовах спостереження Тауриди «виробляють» всього близько п’яти видимих метеорів на годину, найчастіше ці метеори є дуже яскравими вогняними кулями.
Південні Тауриди досягнуть піку ввечері 5 листопада, коли буде видно лише тонкий серп місяця. Північні Тауриди можуть бути затінені місячним світлом, оскільки місяць на той час буде повним на 79 відсотків.
Спостерігати за обома потоками можна буде до грудня. Для цього не потрібне спеціальне обладнання. Метеорні потоки зазвичай найкраще видно в безхмарну ніч між опівночі і передсвітанковим годинником, далеко від міських вогнів.
Більшість метеорних потоків походять із уламків комет. Південні та Північні Тауриди мають те саме батьківське джерело – уламки комети Енке. Коли каміння з космосу потрапляє в атмосферу Землі, опір повітря робить їх дуже гарячими. Це змушує повітря навколо них світитися і на короткий час залишає за уламком вогненний хвіст – так виглядає кінець «зірки, що падає».
Порожнисті порожнини повітря навколо космічних об’єктів, що швидко рухаються, розміром від порошинки до валуна можуть бути видними в нічному небі. Південні та Північні Тауриди мають схожі назви, оскільки на нічному небі здається, що вони зароджуються у різних точках сузір’я Тельця (лат. Taurus).