Навіщо потрібен датчик розподвалу і як з’ясувати, що він зламався

  186

  Про те, що в автомобілі є така деталь — датчик положення розподільного валу, багато хто дізнається тільки в автосервісі, коли майстер каже, що цей датчик зламався. Жодних спеціальних ознак несправності можна не чекати, тільки знаючи всі можливі сигнали, можна оцінити їх у комплексі та зробити правильні висновки.

  Що це за датчик такий

  Датчик положення розподільного валу (ДПРВ) відстежує… сюрприз: положення саме цього валу, а також його швидкість. Крім того, він відповідає за синхронізацію роботи складових частин ДВЗ. Від датчика розподільного валу ЕБУ отримує інформацію про положення поршнів верхнього циліндра та приймає рішення про те, коли подавати паливо. Звідси випливає, що економія палива — головне, за що можна дякувати цьому скромному датчику, а заразом за продуктивність.

  Датчики розподільного валу бувають різні: магнітні, «на ефекті Холла», оптичні. Від різновиду залежить їхня ціна, хоча будь-який  датчик распредвала Сенс можна замовити на Avto.pro дешевше, ніж в інших місцях. Який би датчик не був встановлений в автомобілі, його несправність обернеться поганою динамікою, нестабільним холостим ходом і найголовніше — більшою витратою палива.

  LavC6chKU7C-0eEsqDCdc9WhEJuw_1uESjLMkwnCd2vBi0FJ654CUFxWZgp9HQrhxApFYo2-Rpz2YoVwU5rsg_huUss4KKgxSn7NTsS_V7jGo-nwpw4o1SAQms3GpeAgF3lg_k1gpsfuLPqHJXqHq8mSFAR6xS29FwVX33TIDycjwMBrwaHGtafWLyMghg

  Що відбувається, коли ДПРВ не працює

  1. Загоряється Check Engine – універсальний індикатор проблем із системою ДВС. Використовуйте OBD-сканер, щоб дізнатися більше. Характерні помилки: P0342, P0343, P0340, P0365. Якщо сканеру немає, краще не відкладати візит на СТО.

  2. Автомобіль заводиться через один раз і може глухнути

  Це викликано дезорієнтацією ЕБУ, який не знає про точне положення валу та не може розрахувати правильну кількість палива. Як наслідок, його може не вистачати для запуску та руху.

  3. Автомобіль сіпається, не може швидко розігнатися

  Без датчика двигун розсинхронізований, від чого страждає динаміка. На сучасних моделях часто зустрічається програмне обмеження швидкості, якщо датчик не працює.

  4. Неправильно перемикаються передачі

  Автоматична коробка передач переходить у позаштатний режим і може навіть заблокуватися, доки двигун не перезапуститься.

  5. Паливо «відлітає»

  Незважаючи на те, що іноді палива може не вистачати, частіше ЕБУ без датчика, навпаки, відпускає пального більше, ніж належить. Зробити висновки про це можна тільки через деякий час, тому краще звернутися в автосервіс заздалегідь.