Льодові ковзани, їхні види

    619

    Сьогодні необов’язково займатися якимось зимовим видом спорту, щоби регулярно кататися на ковзанах. Відкриті та закриті льодові арени функціонують у багатьох містах. У будь-якому випадку новачкам і професіоналам слід розумітися на різновидах ковзанів і розуміти, що вибирати на https://flash-skate.com.ua/ua/roliki/konki/

    Хокейні ковзани

    Це спеціальний тип ковзанів, створений для вимог професійних хокеїстів. Для них важлива швидкість, висока маневреність та надійний захист.

    Такі ковзани здебільшого роблять з будь-яких міцних та легких матеріалів із синтетики. Це може бути пластик, нейлон, штучна шкіра. Особливістю є додатковий захист усієї щиколотки гелієвими наповнювачами.

    Леза хокейних ковзанів коротші, ніж у фігурних та звичайних прогулянкових, їх леза виробляють із особливої нікельованої сталі.

    Залежно від типів матеріалів, що використовуються, хокейні ковзани поділяють на:

    • професійні. Найбільш дорогі, призначені для професійних спортсменів. Через високі навантаження їх змінюють в середньому раз на рік.
    • напівпрофесійні. дешевші та простіші за професійні, підходять для спортсменів-аматорів.
    • аматорські. З укороченим лезом і без зазубрин, із жорстким захищеним черевиком, підходять для ігор та прогулянкового катання.

    Окремий різновид – воротарські ковзани з менш вигнутими лезами та кращим захистом черевика.

    Багато моделей професійних хокейних ковзанів мають термоформований черевик. Він опускається на 5 – 8 хвилин у спеціалізовану піч, після чого його взувають і шнурують. Коли черевик охолоне, взуття набуде форми ноги користувача.

    Ковзани фігурні

    Фігурні ковзани оснащуються найдовшим лезом. Його товщина становить від 4 мм до 6 мм, а довжина перевищує довжину черевика на 3 сантиметри.

    На передньому кінці лез із антикорозійних сплавів є спеціальні зазубрини. За їх допомогою фігуристи можуть чіплятися за лід, що дозволяє їм робити безліч запаморочливих трюків.

    Фігурні ковзани також діляться на моделі для любителів нескладних вправ на льоду й для тих, хто займається цим спортом професійно.

    Аматорські колись також готувалися зі шкіри, сьогодні корпус черевика виконується з поліуретану або штучної шкіри. І коштують такі різновиди дешевше.

    Професійні – виконуються лише з натуральної шкіри, леза – з англійської сталі. Особливу увагу при виборі слід приділити жорсткості черевика. Хороша фіксація гомілкостопа дозволяє знизити ризик травми під час виконання вправ.

    Черевики із натуральної шкіри підходять для фігурного катання. Для інших видів катання на ковзанах краще вибрати штучні матеріали, вони міцніше і легше за натуральну шкіру. Недолік шкіряних черевиків – вони тяжкі. Нейлон набагато легший і міцніший.

    Прогулянкові ковзани

    Вибір тих, хто хоче просто покататися на льоду “з вітерцем” і просто для новачків. Рівень жорсткості черевика в середньому нижчий, ніж у хокейних. В цілому створені для простої експлуатації, яка не передбачає великих навантажень, високих швидкостей, виконання складних вправ на льоду. Тому часто постачаються зі спрощеною системою застібок, що включає тільки баклі. Але для надійності фіксації рекомендуємо придбати моделі з гачками для шнурків та анатомічними супортами.

    Випускаються прогулянкові ковзани з утепленням, або з вкладишем у вигляді утепленої внутрішньої шкарпетки. В останньому випадку можна вкладиш можна виймати, прати та сушити.

    Також до прогулянкових відносяться всі види розсувних ковзанів і так звані гібриди – ковзани, які передбачають експлуатацію на льоду або асфальті завдяки можливості зміни лез на коліщатка.



    • інші новини