Де відпочити в Україні: 15 українських курортів, що не поступаються європейським

20191

Сезон відпусток позаду, та відпочивати хочеться не тільки влітку. Зрозуміло, що не кожен з нас зміг дозволити собі навіть бюджетний відпочинок в Європі, але якщо розглянутися навколо, то можна відкрити для себе багато цікавих місць в Україні. На деякі курорти України навідуться навіть мешканці сусідніх країн. Та навіть не це додає престижу нашим курортам.

Чисте повітря, особливий мікроклімат, гори та джерельні ріки, цілюща вода, насичена мінералами та лікувальними грязями, з солоними озерами – всіма цими природними багатствами може пишатися наша Україна.

Сайт 1001 ідея бюджетних подорожей Європою вирішив створити власний список місць, куди можна податися на оздоровлення та просто гарно відпочити на природі. Нижче наведена таблиця курортів України з особливостями кожного з них.

1. Миргород

myrgorod1

Незважаючи на те, що курорт Миргород у порівнянні з курортами Трускавець та Моршин відносно молодий (йому ще немає й ста років), він користується великою популярністю не тільки в Україні, а й за кордоном.

Основними лікувальними факторами курорту Миргород є торф’яна грязь та унікальна мінеральна вода, яка не поступається баден-баденській, аахенській, соденській.

myrgorod

Миргородський санаторій пропонує ціни за особу від 360 грн., куди входить харчування, лікування та проживання.

Переглянути всі ціни на курорт в Миргороді

2. Моршин

morshyn1

Курорт Моршин – один із найстаріших бальнеологічних курортів України. Розташований він у Львівській області за 85 км від Львова. Моршинська вода – одна з найвідоміших в Україні.

morshyn

Ціни на курорт Моршин приблизно дорівнюють миргородським: від 310 грн. з особи.

Переглянути всі ціни на курорт в Моршині

3. Солотвине

solotvone-1024x473

Курорт Солотвине розташований у Закарпатській області в селищі з однойменною назвою. Одним із найбільших солоних озер курорту Солотвине є озеро Кунігунда. Через велику концентрацію солі його прирівнюють до Мертвого моря.

solotvyno

Зупинитися в Солотвиному можна дуже бюджетно: від 100 грн. на добу. Щоправда, сюди не сходить харчування, зате можна вдосталь подихати свіжим повітрям Закарпаття та покупатися в солоних озерах. Є тут і цілющі грязі.

4. Східниця

shidnycia1

Східниця – невелике курортне селище міського типу у Львівській області. Розташоване воно у мальовничій долині серед карпатських гір, порослих лісом.

На території Східниці розташовано 38 джерел мінеральних вод. За складом вода дуже різна. Є серед них знамениті «Нафтуся» та «Боржомі», залізисті води (що містять у своєму складі не менше 20 мг/л заліза), бромні води (насичені бромом хлоридно-натрієві води). Таке розмаїття мінеральних вод у Східниці є особливістю цього курорту, та приваблює сюди людей навіть з Європи.

shidnycia

Ціни на курорт у Східниці коливаються від 200 грн. на особу з харчуванням. Тут переважно послуги надають місцеві мешканці або власники приватних садиб. Джерела курорту розташовані досить далеко одне від одного, тому варто обирати проживання там, де вам найзручніше дістатися до потрібної мінеральної води (і не забувайте про черги:)).

5. Трускавець

truskavets-1024x480

Курорт Трускавець – один із найпопулярніших курортів України. Своїми лікувальними можливостями він не поступається Карловим Варам, Баден-Бадену, Вісбадену та іншим.

В місті знаходиться 14 родовищ унікальних мінеральних вод. Знаменита «Нафтуся» бере свій початок саме тут, у Трускавці.

truskavec

У Трускавецьких санаторіях ціни на проживання з харчуванням починаються від 250 грн., наприклад, в санаторії “Рубін” чи “Алмаз”. Є і звичайні готелі Трускавця з цінами від 170 грн. за двомісний номер, перелік готелів можна знайти тут.

6. Хмільник

kmilnyk

Курорт Хмільник унікальний особливою радоновою водою, а також торф’яною гряззю місцевого походження. Це основні фактори, на яких базується санаторно-курортне лікування. Крім того, курорт Хмільник розташований у мальовничій місцевості – лісопарковій зоні, в безпосередній близькості до річки Південний Буг.

Мінеральна вода Хмільника цілюща завдяки наявності в ній інертного газу – радону. Її успішно використовують для ванн (так звані радонові ванни), а також для прийому всередину.

hmilnuk

Ціни на відпочинок та лікування у Хмільнику починаються від 370 грн. за 1 особу в двомісному номері. Сюди ж входить харчування та лікування на добу.

7. Черче

cherche1-1024x509

Курорт Черче – бальнеогрязевий курорт України. Село Черче розкинулося в лісостеповій зоні, поблизу річок Струг та Потік. Славу курорту Черче приносять родовища унікальних мінеральних вод – сірководневих сульфатно-гідрокарбонатних кальцієвих та сульфатно-кальцієвих. Для прийому внутрішньо використовують сульфатно-кальцієві мінеральні води. Для ванн застосовують сірководневі сульфатно-гідрокарбонатні кальцієві.

cherche

Ціни на курорт у Черче варіюються від 120 грн. з особи за номер на добу і вище. Сюди входить лише проживання.

8. Шаян

шаян-1024x494

Курорт Шаян – бальнеологічний курорт України. Розташований він на схилах Вигорлат-Гутинського (або, як його ще називають, Ужгород-Хустського) хребта, в маленькому закарпатському селі Шаян.

Через присутність метакремнієвої кислоти в шаянських мінеральних водах фахівці прирівнюють їх до мінеральних вод відомого курорту Діліжан у Вірменії, хоча за наявністю в них гідрокарбонатів вони не поступаються «Єсентукам», «Боржомі» та «Віші-Селестон».

shaian

Ціни на курорт в Шаяні дещо вищі. За добу в санаторії “Шаян” ви заплатите від 280 грн. (1 особа в двомісному номері) включно з 3-разовим харчуванням та лікуванням.

9. Поляна

поляна-1024x446

Курорт, на якому основою лікування є природна мінеральна вода. Середня ціна в Поляні з особи – 240 грн. з харчуванням та лікуванням. Доступні як санаторії, так і звичайні готелі.

poliana

10. Солочин

8

Курорт знаходиться між двома горами, тут можна об’єднати лижний відпочинок з лікувальними процедурами в санаторіях. На території курорту налічується близько 15 мінеральних джерел. Велика частина їх знаходиться на початку села, а біля підніжжя гори Тесаник є джерело цілющої сірководневої води. Відпочити можна як на турбазі (від 350 грн. за номер та 3-разове харчування), так і в приватних садибах (від 50 грн. за особу на добу).

solochyn

Ціни на курорт у Солочині

11. Берегове

берегове-1024x607

Курорт Берегове відомий термальними джерелами, де діють свердловини з гарячою мінеральною водою, які насичені залізом. На двох озерах діють термальні джерела високої мінералізації, аналоги яких можна зустріти на Камчатці та Сахаліні, в Ісландії та Угорщині. Басейн з термальною мінеральною водою функціонує на території навчально-спортивної бази «Закарпаття».

Заповнюється басейн з гейзера глибиною 1080 м кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвими водами високої мінералізації, що сприяє знищенню більшості хвороботворних мікробів. Вода не фільтрується і тому є каламутна (брудно-коричневого кольору). Лікарі не рекомендують перебувати у воді більше 2-х годин на добу – це може призвести до втрати свідомості. Але короткострокове перебування у воді термального джерела, призводить до позитивних наслідків.

beregove

За відгуками, які ми прочитали при підготовці даного матеріалу, рекомендуємо вам відвідати інший басейн з термальною водою, що знаходиться в комплексі “Жайворонок”. Та й ціни тут непогані: від 280 грн. за номер. Користування басейном – 100 грн. за 2 години.

12. Великий Любінь

17829

У селищі Великий Любінь знаходиться один з найстаріших курортів Європи, лікувальні сірководневі джерела якого описані особистим лікарем короля Стефана Баторія. Тепер тут функціонує санаторій «Великий Любінь». Основними лікувальними факторами є сірководнева вода типу «Мацеста» і торф’яні багна (грязі).

velykyi-lubin

Переглянути всі ціни на відпочинок у Великому Любіні

13. Медобори, Тернопільська область

медобори

Медобори – унікальна геолого-ботанічна пам’ятка, якій немає подібних у нашій країні. Сучасні Медобори – справжня скарбниця лікувальних факторів. Подільські Товтри благотворно впливають на формування навколишнього клімату. Висота пасма, його положення, залісненість створюють тут сприятливі для людини мікрокліматичні умови. Природа наділила цей куточок і унікальними підземними скарбами – цілющими водами.

Зараз у санаторії використовуються з лікувальною та профілактичною метою чотири природні фактори: сірководнева вода зразка відомої “Мацести”, натрій-хлоридна йодобромна мінеральна вода зразка моршинської, сульфатно-гідрокарбонатне торфоболото та голуба глина.

konopkivka

Вартість путівки – від 360 грн./доба.

Ознайомитися з усіма цінами на відпочинок в Медоборах

14. Голубине

Основний лікувальний засіб курортів – вуглекислі гідрокарбонатно-натріеві мінеральні води «Поляна Квасова», «Лужанська», «Поляна Купіль».

holubyne

В Голубиному пропонує свої послуги вілла “Квітка”. Вартість проживання тут – від 550 грн./особа/доба. Додатково можливо замовити харчування. Сніданки входять у вартість номера.

Сергіївка

787

В Одеській області є унікальний курорт Сергіївка. Це місце особливе тим, що лиман із цілющими грязями розділяє селище на кілька частин. Зокрема, основна частина Сергіївки розташована на материковій частині. Тут збудовані готелі, кафе, санаторії тощо. Щоб дійти до берега моря треба пройти “кілометр здоров’я”. Так називають відстань через міст, який розтягнувся через лиман до самого моря. Якщо у вас немає бажання ходити пішки, то до моря можна добратися на катері.

До Сергіївки більшість відпочивальників приїжджає заради грязей. Тут збудували санаторії, де і сьогодні надають повний комплекс лікувальних процедур для рухового апарату.

sergiivka

Вартість перебування на курорті складає від 300 грн. за номер.

Всі ціни знаходяться за посиланням.• не пропусти