2 квітня – День Фотинії: історія свята, традиції, та що не можна в цей день

560

У православному церковному календарі це день вшанування пам’яті мучениці Фотини (Світлани) Самарянині, Римської. Інші назви свята: «День Фотинії», «Фотинія-самарянка», «Світлана», «Колодезниця». У народі 2 квітня був днем ​​вшанування колодязної води.

Фотина Самаряниня – це жінка з біблійного переказу, яку Ісус попросив дати води попити з колодязя Якова. Коли вона познайомилася з Христом, то відразу сповістила про прихід Месії, а сама стала пізніше християнкою. У 66 році вона померла мученицькою смертю, а саме римляни кинули її в колодязь. Тому в народі вірять, що її душа так і залишилася в колодязі. Разом з Фотиною постраждали 2 її сина і 4 сестри.

Також наші предки вірили, що вода з колодязя в цей день має особливою силою, може лікувати різні хвороби і особливо лихоманку.

Що не можна робити 2 квітня

Насправді в цей день немає чітких заборон з приводу Дня Фотини. Але не слід шкодити криниць, будь-яким чином псувати воду. А так як сьогодні ще й шанували льон, то небажано використовувати одяг і інший текстиль з інших матеріалів.

Але не забувайте, що зараз все ще триває Великий піст. А значить є заборони на поведінку – вона повинна бути стриманою, і на їжу. Сьогодні потрібно вживати пісну їжу без використання масла.

Звичаї 2 квітня

Свята Фотинія була врачевательницей. Вона могла лікувати навіть найскладніші хвороби, а вода, яку вона подала Ісусу, володіла цілющими властивостями. Тому сьогодні моляться святий Фотинії про здоров’я і просять зцілити хвороби, допомогти в лікуванні.

Видавши в цей день люди на світанку вмиваються колодязною водою. Саме вода з колодязя володіє найсильнішими цілющими якостями. Якщо вмитися нею, організм зміцніє, імунітет зміцнитися, хвороби відступлять, а особа омолодиться.

Також воду з колодязя використовують для очищення будинку і тварин, адже 2 квітня кринична вода прирівнюється до святої води. Потрібно окропити кожен кут хати, всі двері, вікна і стіни – це очистить енергетику житла і вижене з дому все погане.

Прикмети на 2 квітня кажуть, що в цей день саме час незаміжнім дівчатам залучати женихів. Тому дівчата проводять спеціальний обряд. Беруть довгі рушники з вишитими на них рибками і водять хороводи в гаю. Такий хоровод приваблює женихів і допоможе дівчині вийти заміж. Після хороводу рушники вішали на гілки беріз і залишали там висіти.

Прикмети на 2 квітня – День Фотинії

  • Якщо 2 квітня йде дощ, значить, скоро гриби грядками вродять.
  • Вдень жарко і сонечко гріє, значить, і далі буде тепло і ясно.
  • Якщо з ранку йде дощ, але рано півні заспівали, то це говорить про те, що погана погода скоро закінчиться.
  • Прикмети на 2 квітня говорять, що колодязна вода прирівнюється до святої і має чудодійну цілющу силу. Якщо випити води з колодязя, від будь-якої хвороби вилікуєшся. Якщо умити колодязною водою – молодість повернеш і надовго збережеш.
  • 2 квітня не можна лаятися і свариться.
Поділись
• магазин

• новини партнерів