Яка історія новорічної ялинки? Підбірка новорічних ялинок з усіх сторін світу

1675

Новорічна ялинка – невід’ємний атрибут святкування Нового року і Різдва. Сьогодні існує безліч варіантів ялинок на будь-який смак: маленькі і великі, штучні і справжні, дорогі і не дуже.

Звичайно, класична новорічна ялинка – це живе дерево з довгими гілками, густими голками. Коли таку ялинку вносять в будинок з морозу, вона поступово відтаює в теплі, і через деякий час у будинок приходить запах свята – запах смоли і голок, запах білого морозного снігу і новорічних чудес.

Традиція прикрашання дерев до свята існувала в світі з часів Давнього Єгипту. Єгиптяни, правда, через брак ялин прикрашали пальми. Але у нас пальми не ростуть, та і листяні дерева взимку виглядають некрасиво. Новий рік і Різдво – зимові свята, а які ж дерева, як не хвойні, можна назвати символом зими?

У стародавні часи багато народів відзначали свята в період з 25 грудня приблизно до 7 січня. Яскравий приклад: день зимового сонцестояння. У цей день різні народи віддавали хвалу своїм богам: єгиптяни – Осірісу, вавілоняни – Таммузу і т.д. Римляни святкували день перемоги Сатурна над зимою і дарували один одному подарунки. Римська церква, безумовно, не схвалювала святкування цього язичницького свята, і приблизно в 10 столітті було прийнято рішення замінити Сатурналії днем ​​народження Христа.

У степових народів (турків, монголів) був поширений культ Тенгрі, який справив великий вплив на Київську Русь. Найголовнішим святом послідовників культу вважалося Богоявлення – цього дня (25 грудня) Людина-Небо Тенгрі-хан виходить у світ. У цей день люди приносили в будинок ялинки. Втім, звичай ставити в будинках ялинку був і в німецьких народів: вічнозелена красуня шанувалася ними як символ родючості і вічного життя. 24 грудня по західній традиції відзначається день Адама і Єви, а прикрашена ялина ототожнюється з Райським деревом.

Але, загалом-то, не можна однозначно сказати, язичницькі чи свята вплинули на християнські, або ж сталося навпаки. Згадаймо, наприклад, святого Миколая, який допомагав усім людям і навіть дарував подарунки. Спотворення голландської транскрипції в його імені утворило нове ім’я всім відомого персонажа, Санта Клауса.

До Росії новорічні звичаї привіз Петро I. За його указом було велено: «За вельможних і проїжджими вулицями, біля воріт і будинків, учинити деякі прикраси з древ і гілок соснових і ялинкових, чинити стрілянину з невеликих гармат і рушниць, пускати ракети і запалювати вогні. А людям убогим кожному хоча б по древу чи гілці на воротях поставити ».

Спочатку це нововведення отримало не дуже широке поширення (як і майже всі сміливі реформи Петра), але пізніше російським людям полюбилося ставити у себе ялинку на Різдво. Після Жовтневої революції 1917 року багато «попівських» звичаїв виявилися не в пошані. Але через деякий час ялина знову набула популярність, а в 1949 році 1 січня став неробочим днем!

Кінець грудня, безумовно, дуже чарівний і святковий – в цей час свята відзначають практично у всіх народів і у всіх країнах. Хтось святкує Різдво, хтось – Новий рік, а хтось – День зимового сонцестояння. За століття традиції і звичаї святкування накладалися один на одного і перепліталися, так що зараз вже не можна однозначно сказати, що, припустимо, ось той звичай – споконвічно російський, а той прийшов до нас від римського народу.

Де б не народилася традиція ставити хвойне дерево, навряд чи вона погана. Ялинки або ялиці, різдвяні або новорічні – це чудовий і невід’ємний атрибут свята, його настрій і душа! Комусь дарує подарунки на Різдво Санта Клаус, приїжджаючи з Лапландії на оленях, а до когось на трійці коней приїжджає Дід Мороз, але цей звичай об’єднує багато країн.

З Новим роком і щасливого Різдва!

Золота ялинка в Сингапурі

Найбільша ялинка на воді була встановлена ​​в бразильському місті Ріо-де-Жанейро.

Головна ялинка католиків, встановлена ​​на площі святого Петра у Ватикані, в цьому році була привезена із Західної України.

Головна ялинка католиків, встановлена ​​на площі святого Петра у Ватикані, в цьому році була привезена із Західної України.

Дивовижна краса підсвічування у ялинок в Токіо, Японія

Загадочный конус елки в Украине, над которым уже не раз работали любители фотошопа.

У манільскому акваріумі встановили підводну ялинку, Філіппіни.

Варіації на тему Різдва в Ніцці, Франція.

Розкішна ялинка в паризькому «Galeries Lafayette».

Стамбульська ялинка, Туреччина

20-метрова каліфорнійська красуня була встановлена ​​біля будівлі Капітолія у Вашингтоні, США.

Ще одна литовська ялинка. На цей раз звичайна столична у Вільнюсі на Кафедральній площі.

Ще одна литовська ялинка. На цей раз звичайна столична у Вільнюсі на Кафедральній площі.

Ще одна литовська ялинка. На цей раз звичайна столична у Вільнюсі на Кафедральній площі.

Пласа де Майо, Буенос-Айрес, Аргентина.

Найвища ялинка Лос-Анджелеса встановлена ​​на території торгового центру «Grove Farmers». Її висота - 30,5 метра.

Унікальна ялина встановлена ​​в німецькому Дортмунді. 45-метрова велетка складається з 1700 ялинок, важить 30 тонн і підсвічується 40 тисячами вогнів.

Ще одне місце, що має істотне значення для віруючих - Ясельна площа у Віфлеємі, Палестина.

У мексиканському місті Пуебла вогні ялинки не будуть горіти, якщо ніхто не буде крутити педалі

Литовці продемонстрували усім, що таке бюджетна ялинка. У Каунасі створили різдвяне дерево з 32 тисяч пластикових пляшок з-під спрайту.

Новорічна ялина біля римського Колізею в Італії.

Різдвяних ялинок в Лондоні досить багато. Ось одна з них красується на Трафальгар-сквер

Унікальне "дерево" з тетрапаку в столиці Перу, Лімі.

Ця ялина стоїть біля Білого дому у Вашингтоні.

22,5 метрова ялинка біля Рокфеллер-центру в Нью-Йорку, США.

22,5 метрова ялинка біля Рокфеллер-центру в Нью-Йорку, США.

дизайнерські ялинки

дизайнерські ялинки



• не пропусти