У глиняній хаті під солом’яною стріхою — дівчина у вишиванці з довгою заквітчаною косою. Надворі голубе безкрає небо, а за ним, за калиновими кущами, колоситься золоте поле. Все це — символи України. Символи достатку, миру, влади і сили. Такою я люблю Україну. Мирною, вільною і сильною, з чистим безхмарним небом.Такою нехай вона буде завжди. З Днем незалежності, Україно!
Такий логотип Гугла привітав українців з 25-им Днем Незалежності
Саме таким побачили мільйони українців логотип пошукової системи Google у лютому минулого року. Зображення майбутнього України очима дітей – ідея малюнку. Всеукраїнський конкурс «Дудл для Google» проводився серед школярів. Автором-переможцем став 9-річний Роман Барабаш з міста Переяслав-Хмельницький. Роботу хлопчика відібрали з понад 10 тис. робіт. А школа, в якій навчається Роман, отримала грант у розмірі 50 тисяч гривень на модернізацію.
А ось такий дудл українці побачили на 23 День незалежності. Автор малюнка: український художник Владислав Єрко, відомий яскравим ілюструванням творів дитячої літератури.
Українське зараз в моді. Синьо-жовті кольори та візерунки вишивки зараз можна побачити і на одязі і на будинках, і на авто. Прикрашати вишиванками українці почали не лише свої автомобілі. Справжнім трендом цього року стали «вишиті тату». Це — один із найкрасивіших видів татуювання з українською символікою. Показати любов до України в оригінальний спосіб виявляють бажання все більше людей. До речі, не лише українців.
Як відомо, одним із символів нашої держави є вишитий рушник. Він завжди був оберегом. Найдовший у світі вишитий рушник із суцільного полотна має довжину 27 метрів. Вишитий він був у 2013 році на Кіровоградщині. На полотні, до слова, представлені узори вишивок всіх регіонів України.
90-річний Анастасій Козак, колишній воїн УПА, самостійно вирубав чагарник на горі поблизу села Остриня на Івано-Франківщині, кілька місяців носив каміння і в результаті виклав велетенський знак у вигляді тризуба, який видно із космосу.
Уздовж контуру він посадив смереки і туї.
Метою такого вчинку, як каже автор, було вшанування своїх загиблих побратимів з Української Повстанської Армії.
Це — один із унікальних тризубів, створених художницею Лесею Потокою «в пам’ять про тих, хто віддав своє життя за нашу свободу». Він та ще декілька подібних минулого місяця були виставлені на благодійний аукціон, організований для збору коштів на лікування пораненого під час конфлікту в Криму.
А ось такі у нас жнива по-українськи
Північне сяйво у вигляді тризуба побачив тернопільський мандрівник Роман Мартинюк у 2006 році. «Красивішого видовища я ще не бачив. Дивно, що сяйво з’явилося у лютому, адже його пора – кінець осені-початок зими. Спершу на небі утворилося щось подібне до велетенської труби, яка повільно набрала обрисів коня і невдовзі… тризуба. Картинка, переливаючись на горизонті всіма кольорами райдуги, трималася зо дві години і поступово зникла з початком снігопаду».
А це вже перуанська пустеля Наска, відома своїми загадковими написами та лініями. Сьогодні існує більше 30 гіпотез про значення і походження тамтешніх малюнків. Та що вони насправді означають, точно не знає ніхто.
Навряд, чи тризуб на фото – символ Української держави. Та, як відомо, тризуб означає владу. Ймовірно, не тільки у нас на батьківщині. Цей знак — один із найдавніших на землі.
Найбільший в Україні тризуб. Флешмоб влаштували жителі Дніпропетровська. Над містом цей символ Української держави засяяв після заходу сонця 1 липня цього року. Таким оригінальним способом українці вшанували пам’ять усіх, хто загинув під час революції і військових дій у зоні АТО.
Виявляється, в Україні росте чимало дерев-патріотів. Дерева, що мають форму тризуба можна зустріти у різних куточках країни.
Українська природа неймовірно красива. Пропонуємо вашій увазі найкрасивіших пейзажів у кольорах українського стягу.
автор Надія Понятишин спеціально для vsviti.com.ua