Чи знаєте Ви, що плаваючі гори-острови на планеті Пандора зі знаменитого фільму Аватар були створені за образом реального місця на Землі. Це диво називається гори Улін’юань (Wulingyuan), що знаходиться в Національному парку Чжанцзяцзе в Китаї. Про подібність можна судити лише поглянувши на фотографії парку Чжанцзяцзе
Гори Улін’юань Національного парку Чжанцзяцзе – видовище незабутнє. Кам’яні стовпи, що здіймаються вгору над тропічними джунглями на сотні метрів, покриті зеленими шапками заростей. Деякі особливо примітні скелясті піки Улін’юань мають свої назви, але з недавніх пір у цій мальовничій місцевості з’явилося і інше найменування – ширяючі гори планети Пандори, а одній горі, піку Цзянькуньчжу, навіть дали друге ім’я – «Алілуя, Аватар».
Планета Пандора, про захоплюючі пригоди на якій розповів фільм Джеймса Кемерона «Аватар», запам’яталася глядачам своїми дивно прекрасними ландшафтами, серед яких виділялися Ширяючі гори. Саме гори Улін’юань і стали прототипами казково красивих пейзажів далекої планети.
Що абсолютно не випадково – Національний парк Чжанцзяцзе на кожного, хто відвідує його, справляє незабутнє враження. Високі, що досягають деколи висоти в 3000 метрів над рівнем моря, кварцитові скелі, водоспади, річки, незліченна безліч печер – візит до гір Улін’юань часом порівнюють з прогулянкою по художній галереї. Тільки види, що відкриваються гостям цього унікального природного заповідника, справжнісінькі, незмірно більш хвилюючі і прекрасні.
Можна сказати, що Улін’юань, про який раніше нічого не було відомо, несподівано вразив всіх одного разу. До 70-х років XX в. мало хто знав про нього. Потім тут побували деякі художники, фотокореспонденти; вони й розтрубили всюди, що глибоко в горах загубилася яскрава перлина.
У 1992 р. Улін’юань був внесений ЮНЕСКО в Каталог світової природної спадщини. Фахівці Комітету з світової спадщини ЮНЕСКО в доповіді написали так: “Ландшафти Улінь’юаня дивовижно мальовничі й величні. Вони знаходиться на території провінції Хунань в центральній частині Китаю і займають 260 з гаком кв. км; найунікальнішими в цьому мальовничому районі є більше 3000 гострих вершин, що за формою нагадують колони і піки; більшість з них – це брили пісковику висотою в 200 метрів; між ними пролягають гірські долини й ущелини, течуть струмки, виблискують дзеркала водойм та стрічки водоспадів. У цьому мальовничому районі знаходиться більше 40 карстових печер і два величезних кам’яних моста, створених самою природою. Крім чарівних природних ландшафтів в даному районі під охороною держави перебуває величезна кількість тварин і рослин, що опинилися на межі вимирання, і тому викликають пильну увагу і турботу“.