Креативне хобі: як відпочити від повсякденної рутини з користю

  28

  Повсякденне життя сповнене стресових подій. На жаль, сучасний ритм життя не дає багато часу на відпочинок. Це часто призводить до емоційного вигоряння, тривожності та навіть депресії. Для збереження свого ментального здоров’я важливо виокремлювати час для себе, аби розслабитися, змінити фокус, віднайти рівновагу. Чудовим рішенням для відпочинку, зміни типу діяльності є хобі. Учені довели, що заняття приємною, корисною справою може не тільки позитивно вплинути на психічне здоров’я, але й надати певні когнітивні переваги.

  Одним із найпопулярніших хобі є заняття мистецтвом. Малювання, ліплення, вишивання, виготовлення різноманітних хенд-мейд виробів здатні знизити рівень кортизолу — найвідомішого гормонального маркера стресу. Такі заняття підходять для людей будь-якого віку, незалежно від попереднього мистецького досвіду. Усе, що потрібно, — мати під рукою необхідні товари для творчості й бажання зануритися у світ креативу.

  Яку користь можуть принести творчі хобі

  Креативні заняття — це чудовий вибір, аби провести вільний час. Вони допомагають уникнути нудьги та виснаження, покращують настрій, мають багато корисних переваг. Творчість є важливою частиною життя в будь-якому віці. Дітям мистецтво допоможе розвинути креативні здібності та уяву, дорослим — відпочити від повсякденної рутини, розслабитися. У людей старшого віку, які мають хобі, зменшується ризик когнітивних захворювань. Креативна діяльність може мати позитивний вплив на різні сфери життя. До її переваг можна віднести такі аспекти:

  • покращення самопочуття. Виявлення креативності сприяє загальному добробуту. Згідно з дослідженнями новозеландських учених, люди, які регулярно займаються творчістю, відчувають прилив позитиву й душевний підйом уже через кілька днів;
  • зниження рівня стресу, покращення ментального здоров’я. Кілька досліджень показали, що творчі заняття (малювання, рукоділля, письменництво, музика тощо) здатні зменшити нервове напруження і навіть запобігти йому. Хобі допомагають зняти стрес, зарядитися енергією, зменшити почуття тривоги та депресії;
  • вплив на когнітивні функції. Креативна діяльність активує різні ділянки мозку. Наприклад, запис від руки впливає на функції мовлення та пам’яті. Малювання створює важливі нейронні зв’язки між правою та лівою півкулею мозку, оскільки обидві залучені в процесі.

  Навички, здобуті під час творчості, позитивно впливають на продуктивність навчання та роботи, допомагають у розв’язанні повсякденних задач. Мистецтво — це також позитивний, ефективний спосіб виражати свої емоції та керувати ними.

  Цікаві способи проявити креативність

  Аби створити собі творче хобі, необов’язково вміти щось робити. Пробувати щось нове, регулярно повторювати приємні речі також є корисним досвідом для нашого організму. Не знаєш, з чого почати? Ось кілька ідей креативного дозвілля, яке сприятиме особистому добробуту:

  • малювання. Це одне з найпоширеніших хобі. Для того, щоби почати, не потрібно багато — альбому для малювання, простих та кольорових олівців буде достатньо. Якщо регулярно приділяти час заняттю, упродовж кількох місяців можна помітити покращення спостережливості, концентрації, пам’яті, а також покращити навички;
  • розмальовки. Якщо малювання не для тебе, можна віддати перевагу розфарбовуванню зображень. Сьогодні на ринку представлено багато різноманітних продуктів від книжок-розмальовок до картин по номерах. Це чудовий метод заспокоєння, який має схожий терапевтичний ефект із малюванням;
  • скульптура. Прагнеш створювати щось більш об’ємне? Вибирай пластилін для ліплення чи глину і створюй різноманітні фігурки. Це сприяє заспокоєнню, покращенню психоемоційного стану, розумовій активності, дрібній моториці тощо.

  Можна також зайнятися в’язанням гачком або спицями, вишивкою муліне чи стрічками, створенням домашнього декору, прикрас, вести щоденник тощо. Будь-яке творче хобі допоможе відволіктися від щоденної рутини, зменшити вплив стресу, підвищить впевненість, покращить соціальну активність. Не бійся пробувати нове, адже це принесе ще більше переваг у твоє життя.