Україна туристична: що варто відвідати на Одещині

662

Залишився останній місяць літа, але не поспішайте панікувати. Налаштовуйтесь на позитив і готуйтесь до мандрів. Якщо так сталося, що повноцінна відпустка вам не світить – залишайтеся з нами. У нашій рубриці ви ознайомитесь з місцями, які можна відвідати за один вікенд.

Ну що ж, збирайте валізи та читайте далі.

Цього разу ми наполегливо рекомендуємо вирушити до перлини біля моря – Одеси.

Острів Зміїний

Міфічний і легендарний, а також чи не найважливіший у Чорному морі. Розташований він в Кілійському районі, а на самісінькому острові розміщений населений пункт Біле. Острівок невеличкий, але має свою пошту, музей і відділення банку: все по фен-шую.

Острів Зміїний - фото 187452
Острів Зміїний

Якщо говорити про історію, то історики та археологи досі не перестають вивчати цей диво-острів. Легенди розповідають, що на появу острова вплинула богиня Фетида. Саме вона підняла цей клаптик землі з дна моря.
Загалом острів пережив надзвичайно довгу та насичену історію, пов’язану з багатьма іншими державами: Римською імперією, Візантією, Османською імперією, Російською імперією, а також він був у складі Румунії.

Білгород-Дністровський

Це місто десяток разів змінювало свою назву. То воно було Орфіуса-Тіра за часів античності, то Білим Замком, то Замком на горі. Свою сучасну назву воно отримало аж в 1945 році.

Білгород-Дністровський - фото 187450
Білгород-Дністровський

Якщо коротко про історію, то в 6 ст. до н.е. на території міста вихідці з грецького міста Мілет вирішили заснувати колонію, яку назвали Тіра. Її, до слова, порівнювали з невеликим поселенням землеробів. А от зведення відомої більшості Білгород-Дністровської фортеці відносять до молдовського періоду панування на цій території.

Білгород-Дністровський - фото 187448
Білгород-Дністровський

На деяких каменях мурів викарбувано роки – 1399 та 1432. Саме тоді ця фортеця була частиною мережі укріплень, яка й мала захищати шляхи зовні для того, щоб перешкодити нападу ворогів.

Білгород-Дністровський - фото 187449
Білгород-Дністровський

Звичайно ж, до наших днів збереглися не всі частини фортеці. Зокрема, залишилася цитадель або, як її ще називають, Генуезький замок. Саме в ньому переховувалися представники влади, якщо на місто нападали.

Білгород-Дністровський - фото 187451
Білгород-Дністровський

Масштаби вражають: площа території складає аж(!) 9 га. А саму фортецю з трьох боків оточує рів близько 14 метрів в ширину та на 20 метрів глибини. Загальна довжина оборонних мурів – 2 кілометри, а висота стін і башт від 5 до 15 метрів.

Містечко Вилкове

Завжди мріяли побувати в Венеції, але не було такої можливості? Вирушайте тоді до селища Вилкове, яке практично повністю стоїть на воді. Ніяких звичайних вулиць – лише широкі канали, а жителі старої частини пересуваються винятково на човнах. Виглядає надзвичайно.

Містечко Вилкове - фото 187446
Містечко Вилкове

Саме ж містечко засноване в кінці 17 століття. Спершу його називали Липованське або Посад Липованський. Сучасну назву йому дали запорізькі козаки, які з’явилися в поселенні після зруйнування Запорізької Січі.
Чому Вилкове? А все просто: за 10 кілометрів від Чорного моря дельта Калійського гирла робить розгалуження – вилку – на три рукави – Білгородський, Очаківський і Старостамбульський. А от саме Вилкове розташоване на наносних острівцях у цьому гирлі.

Містечко Вилкове - фото 187445
Містечко Вилкове

Садиба Людини-вовка – улюбленого пацієнта Фрейда

Садиба Людини-вовка – улюбленого пацієнта Фрейда - фото 187441
Садиба Людини-вовка – улюбленого пацієнта Фрейда - фото 187444
Садиба Людини-вовка – улюбленого пацієнта Фрейда

Під Одесою в шикарній садибі 19 століття мешкав Сергій Панкеєв, якого містяни називали Людиною-вовком. Після революції він покинув свій дім і перебрався до Відня, а маєток поступово розграбовували під час війни.
Саму ж садибу побудували в 1854 році. Подейкують, що її архітектором був італієць Франц Боффо – автор легендарних Потьомкінських сходів в Одесі. Але ці лише одна з легенд. Спершу власником садиби був генерал-майор Василь Дубенецький. Саме йому тоді належало все село.

Садиба Людини-вовка – улюбленого пацієнта Фрейда - фото 187442
Садиба Людини-вовка – улюбленого пацієнта Фрейда

Після смерті майора, його діти вирішили не ускладнювати собі життя та продали будинок каховському купцеві Костянтину Панкеєву. Саме його син Сергій увійшов в історію як Людина-вовк.

Садиба Людини-вовка – улюбленого пацієнта Фрейда - фото 187440

У цьому будинку ще малого, п’ятирічного Сергія почали переслідувати жахіття. Йому постійно снилися вовки, які сиділи на горіховому дереві та дивилися на нього. Хлопчину довго лікував Зигмунд Фрейд, і саме про нього він написав книгу “З історії одного дитячого неврозу”, яка стала настільною книгою психоаналітиків усього світу.
Щоправда, боязнь вовків не завадила йому прожити довге та яскраве життя. Одружився він з австрійкою і після революції вони перебралися до Відня. Там він і помер, але у віці 84 років. До слова, він написав картину “Моя мрія” та підписав її Wolfmann, що свідчить про те, що він спокійно вживався з тим, що його називали Людиною-Вовком.

Садиба Людини-вовка – улюбленого пацієнта Фрейда - фото 187443
Садиба Людини-вовка – улюбленого пацієнта Фрейда

А тепер бліц-тур по Одесі, або місця, які однозначно потрібно відвідати

Потьомкінські сходи

Потьомкінські сходи - фото 187439
Потьомкінські сходи

192 сходинки величі. Піднятися та зробити переможне селфі. Можете навіть посидіти, якщо стомитесь.

Приморський бульвар

Приморський бульвар - фото 187438
Приморський бульвар

Якраз на нього ви й потрапите після підйому сходинками. Тут ви побачите пам’ятник Дюку де Рішельє.

Оперний театр

Оперний театр - фото 187435
Оперний театр
Оперний театр - фото 187434
Оперний театр
Оперний театр - фото 187436
Оперний театр

Надзвичайно красивий і розкішний. А всередині просто неймовірно. Коротко кажучи, спробуйте побачити його не лише зовні, а й з середини.

Дерибасівська вулиця

Дерибасівська вулиця - фото 187433
Дерибасівська вулиця

Не прогулялися нею – не були в Одесі.

Обласна філармонія

Обласна філармонія - фото 187430
Обласна філармонія - фото 187431
Обласна філармонія

Ще одне вишукане місце, яке передає велич Одеси. До слова, будівля в стилі італійської готики з вкрапленнями ренесансу.

Воронцовський маяк

Воронцовський маяк - фото 187429
Воронцовський маяк

Просто прийти та побачити. До слова, найкраще на заході сонця.

Пляжі Одеси

Пляж в Одесі - фото 187428
Пляж в Одесі
Виділіть собі кілька годин для того, щоб просто полежати на теплому пісочку та поніжитися у водах Чорного моря. Не забувайте, що ви приїхали до Одеси – морського міста.


• не пропусти• новини партнерів