Сан Жі – легендарне місто-привид НЛО на Тайвані

472

Це легендарне місто-привид знаходиться в районі Сан Жі. Тайпей сіті, Тайвань. Будинки у вигляді НЛО почали будувати в 1978 році. Незвичайний комплекс замислювався як курорт для американських військовослужбовців, які перебували в країнах Східної Азії. Але будівництво курорту довелося зупинити в 1980 році. За однією версією, це сталося через фінансову неспроможність проекту.

Інші версії більш містичні. Одного разу під час будівництва була пошкоджена скульптура китайського дракона, що знаходилася неподалік. Після цього різко збільшилася кількість смертельних випадків на будівництві, як ніби китайська святиня початку мстити.

За ще однією версією, у всьому були винні примари: історики встановили, що на цьому місці колись було старе масове поховання голландських солдатів, що з’явився після того, як Нідерланди зробили Тайвань своєю колонією в 1624 році.

Так чи інакше, будівельні роботи були зупинені, а «інопланетний» курорт виявився покинутим, перетворившись на містичний місто-привид.

Але звідки взялися такі незвичайні форми? Насправді, це так звані доми «Футуро». Вперше будівлю у вигляді літаючої тарілки було спроектовано фінським архітектором Матті Сууроненом в 1968 році. Це був круглий будинок близько 3 метрів у висоту і 8 метрів в діаметрі. Двері в будинок були відповідними: у формі люка в нижній частині. Вони відкриваються вниз і утворюють щаблі, як дверцята невеликого літака. Будинки «Футуро» були своєрідним продуктом післявоєнної Фінляндії, відображає віру в технології і завоювання космічного простору. Тоді на тлі численних повідомлень про спостереження НЛО в недалекому контакті з позаземними цивілізаціями багато хто не сумнівалися. з 1960 по 1970 року було побудовано всього близько 100 будиночків «Футуро». Виходить, що архітектор Сууронен не вгадав форму будинку майбутнього?

Але «Футуро» вдало передавав повітряну атмосферу і тому не був забутий остаточно. Зокрема, він послужив прототипом для створення курорту, який виявився містом-привидом на Тайвані …
Особливу неповторну атмосферу цього місця створювали незвичні форми будівель у вигляді літаючих тарілок. Наче тут колись висадилася інопланетна цивілізація, але невідомі сили знищили прибульців, частково зруйнувавши їх космічні кораблі.

Через свою незвичайну архітектуру місто-привид «невпізнаних літаючих об’єктів» стало місцевою пам’яткою. Сюди любили приїжджати туристи, тут бували кіностудії, які використовували цю місцевість як оригінальні декорації.
Ще одна з назв міста-примари – «руїни майбутнього».
Наприкінці 2008 року місто-привид планувалося повністю знести, незважаючи на що надходять клопотання про те, щоб зберегти одну з «літаючих тарілок» і перетворити її на музей. Роботи зі знесення почалися в кінці грудня 2008 року.

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (19)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (18)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (17)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (16)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (15)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (14)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (13)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (12)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (11)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (10)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (9)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (8)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (7)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (6)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (5)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (4)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (3)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (2)

Легендарне місто-привид НЛО на Тайвані (1)

• магазин

• новини партнерів