Психологічні прийоми, в яких полягає вся «магія» екстрасенсів

1914
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Шамани, чаклуни і маги тисячі років привертають увагу простих людей таємничими обрядами і заклинаннями. Легко пророкуючи майбутнє і вгадуючи долю людини, вони немов кидають виклик науці. Їх методи вже запозичили циркові чарівники, ілюзіоністи і навіть менеджери по роботі з персоналом, адже за всіма цими чарами криються цілком конкретні трюки.

Ми розповімо, як влаштовані магічні техніки екстрасенсів і цілителів. Деякі з цих «паранормальних» прийомів дійсно відмінно працюють і можуть виручити кожного з нас у повсякденному житті.

10. Аналіз аури і енергетичного біополя

© depositphotos

Що ми знаємо: У кожної людини є аура. За її кольором дізнаються про характер і проблеми зі здоров’ям.

Насправді: Звичайно, аури не існує. Досвідчений маг знає, що тембр голосу розповість про ступінь впевненості в собі, здоров’я і рід діяльності людини, акцент підкаже, звідки ви родом і навіть наскільки забезпечені. Спостерігаючи за мімікою, екстрасенс визначає темперамент людини.

Наприклад, люди відкриті, добрі частіше посміхаються. Від цього в куточках рота і очей помітні зморшки, навіть якщо особа спокійна. Люди зі складним характером частіше супляться, проявляючи невдоволення, і отримують характерні зморшки між брів. Уже з цими даними екстрасенс починає розробляти тактику поведінки.

9. Відкриття третього ока

© depositphotos

Що ми знаємо: Третє око бачить приховане: долю людини, її наміри і бажання, всі чакри.

Насправді: Екстрасенси отримують дані, візуально скануючи зовнішній вигляд людини. Мова тіла розповість про характер, а одяг і аксесуари – про матеріальний і сімейний стан людини.

Наприклад, якщо жінка часто миє посуд голими руками, її видасть суха шкіра. Короткі нігті, нейтральний лак і м’яка шкіра рук розкажуть про статус доброї господині, а червоні довгі нігті, каблучки і ​​браслети на руках – про бажання привернути увагу чоловіків.

8. Здатність говорити з духами померлих

© depositphotos

Що ми знаємо: Медіум входить у транс і закликає душі з роду конкретної людини. Маг легко називає ім’я і навіть причину смерті.

Насправді: Щоб вийти на зв’язок з духами, екстрасенс починає зі статистичної ймовірності. Існують більш і менш популярні імена в кожному регіоні. Родичі з цими іменами знайдуться у кожного в роді.

Потім використовуються твердження, застосовні до кожного. Наприклад, фраза про те, що людина «важко пішла з життя» асоціюється зі смертю в результаті нещасного випадку, тривалої хвороби або вбивства. Почувши цю фразу, людина сама уточнить деталі смерті. Деякі маги люблять спецефекти, зображуючи, як померлий задихається. Це справляє враження, тим паче що люди дійсно не можуть нормально дихати в останні хвилини життя незалежно від причини смерті.

7. Ясновидіння і телепатія

© depositphotos

Що ми знаємо: Ясновидіння дозволяє побачити майбутнє, а за допомогою телепатії екстрасенси читають думки будь-якої людини, і відстані значення не мають.

Насправді: Вчені заперечують існування подібних здібностей. Замість цього екстрасенси вдаються до методу «гарячого читання». Записуючись на прийом до екстрасенса, людина відповідає на запитання менеджера: розповідає про свою проблему, сім’ю та способі життя. Далі працюють аналітики, які досліджують соціальні мережі людини. Під час сеансу екстрасенс використовує цю інформацію, роблячи прогнози.

Успіху сприяють універсальні фільтруючі питання. Наприклад, досить запитати у людини, як часто її турбують проблеми зі здоров’ям. Більшість здивується, як екстрасенс «побачив» хворобу. Іншим порадять звернутися до лікаря для повного обстеження, і там вже точно щось знайдуть.

6. Парапсихологія

© depositphotos

Що ми знаємо: Ворожачи на кавовій гущі і вдивляючись у карти Таро, екстрасенс називає знаки і видіння, з яких людина дізнається свою долю і майбутнє.

Насправді: Це схоже на тест Роршаха. Кожен бачить в картинках-плямах те, що його найбільше турбує. Коли ворожка називає побачені образи, людина бачить у них те, що хоче: сама підбирає потрібні значення, знаходить збіги. Цьому сприяють навідні запитання ворожки: «Згадайте, можливо, це щось символізує для вас або ваших близьких».

5. Заряджена вода

© depositphotos

Що ми знаємо: Цілитель впливає на молекули води, заряджаючи їх позитивною енергією. Цю воду п’ють, щоб налаштуватися на хороший лад, позбутися від нудьги, зміцнити імунітет і заспокоїти нерви.

Насправді: Молекули води ніяк не реагують на маніпуляції магів, а картинки кристалів води, популярні серед цілителів, показують форми сніжинок, які утворюються при певних температурах повітря і атмосферних умовах. Наприклад, чим холодніше на вулиці, тим гостріша і правильніша форма сніжинки.

Структурна пам’ять води і зміна будови кристалів, викликані звуками, – теж міф.

4. Шосте чуття

© depositphotos

Що ми знаємо: Маг легко розповідає подробиці особистого життя людини, про які ніхто не знає. Здається, ніби екстрасенс бачить наскрізь будь-кого.

Насправді: На його боці логіка, інтуїція і спостережливість. Згадайте методи Шерлока Холмса, якими успішно користуються детективи. Люди похилого віку звертаються до магів, щоб задати питання про дітей або вирішити проблеми зі здоров’ям. Жінки середнього віку з потертою обручкою, втомленим і у занедбаному стані часто приходять до чаклунок, щоб повернути любов чоловіка, з яким знаходяться тривалий час у шлюбі.

Використовуючи ці стереотипи і психологічні портрети, екстрасенс пропонує свої здогадки. Будь-які збіги з реальністю людина сприйме як доказ паранормального, про це розповість його збуджений стан, розширені зіниці і рум’янець. А ось невірні видіння більшість спише на випадкові помилки мага.

3. Астрологічні передбачення

Що ми знаємо: За часом, місцем народження і розміщенням планет відносно сузір’їв визначають характер і передбачають майбутнє людини.

Насправді: Захоплення людства астрологією тисячі років розвивало астрономію, але розміщення планет ніяк не визначає долю людини. На жаль, астрологи дійсно вірять у власні прогнози, не помічаючи, що використовують універсальні передбачення.

Щоб переконатися в цьому, повторіть експеримент Форера з кимось із друзів або близьких. Кожен підтвердить, що опис точно визначає його особистість. Але тільки експериментатор знає, що опис однаковий для всіх.

2. Групові заняття, семінари і секти

© depositphotos

Що ми знаємо: Існують групові заняття, семінари і організації, які пропонують стати їх членом для проходження духовних практик, просвітлення і поліпшення життєвих умов.

Насправді: Психологічні техніки допомагають залучати до подібних організації найменш захищені соціальні верстви. Методи залучення прості: люди з’являються на чужому порозі в той час, коли вдома можуть бути тільки безробітні і пенсіонери. До групи ризику потрапляють самотні жінки, люди, які страждають від депресії, і ті, хто гостро потребує підтримки і соціалізації. Їм обіцяють приємну атмосферу, взаємодопомогу і теплі сімейні стосунки. Правильним рішенням у такій ситуації стане звернення до хорошого психолога, який допоможе людині знайти любов до себе і життя без участі в ризикованих групових заняттях.

Варто побоюватися і корпоративних сект – це компанії, які використовують жорсткий контроль за співробітниками, вимагають підпорядкування єдиній ідеології і вдаються до психологічних маніпуляцій над свідомістю співробітників.

1. Зняття вроків й пристріту, моделювання майбутнього

© depositphotos

Що ми знаємо: Екстрасенси впливають на нашу долю, змінюючи енергетику, і життя змінюється, а передбачення починають збуватися.

Насправді: Досягти подібного ефекту можна двома способами. Перший – це шок-терапія і залякування, які змушують людину переглянути свої погляди і дії. Другий спосіб зустрічається частіше і відомий як проективна ідентифікація – ми починаємо бачити себе очима екстрасенса і намагаємося відповідати його прогнозам: знаходимо загадкові збіги і будуємо паралелі, максимально підлаштовуючи власне життя під слова ворожки.

Цим пояснюють поодинокі випадки магічного впливу. Але навіть вони схожі на «помилку вцілілого»: кілька вдалих збігів змушують людей повірити в паранормальне, в той час як сотні нездійснених передбачень мало кого цікавлять.

Поділись


• не пропусти• магазин

• новини партнерів