27 березня — Година Землі. Що ми можемо зробити для планети та довкілля?

259

Щорічно в останню суботу березня відбувається міжнародна подія — Година Землі. У 2021 році вона припадає на 27 березня. У цій статті ви дізнаєтеся, для чого ця Година Землі та як її провести з користю. Також, ми зібрали список корисних екозвичок, які ви легко можете втілити у своє життя заради нашої планети.

Зміст:
1. Година Землі у світі: як і для чого;
2. Година Землі в Україні: Збереження старовікових лісів;
3. Як провести час офлайн у Годину Землі;
4. Список простих щоденних екозвичок.

Година Землі у світі: як і для чого

27 березня з 20:30 по 21:30 мільйони людей у всьому світі вимикають світло та всі пристрої. Робиться це для того, аби привернути увагу до проблем екології та нагадати, що ми маємо дбати про планету, а не лише споживати ресурси. Бо ресурси ці — обмежені.

Це щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом природи). Фонд закликає долучитися до акції всіх: комерційні та державні установи, організації, людей. Також, представництва у кожній країні обирають головну екологічну тему, до якої хочуть привернути увагу.

Година Землі в Україні: Збереження старовікових лісів

Збереження старовікових лісів — це основна тема Години Землі 2021 в Україні.

Розвитком теми займається WWF-Україна: https://www.facebook.com/wwfukraine

27 березня вони відкриють кампанію зі збору голосів на підтримку найстаріших лісів України та закликають кожного свідомого українця долучитися до ініціативи.

Як провести час офлайн у Годину Землі

І що, просто вимкнути світло на годину? А як провести вечір без світла, інтернету, телевізора? Можна зустрітися з друзями чи зібратися родиною та організувати разом якісь розваги чи тематичну подію. Ось кілька прикладів:

 1. Піти погуляти на свіже повітря, наприклад, у парк.
 2. Влаштувати чайну церемонію чи вечерю з вином при свічах.
 3. Вечір настільних ігор.
 4. Пограти в шаради.
 5. Влаштувати суботник, прибирання зелених зон біля дому.
 6. Зайнятися плануванням екозвичок, які хотіли б втілити у своєму житті.
 7. Провести з дітьми цікаву бесіду про те, чому варто дбати про планету.
 8. Зайнятися спортом, йогою, покататися на велосипедах чи помедитувати.

Це може бути та ваш варіант, якого немає в списку. Якщо маєте змогу, спробуйте не обмежуватися однією годиною, а провести офлайн весь вечір. Так ви помітите, як багато є вільного часу, коли увага не зайнята гаджетами.

Список простих щоденних екозвичок

Увагу до проблем екології привернули, а що далі? Ми зібрали ідеї, які корисні звички можна впровадити у своє життя, аби дбати про нашу планету щодня.

Ось так просто можна допомогти Землі маленькими кроками:

 1. Відмовлятися від пакетів з пакетами

Купувати овочі і фрукти без одноразових пакетиків, а продукти складати у багаторазову торбинку з тканини. В інтернеті чи у супермаркеті можна знайти шоппер з дизайном, який вам до вподоби.

 1. Вимикати воду

Коли чистите зуби, а вода просто біжить з-під крана, коли миєте посуд чи приймаєте душ. Вмикайте воду тільки тоді, коли дійсно використовуєте її.

 1. Дбати про озеленення поряд з домом

Знову ж таки, влаштовувати суботники, прибирання. Або ж акції посадки дерев.

 1. Купувати тільки потрібне

Речі, які ви одягнете всього раз чи двічі, косметика, куплена наугад, книжки, які стоятимуть на поличці. Щоби виробити це все, залучаються ресурси Землі. Ви впевнені, що ці речі не зайві? Робіть кожну покупку усвідомлено.

 1. Не викидайте старі речі

Набридла кофтинка? Не їздите на велосипеді? М’які іграшки більше не потрібні? Стіл виглядає потертим і хитається ніжка? Є купа способів, що можна дати друге життя речам:

 • Реставрувати меблі, ремонтувати.
 • Продавати те, чим не користуєтеся.
 • Віддавати на благодійність.
 • Те, що не можна полагодити: віддавати на утилізацію.
 1. Носити з собою термочашку

В чашку можна набрати воду, щоб не купувати її в одноразових пляшках. Також, можна брати каву чи чай прямо у свою чашку, щоби не використовувати одноразовий посуд.

 1. Мінімальне сортування сміття

Так, сортувати сміття в Україні поки складно. Але маленькі кроки все ж посильні: відсортовувати та здавати на перероблення: макулатуру, скло, одяг, пластик.

 1. Звичайні рушники замість паперових

Ви значно допоможете планеті, якщо використовуватимете кілька звичайних рушників для рук, замість одноразових. І хустинки, замість серветок.

 1. Замінити косметику на натуральну

Замість тієї, що містить штучні добавки й продукти нафтохімії. Це не лише для планети корисно, але й для вашого здоров’я.

 1. Відповідальне споживання електроенергії

Телевізор, який шумить на фоні, коли ви його не дивитеся. Ввімкнені у розетку пристрої, кондиціонер, світло. Вимикайте все, коли вам це не потрібно. Також, слід встановити енергоощадні лампи.

І наостанок, дуже корисна звичка для планети — подавати приклад молодшому поколінню. Якщо діти будуть бачити, що дорослі не дозволяють собі смітити на вулиці, дбають про планету і використовують ресурси відповідально, то наступне покоління звикне жити усвідомлено. А це краще, що ми можемо зробити для цієї планети, і для її майбутніх жителів.

Ну що, долучитеся цього року до Години Землі?

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua
• магазин

• новини партнерів