Перші ознаки вагітності під час затримки та до неї

  52

  Простим і правдивим способом визначення вагітності на ранньому терміні є аптечний тест, а ще краще — 2–3 тести різних виробників. Такі тести засновані на чутливості до хоріонічного гонадотропіну, гормону, який починає вироблятися з моменту імплантації ембріона. Їх можна використовувати вже через два тижні після зачаття, тобто з перших днів затримки. 

  nfdhp0XR-QxHdswzY58cIekLS0Q9n2ykwPOBgqpuh6pw04o2iMS9YCFnHVmzHmsRP0NfVQwNkfIddc9coteETN7xkeHCRH4_1TIOxDXq7Fw0VEFnfv5G_3KVLm9AkQ=s0

  Чи є можливість обійтися без тестів, а ще краще — дізнатися про вагітність раніше, до настання затримки? Адже так хочеться скоріше відкрити календар вагітності!

  Найраніші ознаки вагітності

  Нудота

  Зазвичай незначна нудота виникає вранці. У деяких жінок вона є дуже сильною, до блювоти, й дає про себе знати будь-коли — вдень, вечорами або взагалі нерегулярно.

  Підвищена чутливість до запахів

  Ця ознака може супроводжувати нудоту, а може бути самостійною. Жінка починає відчувати запахи набагато сильніше, ніж раніше. Цікаво, що змінюється не лише сприйнятливість до них, а й ставлення. Деякі можуть стати нез’ясовно приємними, наприклад, запах фарби для стін, а інші, цілком звичайні — викликати огиду, наприклад, запах деяких продуктів чи раніше улюблених парфумів.

  Збільшення грудей

  Груди збільшуються і стають болісними, підвищується їхня чутливість. Болісність варіює від незначної до вельми інтенсивної.

  Сонливість

  Жінка помічає, що стала більше спати, або хоче спати частіше, ніж раніше, хоча час сну не змінився. Може виникнути потреба в денному сні.

  Мінливість настрою

  Нерідкі часті перепади настрою і зміни емоційної поведінки. Ті дрібниці, на які раніше жінка не звернула б уваги, тепер вибивають її з колії. Може з’явитися плаксивість, надмірна образливість.

  Незвичайні сни

  На перший погляд, це скоріше належить області численних прикмет про вагітність, які не варто розглядати серйозно. Проте жінка дійсно може відзначити зміну яскравості, емоційного забарвлення снів. Зустрічаються і дивовижні збіги, наприклад, зроблене в тій чи іншій формі повідомлення про вагітність уві сні, особливо якщо жінка її дуже чекає. На жаль, оцінити правдивість такого повідомлення можна лише заднім числом.

  Зміни в організмі як чинники діагностики вагітності

  Зміни в самопочутті та стані організму, які відбуваються на ранньому терміні вагітності, викликані змінами гормонального фону. Те, наскільки жінка здатна їх помітити, залежить не лише від її уважності, а й від індивідуальної чутливості до гормонів.

  L90FK8S2YnDBeqHrt3aUDNsnf9jFq3EeL6gRz47-RehaA-MV3o6OAwbBQMFffw_oCDeHhudzW0f3b8NeaqI4KZEJS_LEV4qUNdsQ9_7NOvLvygdpgx38_MeWoy2BVw=s0

  Інколи взагалі немає ніяких проявів, а ті що є настільки незначні, що не привертають до себе уваги. У інших жінок організм реагує яскравіше, але навіть тоді про вагітність неможливо сказати точно до появи затримки. Чому? Тому що всі ознаки неспецифічні, вони зустрічаються і при інших станах. Наприклад, нудота супроводжує харчове отруєння, а іноді навіть сильну втому, а сонливість і зовсім частий супутник сучасного ритму життя. Симптомокомплекс нудота-збільшення грудей-сонливість притаманний і передменструальному стану, який також викликаний гормонами.

  Тому правдивість таких симптомів невисока. Звичайно, вони можуть наштовхнути на певні здогади, але все ж поки вагітність не підтверджена тестом, краще на них не орієнтуватися, щоб не переживати розчарування.