На Марсі виявлені сліди давньої гідросистеми

76
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

На Марсі зроблено відразу два важливих відкриття, що свідчать про наявність на планеті в минулому розвиненою гідросистеми, яка могла призвести до зародження життя.

Перше відкриття зроблене Європейським космічним агентством (ESA) за допомогою штучного супутника планети Mars Express Orbiter. Цей апарат провів стереозйомки з високою роздільною здатність долини Релл – ділянки нагір’я Земля Прометея, де раніше були зафіксовані схожі на канали структури. Знімки підтвердили, що це висохле русло річки з притоками, яка збирала дощову воду і несла її близько 1500 км у гігантський басейн рівнини Еллада.

Передбачається, що русло, яке досягало 7 км в ширину і 300 м в глибину, було пророблено водою в Гесперійскую марсіанську геологічну еру, яка завершилася від 3,5 до 1,8 мільярда років тому. Довкола русла виявили також безліч структур, характерних для проходження бруду і льоду. На думку дослідників, вони утворилися вже в наступну за гесперійску амазонійску еру, яка, згідно археологам, продовжується до цих пір.

Інше відкриття зробило Національне аерокосмічне агентство США (NASA) по знімках, отриманих орбітальним апаратом Mars Reconnaissance Orbiter. Спектроскопічна зйомка виявила на дні кратера Маклафлін 2,2 км глибиною і 92 км діаметром ознаки відкладень карбонатів і глинистих мінералів, характерних для дна водойм. Знахідка з високою ймовірністю вказує на те, що в далекому минулому кратер був наповнений водою.

Поділись

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ


• не пропусти• магазин

• новини партнерів