5 цікавих місць для мандрівки Україною на вихідні в травні

1145

Травневі вихідні — це перші теплі вихідні в році, час розслабитися, відпочити від роботи та рутини. Вистачить, щоб відвідати родину чи друзів, погосподарювати на дачі й дослідити нові куточки України.

У травні найкращий час, щоб подивитися на цвітіння квітів в ботсадах та різних містах. Сакури, магнолії, тюльпанові поля травневі київські каштани — це вже символи травня для мандрівників. У Києві люди відвідують Співоче поле, парк тюльпанів є на Житомирщині. Куди ж іще відправитися, коли це все ви вже бачили?

1. Ужгород з алеєю сакур

Вулиці розцвітають в прямому сенсі цього слова. Сакури, магнолії, айва, яблуні, абрикоси — усі квіти розпускаються одночасно. У 2009 році в місті висадили найдовшу в Європі алею сакур, а на деяких вулицях можна помилуватися квітами японської вишні.

Що подивитися, крім квітів:

  • Старовинний замок.
  • Музей просто неба, де зібрані будинки й предмети побуту 18-19 століття.
  • Ботанічний сад. Не тільки традиційні магнолії й сакури, а й екзотичні рослини.
  • Закарпатська обласна філармонія. Унікальна споруда, колишня єврейська синагога.
  • Совине гніздо. Незвичайна кам’яна споруда, що датується 1781 роком.
  • Міні-скульптури Михайла Колодка. Шукати маленькі пам’ятники — справжній квест для туристів. Енді Ворхол, Моцарт, пароплав “Карпатія” та інші незвичайні витвори можна знайти по всьому місту.

2. Тарасова гора в Каневі

Згадуємо поета Тараса Шевченка. Він похований на Чернечій горі в Каневі (Черкаська область). На Тарасовій горі насипали курган та поставили хрест, зараз на горі знаходиться найбільший пам’ятник Тарасу Григоровичу. Також тут можна відвідати музей “Тарасова світлиця”, дізнатися більше про українського пророка. А побувавши на Чернечій горі відчути всю силу дніпровських круч.

3. Парк “Софіївка” в Умані

Одне з Семи чудес України знаходиться на Черкащині, куди можна потрапити просто по трасі з Києва. Це величезний дендрологічний парк, музей садово-паркового мистецтва кінця 18 – початку 19 століття. Заснував парк польський магнат Станіслав Потоцький та подарував його своїй коханій дружині Софії.

Що робити в парку:

  • Прогулятися Англійським парком. Тут по Венеціанську містку перейти річку Кам’янку.
  • Відправитися в подорож по “підземному царстві Аїда” в гроті “Дзеркало Діани”
  • Побачити острів кохання “Анти-Цирцея”.Є легенда, що пара, яка відвідає Рожевий павільйон на острові, буде разом назавжди.
  • Проїхатися верхи на конях.

4. Притулок для ведмедів Домажир

Притулок з порятунку й догляду ведмедів розташований на території природоохоронної зони “Розточчя”. У величезних вольєрах, наближених до природних умов, ведмеді проходять реабілітацію. Когось врятували з цирку чи забрати з притравлювальної станції. Для туристів збудували спеціальні доріжки. Можна поспостерігати, як тварини грають, купаються в басейнах та як взагалі живуть в дикій природі.

Зараз у притулку проживають 22 ведмеді, і кожен відвідувач допомагає тваринам. Тут діють освітні заходи для дорослих та дітей, кафе. А на спеціальних екскурсіях можна подивитися на ведмежу кухню, поговорити з доглядачами.

5. Долина нарцисів в місті Хуст

Карпатський біосферний заповідник чудово підійде для тих, хто хоче подивитися на квітучі схили гір. Поруч якщо й будуть натовпи туристів, то вдалині, місця вистачить всім. Адже парком проходить аж 18 екотуристичних маршрутів протяжністю близько 200 км.

У травні найкраще відвідати Долину нарцисів. Не тільки надивитися й нафотографуватися між полів, а й завітати в Музей екології гір.

Подорожі допомагають очистити розум, краще зрозуміти себе та людей поруч. Тож, коли погода уже дозволяє, сміливо плануйте нові поїздки. Якщо ж залишаєтеся вдома чи в місті, сплануйте міні-прогулянку у своєму населеному пункті чи поруч. Дивовижні квіти, перші пікніки в лісі зроблять ваші травневі вихідні чудовими.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua• новини партнерів