Як зберігати зимовий одяг, шапки та взуття, щоб речі не зіпсувалися

    198

    Дізнайтеся, як правильно згортати пуховики, куди класти саші від молі та що робити, щоб светри не розтягувалися.

    Як підготувати речі до зберігання

    Холоди часто наступають несподівано, тому подбайте, щоб речі після зберігання одразу ж можна було вдягати. Для початку проведіть ревізію і залиште тільки те, що точно носитимете наступного сезону. Решту можна подарувати знайомим чи віддати на переробку.

    Після цього перевірте кишені та викиньте з них сміття. Огляньте гудзики, заклепки та блискавки. Вся фурнітура має бути на місці та в робочому стані. Займіться дрібним ремонтом речей, якщо потрібно.

    Потім випрати і добре просушити речі. Пуховики і светри можна упорядкувати в домашніх умовах, а ось примхливі вироби з делікатних матеріалів краще віднести в хімчистку. Ретельно відмийте та відполіруйте все взуття, зсередини обробіть його антибактеріальним спреєм.

    Як зберігати зимове взуття

    У кожен черевик і чобіт про всяк випадок варто покласти пакетик з вологопоглиначем. Засіб можна придбати в інтернет-магазинах. У хутряне взуття, крім нього, варто додати саші від молі або саморобні мішечки з сушеною лавандою або розмарином. Комахи не люблять запах цих рослин.

    Щоб пари не втратили форму, засуньте всередину спеціальні колодки або зім’ятий папір. Можна взяти й звичайну газету, але друкарська фарба іноді залишає плями. Якщо у вас залишилися пильовики, помістіть взуття в них. Загортати їх у поліетиленову плівку не варто: натуральні матеріали можуть зіпсуватися без доступу повітря. Складіть черевики та чоботи у картонні або пластикові коробки з отворами для вентиляції. На кришках можна зробити підписи, щоби довго не шукати потрібну пару.

    Тепер залишилося прибрати коробки у темне, сухе та прохолодне місце далеко від батарей. Наприклад, на верхні полиці шафи чи під ліжко. Якщо у вашому вбиральні достатньо місця, підвісьте взуття на спеціальні власники. Їх можна замінити звичайними вішалками для штанів з прищіпками або великими канцелярськими затискачами і плічками, як показано нижче.

    Варіант із прищіпками та затискачами не підійде для взуття з м’якої шкіри та інших матеріалів, на яких можуть залишитися вм’ятини.

    Як зберігати верхній одяг

    До кожного виду верхнього одягу свої правила зберігання.

    Шуби та дублянки

    Натуральне хутро залишиться таким же блискучим і пухнастим, якщо тримати його в просторому прохолодному приміщенні, що провітрюється. Створити такі умови у квартирі буває складно, тому шуби часто віддають на зберігання у спеціальних холодильниках. Якщо вам недоступна така послуга, просто розмістіть виріб у великій і темній шафі якнайдалі від джерел тепла.

    Використовуйте міцну вішалку з широкими плічками, які не деформуються під вагою хутра. Шубу або дублянку можна упаковати в чохол, що пропускає повітря, з просоченням від молі. Якщо такого покриття немає, помістіть у кишені саші від комах або повісьте мішечок із засобом на вішалку. Відсуньте інші речі подалі від шуби, щоб хутро про них не терлося.

    У холодну та похмуру погоду шубу можна провітрювати, вивішуючи на кілька годин на балконі.

    Пуховики та куртки

    Пуховики і куртки теж можна повісити на міцні плічка, помістити в тканинний чохол і прибрати в шафу. Але якщо там мало місця, складіть речі у контейнер з отворами для вентиляції.

    Щоб пуховик лежав компактніше, спробуйте згорнути його особливим способом:

    • Спочатку застебніть всі гудзики та блискавки, потім складіть всередину капюшон та рукави.
    • До середини поверніть куртку в щільний валик, починаючи з боку каптуру.
    • Потім візьміть нижній край і виверніть його, надягаючи поверх згорнутої частини пуховика.
    • Вийде щільний прямокутний конверт.
    • Покладіть річ у контейнер разом із вологопоглиначем. Краще розмістити пуховик зверху, щоб не давили на нього інші предмети.

    Для економії місця багато хто використовує вакуумні пакети. Якщо хочете зберігати в них куртку, то відкачуйте не все повітря, щоб не зім’яти наповнювач.

    Пальто

    Кращий варіант зберігання для цього виду верхнього одягу такий же, як і для шуб: міцні плічка, тканинний чохол і темна шафа. Складати пальто , особливо з натуральних тканин, у пакет чи тісний контейнер не варто.

    Як зберігати светри

    Не вішайте светри на плічка: тканина розтягнеться і втратить форму. Натомість акуратно складіть речі у вільному ящику комода або помістіть у контейнер з кришкою. Не утрамбовуйте стопки, знизу залиште важкі светри, а зверху розташуйте легкі та тонкі. Щоб речі м’ялися менше, розмістіть вертикально.

    Якщо у вас є светри з особливо делікатної пряжі, загорніть їх у тонкий папір перед тим, як забирати в коробку. На дно контейнера чи ящика покладіть саші від молі.

    Як зберігати шапки та шарфи

    Шафи зручно зберігати на спеціальній вішалці або в органайзерах. Аксесуари з кашеміру краще скласти в невелику коробку, наприклад, взуттєву. Так вони не розтягнуться. Туди ж можна прибрати рукавички та шапки. Речі з натуральної шкіри варто загорнути в папір.

    Капелюхи та хутряні шапки потрібно зберігати горизонтально, в окремих коробках. Перед цим набийте головні убори зім’ятим папером, щоб вони не втратили форму.