Вражаюча Галичина: Підгорецький замок показали з висоти пташиного польоту (відео)

1026

Підгорецький замок – один із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.

Підгорецький замок будувався у 1635-1640 роках на замовлення коронного гетьмана Речі Посполитої Станіслава Конєцпольського. Як у свій час, так і досі це один із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями, пише Збруч.

Палац оточений з трьох боків глибоким ровом, а з четвертого має терасу з балюстрадою і скульптурами, з якої відкривається прекрасний краєвид.

Бічні павільйони прикрашені мідними скульптурами атлантів. Один з них тримає на плечах Землю, інший – Сонячну систему-Всесвіт.

У 1766 році навпроти воріт замку побудували бароковий костел Вознесіння Святого Йосифа, який саме зараз у процесі реставрації.

У замку було зібрано велику колекцію цінних картин, книг, зброї, меблів, тут регулярно відбувались гучні забави. Були в замку кармазинова кімната, а також китайська, золота, дзеркальна, мозаїчна, зелена зали. Ці приміщення мали назви відповідно до цінностей, що у них були.

Під час обох світових воєн замок зазнавав пограбувань. У 1940-х його націоналізували і зробили тут санаторій для хворих на туберкульоз.

В 1956 р. палацовий корпус замку згорів. Вогонь знищив унікальні різьблені стелі з живописними полотнами та інше мистецьке оздоблення.

З 1997 року замок перебуває у юрисдикції Львівської галереї мистецтв. Будівлю епізодично реставрують, однак від колишньої розкоші в інтер’єрах залишилися лише мармурові портали дверей і каміни. Тим не менше, влітку 2018 вперше за багато років Підгорецький замок відкрив свої двері для відвідувачів.• новини партнерів