Перехід з нафтового палива на газове: актуальні ціни на ГБО в Україні та його легалізація

  74

  Сьогодні, ціни на бензин доволі високі, тому деякі власники авто придивляються до можливості встановлення газобалонного обладнання (ГБО). Це пов’язано із тим, що вартість автомобільного газу, приблизно, у два рази нижча за нафтове паливо. До слова, електрокари люди припинили вважати якісною альтернативою, бо це не є дуже надійним варіантом.

  Облаштування машини ГБО у 2023 році має різні розцінки, які коливаються коштом багатьох факторів. Головне, не марити купівлею китайської установки, бо по словах механіків, вони зменшують “тривалість життя” автівок. А заробити на нове обладнання виробництва ЄС можна за допомогою казино Ельслотc, де знаходиться великий перелік слотів на будь-який смак.

  Також, не треба забувати про те, що подібні оновлення транспортних засобів регулюються законом. Стосовно ГБО, існує Порядок переобладнання транспортних засобів №607 та 32 стаття Закону України “Про дорожній рух”. В документах зазначається, що авто повинно пройти первинну діагностику у сервісі МВС та отримати дозвіл на переобладнання.

  Які фактори впливають на ціну газового обладнання

  З початку 2023 року, розцінки на монтаж газових балонів в авто коливається від 18000 до 25000 грн. Така розбіжність виникає з багатьох причин. Але, найбільш поширеними є:

  • Ціна обладнання;
  • Розцінки певних майстерень, де монтують ГБО;
  • Питання вартості легалізації даного переобладнання.

  Від першого критерію залежить загальне формування ціни, тому потрібно зрозуміти, які чинники є головними у сенсі купівлі ГБО. В першу чергу, такі засоби мають кілька поколінь випуску, від 2 до 6. При цьому, систему певного покоління можна монтувати, якщо сама автівка це дозволяє згідно з її інженерними можливостями.

  Також, присутня залежність вартості з розрахунком на виробника. Тож, китайські ГБО дешевші за Європейські, але вони впливають на тривалість використання транспортного засобу. При цьому, ГБР, що постачаються з країн ЄС, більш надійні та мають тривалий термін придатності, але й коштують вони солідно.

  Шукати подібні зразки можна і через інтернет, але краще за все звертатися до сайтів офіційних виробників. Там власники авто зможуть знайти деталі про розцінки на монтаж ГБО та їх обслуговування. Також, деякі компанії пропонують знижки та зручний віртуальний калькулятор для здійснення розрахунків в режимі реального часу.

  Чи обов’язково проводити сертифікацію ГБО

  Згідно з законом, після монтажу ГБО, автівка змінює свою конструктивну спроможність, тому потрібно оновити технічний паспорт. Також, установка повинна пройти через процедури сертифікації та реєстрації. Проблеми можуть виникнути, якщо автовласник провів монтаж ГБО своїми зусиллями, або за допомогою неофіційного автосервісу.

  Для реєстрації потрібно подати заяву до МВС, надати необхідні папери та отримати сертифікат. У перелік документів входять: паспорт, ІПН, сертифікат якості обладнання, акт монтажу від СТО та сертифікат про його легальність. Щодо сертифікованого СТО, це важливий пункт, тому що фахівці роблять повну перевірку безпеки ГБО перед монтажем. Тож, треба бути відповідальними та дотримуватися правил заради власної безпеки та здоров’я оточення.  • інші новини