Як вивчати англійські слова так, щоб їх запамʼятати: поради від експертів Cambridge.ua

    42

    Вивчення нових слів — не така проста задача, як може здатись на перший погляд. Однак,  ще складніше зробити так, аби нова лексика залишилась у пам’яті надовго.

    Хочете дізнатись, як ефективно опановувати нову лексику та не забути її на наступний день? Усі відповіді ви знайдете в статті.

    Чому нам складно запам’ятовувати нову інформацію? 

    Розуміння того, чому людям буває непросто запам’ятовувати нові слова, допоможе  підібрати найдієвіші стратегії вивчення.

    Перший чинник, який дійсно впливає на процес вивчення нового — можливості нашої короткочасної пам’яті.

    Мозок людини може приймати обмежену кількість інформації за раз, тож без систематичного повторення нова лексика просто забувається.

    Крім того, важливо враховувати: краще запам’ятовується те, що має для нас значення або пов’язане з чимось знайомим.

    На здатність запам’ятовувати інформацію також впливає емоційний стан і зацікавленість. Тож, якщо людина нудьгує або їй нецікаво — це неодмінно заважатиме вчити будь-що нове.

    Тепер, коли ми розуміємо, що не дає нам бути максимально продуктивними, час переходити до стратегій.

    Методики для вивчення англійських слів

    Інтервальне повторення

    Систематичне повторення — це неодмінно ключ до закріплення нових слів у пам’яті. Пропонуємо зробити цей процес цікавим і ефективним!

    У цьому вам допоможе техніка «Spaced Repetition», яка передбачає 7 рівнів.

    Вся лексика, яку ви прагнете вивчити, спочатку опиняється на першому рівні. Тобто слова з цієї групи рекомендується повторювати щодня або через день.

    Якщо протягом тижня ви швидко згадуєте всі слова цього рівня, переносьте їх на наступний. Те, що не вдалося запам’ятати, залишайте на поточному рівні.

    Далі, на рівнях від 2 до 7, проміжок між повтореннями слів подвоюється на кожному наступному етапі. Наприклад, якщо на рівні 1 слова слід повторювати щодня, на рівні 2 — раз у два дні, а на рівні 7 — лише раз у 64 дні.

    Для втілення  методу «Spaced Repetition» можна використовувати різні онлайн-ресурси та застосунки, які автоматично керують розкладом повторень. Серед них — Anki, Memrise та Quizlet.

    Мнемоніка

    Мнемоніка — це особлива техніка асоціацій, яка полегшує запам’ятовування інформації. «Пов’язуйте» нові слова з візуальними образами, звуками або ситуаціями. Наприклад, слово «dog» можна асоціювати з улюбленим собакою, а «book» — з обкладинкою улюбленої книги. Це допоможе вам створити сильні зв’язки між новими словами та їхніми значеннями.

    Вивчення у контексті

    Слова краще запам’ятовуються у реальних розмовних ситуаціях, тож радимо читати книги, дивитися фільми та слухати аудіопрограми англійською мовою. Це сприяє кращому розумінню значення лексики та запам’ятовуванню слів, а також поліпшує загальний рівень мовленнєвих навичок.

    Пошук похідних слів

    Для того, щоб якнайшвидше заговорити англійською, зупиняйтесь на кожному «базовому» слові. Вивчайте також похідні від нього — це збереже ваш час і дозволить все розставити «по поличках».

    Наприклад, ви опанували слово thank. Разом з ним вивчіть також thankful, thankfully, thankfulness, thankless, thanklessly, thanklessness.

    Власні навчальні матеріали

    Створення власних навчальних матеріалів, таких як навчальні картки або списки слів, дозволяє вам персоналізувати навчання та пристосувати його до ваших потреб. Цей метод має низку переваг:

    • людина запам’ятовує нову лексику, коли обирає, записує та оформлює її,
    • списки лексики адаптовані під ваш запит,
    • унікальне оформлення допомагає краще запам’ятовувати слова.

    Усі ці методи допоможуть вам ефективно опановувати нову лексику. Проте не слід забувати про найголовніше — старанність і регулярність. Більшості з нас складно зберігати цікавість до справи протягом тривалого часу, але без цього нічого не вийде.

    Допомогти підтримати інтерес та зацікавити у вивченні нової лексики можуть професійні викладачі англійської мови. Шукаєте такого для себе? Тоді неодмінно відвідайте вебсайт Cambridge.ua — ви знайте всю інформацію про сертифікацію та досвід вчителів, зможете долучитись до групи студентів та покращувати англійську регулярно!