
Україна опиниться під впливом активних атмосферних фронтів, які принесуть масштабні снігопади вже найближчими днями. Про це розповіла синоптик Наталія Птуха, передає РБК-Україна.
За словами фахівчині, найскладніша погода очікується у вихідні, 22–23 листопада. Саме в ці дні західні області накриють інтенсивні снігопади, які триватимуть і вдень, і вночі.
Птуха попереджає, що місцями випадуть значні опади, у Карпатах — сильний сніг, можливе налипання мокрого снігу, ожеледь та ожеледиця на дорогах.

Сильні опади у вигляді дощу та мокрого снігу прогнозують також для Львівщини та Івано-Франківщини. Синоптик закликає українців підготуватися до першої серйозної зимової хвилі: зокрема, завчасно «перевзути» автомобілі та зважати на складні умови на дорогах.
За прогнозом, у західних областях товщина снігового покриву може досягати 15 см, а у високогір’ї Карпат — 20–30 см.
В інших регіонах переважатимуть дощі, тоді як суха погода збережеться лише на півдні та сході країни.

Сніг дістанеться північних областей у неділю, 23 листопада, проте там він чергуватиметься з дощем. Стійкого снігового покриву на півночі поки не прогнозують, хоча мокрий сніг місцями вже випадатиме.
У понеділок, 24 листопада, опади поступово слабшатимуть і припинятимуться, затримуючись лише на півдні та сході.
Найхолодніше буде на заході: вночі 23–24 листопада температура опуститься до -6°, а денні максимуми можуть не перевищити 0°. У Карпатах нічні температури сягатимуть до -10°.
Невдовзі похолодання дійде й до північних областей — до -6°. В цілому 24 листопада очікується зниження температури на 3–5 градусів у більшості регіонів.
Попри суттєве похолодання, синоптик наголошує: метеорологічна зима в Україні офіційно ще не настала.




