Україна надзвичайна. Неймовірні факти про Україну, які мало хто знав

30625
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

ukraine

Не дивлячись на те, що з усіх боків українцям намагаються довести, що вони ні на що не здатні, що найкращий вихід для них – «валити з цієї країни якомога швидше», що дивитися в Україні немає на що і світові на нас начхати, цифри статистики та факти говорять нам речі абсолютно протилежні, повідомляє rama.com.ua.

Найбільша країна, що знаходиться в Європі. Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій мешкає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валового національного продукту. Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрового буряка. Наша країна входить до сімки найпотужніших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру та картоплі. Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники – всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: «Я – українець!»

Перші в світі


Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення.


Автор однієї з перших в світі Конституцій – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р.


Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).

В Україні найбільші в світі запаси марганцевої руди – 2,3 млрд т, або близько 11% від усього світового запасу.


Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині.

Острозька академія — перший вищий навчальний заклад у Східній Європі, найстаріша українська науково-освітня установа. У 1576 році князь Острозький Костянтин-Василь заснував слов’яно-греко-латинську академію в Острозі.


Перша гасова лампа винайдена у м. Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою.

Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світові.

Arsenalna
Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі. Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували в 1960 р., однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки.

Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі.

Найдовший тролейбусний маршрут в світі складає 86 км, а проходить він у Криму між Сімферополем та Ялтою.

Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарніших – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м.

Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: розташована в с. Межиріч Канівського р-ну Черкаської області, в межиріччі р. Рось та її притоки Росави. Їм близько 14,5-15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.

Український «Південмаш» (м. Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».

Унікальні факти про Україну

Першим вищим навчальним закладом в Україні була Острозька колегія, що була заснована у м. Острог князем Костянтином Острозьким у 1576 р. Тоді це були єдині вищі навчальні заклади у східнослов’янському світі.


Найдовша печера України носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.

В Україні, біля містечка Рахів, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.

Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.


Українці зробили найбільший у світі келих для шампанського об’ємом в 56,25 л. Як пити шампанське з такого келиха, поки незрозуміло, але це ще один офіційний світовий рекорд Гіннесса від українців.

Третій найвідвідуваніший у світі Макдональдс знаходиться в Києві біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п’ятірки найбільш жвавих Макдональдсів світу.

Територією України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів — «шлях із варяг у греки» — система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що пов’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Протягом усієї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Європи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.

Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.

Армії УПА поставили абсолютний рекорд, утримуючись на фактично окупованій території майже двадцять років. Технології та методи українських вояків вивчали навіть кубинські повстанці Фіделя Кастро.

“Якби в мене була така армія, як УПА, німецький чобіт ніколи не топтав би землю Франції”, – казав Шарль де Голль, президент Франції у 1958—1969 роки.

Україна за власною ініціативою, відмовилася від третього у світі за величиною арсеналу ядерної зброї. У момент проголошення незалежності, на території України було розташовано більше тисячі ядерних боєголовок і ракет, третій за величиною ядерний потенціал після Росії та Америки. Боєголовки і ракети були передані Росії, бункери були знищені. У відповідь на це Україна отримала гроші за роззброєння, а також гарантії безпеки від ядерних держав.

Міжнародний український гімн складається всього з шести рядків (чотири у віршах і дві в приспіві). Решта рядків гімну вважаються політично некоректними. (наприклад, “Станемо, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону” має на увазі, претензії Україні на територію Росії та Польщі).

Українці 5-а в світі нація по вживанню алкоголю, одразу після молдаван, росіян, угорців і чехів. Середній українець старше 15 випиває в середньому 15.6 літрів алкоголю на рік (це на літр більше ніж ірландець і майже на два літри більше ніж норвежець).

Більшість українських слів починаються з літери “п” Найчастіше використовувана буква алфавіту – “о”. Букви “ф” and “г” використовуються найрідше.

На конкурсі краси мов в Парижі в 1934 році українська мова зайняв третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняв друге місце, після італійської.

На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні грунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої Світової війни німецькі солдати навіть вивозили чорнозем на поїздах.

За кількістю сонячних днів такий курорт як Ялта не поступається Ніцці та іншим середземноморським курортам. Більша частина України розташована в межах помірно континентального клімату, однак для Південного берега Криму характерний субтропічний клімат.

Принципи популярної у світі боротьби айкідо: „Хто діє проти мене – той діє проти Бога” базуються на внутрішньому девізі козаків-характерників, що були представниками Запорізької Січі: „Коли супротивник тільки вирішив на мене напасти, він вже переможений”.

До майже повного руйнування у 1240 році монголо-татарами Київ був одним з найбільших міст Європи, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Його населення складало близько 50 000 жителів. Щоб знову досягти таких демографічних показників, знадобилося близько 600 років. Цілком можливо, якби не тодішнє руйнування, Київ міг бути фактично найрозвинутішим та найбільшим містом Європи довгі роки.

Цікаві історії / особистості


Пабло Пікассо був у захопленні від робіт української художниці Катерини Білокур (1900-1961). Коли в 1954 р. він побачив її роботи на виставці, то сказав, що вони геніальні і порівняв Катерину Білокур з відомою всьому світові художницею Серафін Луіс.

Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtub різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.

Під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 рр. командир одного з загонів бурів, українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 р. Юрій працював в уряді Української Народної Республіки. В 1943 р. Юрій Будяк помер в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали Вінстон Черчилль.

На момент проголошення незалежності в Україні налічувалося 19,4 млн свиней. Сьогодні їх удвічі менше — 8,3 млн. Не дивлячись на репутацію салоїда, середньостатистичний українець з’їдає всього 18 кг свинини на рік. Це втричі менше, ніж звичайний німець.

В Україні поблизу Нікополя, на косі біля р. Лапінки, на одному з рукавів Дніпра можна побачити, а точніше почути явище, що рідко зустрічається у світі, — співучі піски. «Спів» цих, мабуть, найдивніших пісків чути після дощу, коли верхній шар злипається і утворює крихку кірку. Крокуючи нею, можна почути звуки, подібні до свисту повітря, випущеного з автомобільної камери.

В містечку Бердичів (Житомирська область) в костелі Святої Варвари 14 березня 1850 р. місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. У цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, який крім написання музики також керував роботами з реставрації тамтешнього органу.

Можна було б зібрати словник українських прізвищ, спотворених у ході русифікації російськими чиновниками. Так, український рід Чехів у ХІХ столітті став чомусь Чеховими. Дід А.Чехова ще був Чехом. Сам А.Чехов писав, що дід його – українець. Досить кумедно Дейнеки перетворились на Денікіних. Козаки Розуми стали Розумовськими, Чайки стають Чайковськими. Дід Петра Чайковського, великого композитора – Петро Чайка – закінчив Києво-Могилянську Академію і його як медика російський уряд відрядив штаб-лікарем у Вятку. Ймовірно, українська атмосфера в родині Чайковських збереглася набагато краще, ніж у Чехових, бо з 24-річного віку майбутній композитор майже щороку по кілька місяців жив в Україні, де написав понад 30 творів, серед яких – опери “Коваль Вакула” (“Черевички”), “Мазепа”, пісня-романс “Садок вишневий коло хати”, дует “На вгороді коло броду” на слова Т.Шевченка. В жорстокі часи наступу імперії на українську мову він домагався постановки “Тараса Бульби” М.Лисенка, використав у своїх творах багато українських народних пісень.

Серед тих, хто відцурався свого народу, – відомий письменник, українець за походженням… Федір Достоєвський. Рід Достоєвських походив з села Достоєва біля Пінська (українсько-білоруське порубіжжя). Один з Достоєвських стає ієромонахом Києво-Печерської Лаври і в 1647 році бере участь у виборах чергового митрополита. Цікаво, що серед Достоєвських, які жили на Поділлі, найбільше було представників духовного звання. Андрій Достоєвський був священником української уніатської церкви. Він був дідом письменника Ф.Достоєвського. Син Андрія посварився з батьком і братом і подався в Москву. Звали його Михайлом, і як спомин про родину й Україну він узяв із собою, зберіг і передав своїм синам власні українські поезії. Донька великого письменника згадує: “…поетичні здібності були вже в українській родині мого батька, а не були дані щойно через мою матір-москвичку, як припускають літературні приятелі Достоєвського”. Шкода, що Ф.Достоєвський не став в обороні України.

Цього в принципі не можна сказати про В.Маяковського. Поет гостро критикував москалів: “Товаришу москаль, на Україну жартів не скаль”. А ще нагадував, що москалі з історії України знають лише Шевченка, Тараса Бульбу, борщ і сало (“Знань у росіянина не глибока товщ”). Зате дуже полюбляє такий “брат” “дурницю зморозить, викладе весь вантаж розумовий: візьме й розповість зо двоє курйозів – анекдотів української мови” (цитуємо, до речі, в перекладі Л.Первомайського). “Вивчіть цю мову!” – звертається поет до… чи не глухих? До речі, він про себе писав: “Я з діда – козак, з другого – січовик”. Дослідники вказують, що українські роди Маяковських пішли, ймовірно, від тих козаків, які стояли на сторожі на курганах, при маяках, що підпалювались у разі татарських нападів.

На жаль, й українці Ріпи перетворилися на Рєпіних. Хоч Ілля Рєпін, який народився на Харківщині, все ж зберіг своє відчуття належності до українців й малював себе у вигляді козака, що спирається на гармату. “Час вже подумати про український стиль у мистецтві”, – відзначав митець. А проте він не лише говорив, а й створив чимало творів на українську тематику, приміром, “Запорожці пишуть листа турецькому султану” – він намалював два варіанти цієї картини.

Підверстка:


ОЛЕШКІВСЬКА ПУСТЕЛЯ. Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні.
Олешківські піски складаються із безмежних барханів (тутешні мешканці називають їх «кучугурами») висотою близько 5 м з негустою рослинністю. Знаходяться ці піски у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки), за 30 км на схід від м. Херсон. Дніпровські піски існували здавна, але Олешківська пустеля у нинішньому своєму вигляді з’явилася порівняно нещодавно: через випасання величезних отар овець у ХІХ ст., які знищили траву, звільнилися піски, а вітрова ерозія дала їм можливість розширюватися.

Олешківські піски за температурним режимом та кількістю опадів можна швидше віднести до напівпустель. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів. Трапляються тут піщані бурі.

В пустелі на глибині 300-400 м існує прісне підземне озеро з дуже смачною водою. Проте науковці дослідили, що масштабно добувати звідси воду не можна, оскільки рівень води знизиться, і ліси, які насаджені довкола пустелі, не зможуть стримувати піски. До найближчого населеного пункту – близько 7 км.

Раніше в Олешківських пісках знаходився військовий полігон, на якому відпрацьовували бомбування льотчики з країн Варшавського договору. У зв’язку з цим було обмежено наукове дослідження регіону. І зараз у пісках знаходиться значна кількість снарядів, що не розірвалися.

МУЗИКА ДУШІ. Українські народні пісні спонукали багатьох композиторів до написання світових музичних шедеврів

В основі композиції Summertime — арії, яку написав Джордж Гершвін у 1935 р. для опери «Поргі та Бесс», однієї з найвідоміших пісень у світі — лежить українська колискова «Ой, ходить сон коло вікон». Цю композицію Гершвін почув у Нью-Йорку у виконанні Українського Національного Хору під керівництвом Олександра Кошица. Почув — і написав одне з найгеніальніших і найвідоміших джазових творінь. З моменту написання композиції її виконали безліч виконавців, але найвідомішим лишається Summertime у виконанні Луї Армстронга, Елли Фіцджеральд, а також Чарлі Паркера.


НАЙКРУТІШИЙ УКРАЇНЕЦЬ. Українського пауерліфтера Дмитра Халаджі внесено до Книги рекордів Гіннесса, як автора більш ніж двох десятків рекордів.

2005 р. — дворазовий рекордсмен книги рекордів Гіннесса: 1 — «Камінь Бібона» (підняв мізинцем однієї руки камінь вагою 152 кг); 2 — «Чортова кузня» (поклав на груди 3 бетонних блоки вагою 700 кг, які були розбиті кувалдами, лежачи на цвяхах).
2005 р. — рекордсмен книги рекордів Росії (підйом лівою рукою вгору двох гирь вагою 122 кг; забивання цвяхів у дошку товщиною 4 см голою рукою на час — 15 цвяхів за 1 хвилину).
2006 р. — рекордсмен книги рекордів України та Росії («Хрест»: утримання на витягнутих в сторони руках гирь вагою по 64 кг протягом 4 секунд — так званий «тест Піддубного»).
2006 р. — встановлено 7 світових рекордів на Всесвітньому гирьовому марафоні в Мінську («Хрест Гокеншміта» — 7 раз порушено на мізинця з гирями по 32 кг; «Хрест Гокеншміта» — 1 раз порушено на мізинця з гирями по 48 кг; жим правою рукою двох гирь загальною вагою 92 кг, 8 повторень; жим двома руками чотирьох гир загальною вагою 112 кг, 15 повторень; підйом однією рукою ваги 110 кг вгору і жим другою — 48 кг; жонглювання 80-кілограмовою гирею на 5 кидків; поштовх на мізинці однієї правої руки людини вагою 110 кг на 20 повторень).
2006 р. — 2 рекорди для книги рекордів України: кидок на шию штанги вагою 150 кг (одне повторення) і штанги в 50 кг на 51 повторення.
2006 р. — 3 рекорди для книги рекордів України: 1) згинання арматурного прута діаметром 23 мм і довжиною 120 см зубами, 2) забивання голою рукою 5-ти цвяхів у дошку діаметром 4 см через лист бляхи 0,7 мм, 3) поштовх лівою рукою двох людей загальним вагою 147 кг, 3 повторення.
2007 р. — рекорд Книги рекордів України — підняв трубу вагою 860 кг, а через 10 хвилин — ще одну, 1022-кілограмову. Тим самим він побив 300-літній світовий рекорд британця Томмі Тофіана, який підняв три бочки з водою загальною вагою 800 кг.

ТРОЯНДА У ВОЛОСІ. Волосина просвердлена по довжині та відполірована зверху і всередині до прозорості. У середину волосини вставлено виготовлену гілочку троянди, товщина якої 0,05 мм.
Українець Микола Сядристий хоч і не шульга, але підкував блоху та зробив ще величезну кількість неймовірних витворів мистецтва. Творчість цього майстра затвердила у світі появу нового поняття – «мікромініатюра», якого раніше не було ні в енциклопедіях, ні у словниках. Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів різних країн світу. Найбільш повно його твори представлені в Московському політехнічному музеї, у постійній експозиції мікромініатюр в Києво-Печерському заповіднику і в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андорра.


ЧУДО СВІТУ. У Чорному морі виявили єдину в світі підводну річку
Британські вчені знайшли на дні Чорного моря єдину в світовому океані підводну річку. Це відкриття зробили вчені з університету англійського м. Лідс, які проводили тут наукові дослідження. З’ясувалося, що довжина річки становить 37 морських миль, ширина – більше півмилі, а швидкість течії води – 4 милі на годину (близько 7,5 км/г). Було також відзначено, що річка переносить колосальні обсяги води – 22 тис. кубічних метрів на секунду. Якщо б ця річка перебувала на суші, то, посідала б шосте місце в світі за цим показником. Водний потік утворений проникненням через протоку Босфор більш солоної води Мармурового моря в менш солоне середовище Чорного моря. Таким чином, вода в річці відрізняється високою концентрацією солі.

53 КОМЕНТАРІ

 1. З приводу того, що ми посідаємо четверте місце за кількістю громадян з вищою активністю. Якщо чесно, то я не думаю, що це добре. З першого погляду це круто, але ми всі знаємо яка у нас освіта. На наш диплом не будуть дивитись в жодній країні Європи. Краще працювати над якістю, а не кількістю…

 2. Да уж….. Много чего хорошего было у Украины. Да почти всё просрали! Жиды сделали из Неньки шахадку, что бы подорвала себя назло России. Америкосам самим стрёмно воевать с Россией вот и нашли дурачков-самостийникiв. Славяне убивают славян, а жиды, ехидно хихикая над дурачками, набивают себе кошельки. Где сейчас самолёт “Мрiя”? Где самые экологичные ракеты “Южмаша”? Где субтропики ЮБК? Много ли украинцев могут позволить себе мёд?

  • Дебил ты, бродяга. Жалко, что такие как ты недалёкие антисемиты представляют большенство. На Украине уже давно евреев не осталось. И те страны, в которые они уехали, процветают. А знаешь почему? Потому что таким как ты власть не дают. Жалко Украину, но такие как ты такой жизни и заслеживают.

  • Почему качапчук так сильно жалеет Украину. Может уже грабить не дают? А о жидах та напрасно ты так. На своих поглядывай. На жириновского с медведевым.

 3. Дякую авторам статті – багато цікавого зібрано до купи. Сперечатися щодо деяких сумнівних акцентів не хочеться. У захваті від бурхливого обговорення.

 4. Так звісно, кожна нація має своїх героїв, геніїв та щось надзвичайне. І , мабуть, корисно цим пишатись, але … Хіба не більше того чого потрібно соромитись. Україна гине і не лише через московітьську агресію, а через внутрішнього суржикомовного хохла. Країна, яка втратила свою мову стає просто територією і згодом гине. Мова це душа народу. Хіба живе тіло без душі?

  • Ви тому і Б
   родяга, що читаєте українські видання, а душа у Вас росейская,з бажанням все та під себе: і чужі території ,і чужу культуру, і чужу мову під московську

 5. Ага, вот только Шарль де Голль не мог сказать этой фразы и не говорил. Он даже не знал про УПА. Пилипка Орлик, который якобы изобрел первую конституция (вопреки Статуту литовскому) вообще не знал, что его документ так называется, это был свод правил – в оригинале Договоры и постановления… Князь Острожский, который кстати был литовским князем, основал не академию, а школу, в которой учились и те кто закончил университеты в Европе, тот же Оксфорд, Болонью или Флорентийский университет, возникшие на 2-3 столетия ранее… В той же восточной Европе… Короче факты такие факты…

  • Бог -у дзвін, а чорт – у клепало.
   Кацапи у своєму репертуарі,- завжди хочуть пукнути із кутика)

 6. Справді, коли говорять про Лаври, то згадують здебільшого 3 або 4. Три з цих чоловічих монастирів у статусі Лаври належать Українській православній Церкві (МП), а одна Українській Греко-Католицькій Церкві. Реально їх є 5 (пять). Ось повний перелік:

  1) Києво-Печерська лавра, Київ (занована у 1051році);

  2) Почаївська лавра, Почаїв, Тернопільська область (заснована у 1833 році);

  3) Свято-Успенська Святогірська лавра, Святогірськ, Донецька область (статус Лаври отримала у 2004 році );

  4) Свято-Успенська Унівська лавра Студійського Уставу УГКЦ, с.Унів, Львівська область (статус Лаври отримала у 1898 році );

  5) Свято-Іванівська Лавра Студійського Уставу УГКЦ, Львів (статус Лаври отримала у 1927 році).

 7. Ну можна згадати й чемпіонство Братів Кличко.Стільки часу з колекцією чемпіонських поясів не були чемпіонами жодні боксери світу.

 8. Прочитала не тільки Вашу публікацію, а і всі коментарі. Розумію, що можуть бути . Що приваблює в таких публікаціях? Це дійсно кропітка робота. Все достеменно прочитати не реально. Розумію цей ВАЛ літератури…А читати коменти також цікаво, тому що пишуть їх скоріш за все наукові працівники, які в силу певних обставин знають більш глибоко описаний факт. Тому пишіть, сперечайтеся, опонуйте. А МИ будемо з цікавістю і подякою читати те, про що нам не розповідали.

 9. Шановна редакціє, змініть назву свого сайту на “У СВІТІ”, бо “ВСВІТІ” – неправильно. Українська мова – мелодійна, тому не допускає збігів приголосних ВВ, ВСВ, ВЛВ: “у Львові”, а не “в Львові”, “у своїх”, а не “в своїх”, “у вас”, а не “в вас”. Ця норма прописана в чинному Українському правописі.

 10. Третий по посещаемости Макдональдс… Блин, хохлам уже гордиться больше нечем. Позорники. Опустились совсем.

 11. Забыли написать, что в 1910 году минно-гальванный кондуктор крейсера “Ростислав” Трофим Калашников (Колашко) изобрел карбидный фонарь для подводных работ! Первым испытателем первого карбидного фонаря для подводных работ стал водолазный кондуктор крейсера “Ростислав” Конон…Кучма!

 12. с населением в 1931 году перегнули.81 млн не было,аффтaр жжот !!! около 30 млн было

   • http://www.marazm.org.ua/polit/1_248.html
    Українців в СРСР після так званої “соціалістичної революції”, а по суті перевороту здійсненому більшовиками, було більше ніж росіян. За даними більшовицького ж перепису. Очевидно що мова не йде про населення республіки, там (на підросійській Україні було десь дійсно за 30 млн, десь до 10 млн ще під поляками), це якщо рахувати по території сучасної України. Не бачу жадних протиріч.

 13. Кугуты как всегда, сами себе байки придумывают и сами с них тешатся. Вы бы Шарля де Голля не трогали быдло неотёсанное, он такого бред никогда не говорил. Забыли ещё написать про Чёрное море, что его выкопали древние укрокугуты .
  Ещё не написали, что хохлопитеки самая жадная и воровитая нация, даст “от души” на копейку, выклячит потом на сотню.
  А ещё напишите, что писал про укрокугутов Иван Франко:
  *Не люблю українців… Так мало поміж ними знайшов я характерів, а так багато дрібничковості, тісної заскорузлості, дволичності і пихи, що справді не знаю за що мав би я їх любити… Чи може, маю любити Україну як расу, ту расу обважнілу, розгнуздану, сентиментальну, позбавлену гарту і сили волі, так мало здібну до політичного життя на власному смітнику, таку плодючу на перевертнів найрізнороднішого сорту..*

  • Не знаю, що ти там не любиш, але оригінал цього твору такий:
   “Насамперед признаюся в тому гріху, що його багато патріотів уважає смертельним моїм гріхом: не люблю русинів. Проти тієї гарячої любові до “братнього племені”, яка часто бризкає зі шпальт польських реакційних газет, моя сповідь може видатися дивною. Але що ж робити, коли вона правдива? Я вже не в літах наївних і засліплених коханців і можу про таку делікатну матерію, як любов, говорити тверезо. І тому повторюю: не люблю русинів. Так мало серед них знайшов я справжніх характерів, а так багато дріб’язковості, вузького егоїзму, двоєдушності й пихи, що справді не знаю, за що я мав би їх любити, незважаючи навіть на ті тисячі більших і менших шпильок, які вони, не раз з найкращим наміром, вбивали мені під шкіру. Зрозуміло, знаю між русинами декілька винятків, декілька осіб чистих і гідних усякої пошани (говорю про інтелігенцію, не про селян), але ці винятки, на жаль, тільки стверджують загальний висновок. Признаюсь у ще більшому гріху: навіть нашої Русі не люблю так і в такій мірі, як це роблять або вдають, що роблять, патентовані патріоти. Що в ній маю любити? Щоб любити її як географічне поняття, для цього я занадто великий ворог порожніх фраз, забагато бачив я світу, щоби запевняти, що ніде нема такої гарної природи, як на Русі. Щоб любити її історію, для цього досить добре її знаю, занадто гаряче люблю загальнолюдські ідеали справедливості, братерства й волі, щоб не відчувати, як мало в історії Русі прикладів справжнього громадянського духу, справжньої самопожертви, справжньої любові. Ні, любити цю історію дуже тяжко, бо майже на кожному кроці треба б хіба плакати над нею. Чи, може, маю любити Русь як расу – цю расу обважнілу, незграбну, сентиментальну, позбавлену гарту й сили волі, так мало здатну до політичного життя на власному смітнику, а таку плідну на перевертнів найрізнороднішого сорту? “

 14. все у нас є, що дано Україні Богом для нормального життя людини… КРІМ ГОЛОВНОГО НА ЦЕЙ ЧАС – РОЗУМУ, бо до цих пір народ обирає до влади падлюк, які так класно брешуть йому… а він, цей народ тільки вуха розпускає і знову ж таки на ті самі граблі наступає. Ну звідкіля з’явилися такі поросьонки, яйценюхи з аваковими та муженками? невже не зрозуміло, що олігарх яку б стрічку він не чипляв собі на лацкан піджака – залишиться на заважди патріотом свого майнового статук… олігархам України – до лампочки. це ще михайло грушевський казав! ні знову за Петю, чи за якогось луценка будуть волати, а потім носом у підлогу дивитися… це народ зрадник, бо зрадив сам собі! через свою дурість

 15. Україна була незалежною,зараз незалежна і буде незалежною.Слава Україні!

 16. А академик КАпица случайно не потомок допустим; Левка Копиці.
  В отношении трембиты: Трембиту к музыкальным инструментам нельзя относить. Это сигнальный инструмент, наподобии охотничьего рожка, пионеского горна. Применялся для общения между пастухами в горах и их родными в селе путем проигрывания условных сигналов (километров за двадцать хорошо слышно. Первая в мире мобила.)

 17. Евгений Павлович Гребенка​ 1812, Полтавская губерния , украинский поэт. Потомок запорожской казачьей шляхты, дворянин, закончил Нежинскую гимназию высших наук. Автор знаменитого романса “ОЧИ ЧЕРНЫЕ ”

  (первоначальный текст )

  Очи черные, очи страстные!
  Очи жгучие и прекрасные!
  Как люблю я вас! Как боюсь я вас!
  Знать, увидел вас я в недобрый час!

  Ох, недаром вы глубины темней!
  Вижу траур в вас по душе моей,
  Вижу пламя в вас я победное:
  Сожжено на нем сердце бедное.

  Но не грустен я, не печален я,
  Утешительна мне судьба моя:
  Всё, что лучшего в жизни бог дал нам,
  В жертву отдал я огневым глазам!

  1843​​

  • ГРЕБІНКА:
   Очі чорнії,
   Очі чорнії,
   Очі чарівні,
   Часто снитися
   Стали ви мені.
   Як люблю я вас,
   Як боюсь я вас.
   Мабуть, стрінув вас
   Я в недобрий час.
   Бо ж недаром ви
   Глибини темніш,
   Серце краєте,
   Наче гострий ніж.
   Переможне в вас
   Бачу полум’я;
   І по вінця вже
   Повний болем я.
   Та не журюсь я,
   Не печалюсь я;
   Видно, вже така
   Доленька моя.
   Все, що кращого
   Дав в житті Бог нам,
   В жертву я віддам
   Вогняним очам.

 18. В 4 тисячолітті до нашої ери на території України (причорноморські степи) було приручено коня, і звідти ж була здійснена експансія носіїв індоєвопейських мов, у всіх 4-х напрямках.

 19. Для чого брехати там, де можна сказати правду? Не підставляйтесь так із опечаткою у “Стройці”. Тільки б придумати де нас гнобили, ніби реальності недостатньо.
  Автор міг би і профільтрувати такі очевидні ляпи. Є достатньо інших джерел, які писались в той час, в тому числі й українськими авторами на Заході.

 20. Предлагаю каждому украинцу доложить миру что он сделал для Украины. Начну с себя. Разработал и создал инструмент для контроля динамики плит планеты. Получил медаль ВДНХ, защитил диссертацию и..в награду получил “черную метку” на уничтожение меня в дтп Иркутск академия наук. институт земной коры. Удрал.в Закарпатье, в Берегово. Оттуда пришлось ехать в Симферополь, где я построил на всём полуострове систему контроля геодинамики,дал,впервые в мире научный прогноз землятрясения ,оправданный природой для Совета министров Крыма (1990)Ученый совет,который желал унизить меня разбежался при первых толчках . Я,впервые в мире обработал народную медицину с точки зрения физико-химии. Результат/ Радикулит устраняется в секунды (стандарт 4 недели) цистит за минуты и другие воспалительные заболевания-(орхит,увеит,фурункулез и пр.)Вскрыл причины смертности младенцев, которые были выше фона на 35%,убрал с центра города лабораторию амальгамации,где ртуть кипела и днем и ночью в течении 50 лет.Разрабатывал системы поиска месторождений на мировом и выше уровне (золото). Разрабатывал (3 захода) технопарк для реабилитации окружающей среды и здоровья людей. (Тормозила некомпетентная, преступная власть).. Я украинец. Родня моя в с. Павельче около Ивано -Франковска.Украинский язык не учил так как отбывал свои 10 лет в гулаге по 58 ст. на севере Томской области в Васюганье.

 21. Найбільш денаціоналізоване і асимільоване на втіху ворогу населення (зросійщення) проживає в Україні. Післямайданівська “українська” влада прикладає небачених зусиль, прикриваючись лукавою толерантністю, для зросійщення власного народу. Де у світі відомі більш ганебні факти плюндрування національних інтересів? Це тягне на рекорд.

 22. Будь ласка, не пишіть того, про що взагалі не маєте найменшої уяви) яке Межиріччя на Рівненщині? Пам’ятка світового значення – Межиріцька стоянка, розташована на Черкащині, недалеко від Канева, в межиріччі Росі та Росави. Невже українці дійсно такі темні, щоб оце все “хавати”?
  http://ukrainaincognita.com/cherkaska-oblast/kanivskyi-raion/mezhyrich/mezhyritska-stoyanka-pamyatka-svitovogo-znachennya-ne-pot
  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D1%80%D1%96%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%BA%D0%B0

  • На Рівненщині дійсно є село Межиричі (там був, а може ще є, великий ковбасний завод), але це село ніякого відношення не має до Межиріцької стоянки не має! Майбуть автор з тих країв?

   • Межиріч-Черкащина на річці Росава , яка впадає в Рось, а Рось в Дніпро…З Росави воду можна пити , як з криниці , а риба яка заходить на нерест з Дніпра , це про плотву-зветься БІБЛА ,такий сорт плотви нерестує тільки в Росі. За часи Радянської влади Рось перекрили багатьма спорудами, які не дали і не дають ніякого прибутку в народному господарстві, а у гирлі річки бандюковичі поміняли головне русло і закрили прохід риби, аби їхні замки не заливало .Понад 300 років в Україні не було проукраїнської влади, а особливо останні 20 років.В Україні є те ,чого немає на приклад в Росії- це коріння націїї !Не все зразу , все ще буде….

    • не було б 988 року йудо-хрищення то не було б і 1721 року кацапської імперії на нашу голову .самі ми винні у їхньому релігійному становленні і походженні . кацап-це чисто продукт грецької орто-церкви на залєССкіїх землях знищених орто-церквою аборигенів

 23. Навошта і Дастаеўскага ва ўкраінцы запісалі? Ён з Беларусі паходзіць. Гляньце на мапу – дзе Пінск. А так матэрыял добры.

  • Наскільки розумію, говірка Берестя й Пінська (особливо Берестя: http://demoscope.ru/weekly/ssp/rus_lan_97_uezd.php?reg=350) схожа на українську літературну мову, а говірка крайньої півночі Чернігівської області — на білоруську. Перехідні субетноси зазвичай перебувають на околицях і важко визначаються, з ким вони. Часто за них вирішують інші й приписують території до себе.

   Час від часу Пінськ потрапляв до України в якомусь вигляді. Наприклад, Українська Держава Скоропадського (1918) під протекторатом німців була такою:

   http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Ukrainian_State_1918_divisions.png

   Утворений німецькими нацистами Рейхскомісаріат Україна був такий:

   http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:ReichskommissariatUkraineMap.png

   Прізвище Пінчук дуже поширене в Україні.

  • Вас не смущает тот факт,что дед Достоевского был священником украинской греко-католической церкви? В приграничных раенах Укораина-Беларусь очень размыты этнические границы.А такой украинский поэт как Дмитро Фалькивский родился возле Кобрина,но был украинцем (наст.фамилия Левчук).

 24. Саме довше була збережена назва історичної прадавньої Русі в Україні – Закарпаття. Подкарпатська Русь (Закарпаття) входила в склад Чехословаччини до 1939 року. Це була остання частка дійсної Русі, яка так довго зберегла свою назву. І ця древня Русь була в противагу ординській Московіїї вкравшій нашу історію.

  • Іва́н Фе́дорович Фірца́к(Кротон) — український борець, боксер, боєць вільного стилю, силач, артист цирку. 1928 року був визнаний найсильнішою людиною планети. Деякі силові трюки Івана Фірцака-Кротона досі ніхто не може повторити. Уродженець села Білки,що на Закарпатті

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ• магазин

• новини партнерів