Як вибрати термобілизну і більше не мерзнути

    1151

    Уважно вивчайте склад та шви та не переплутайте розмір.

    Навіщо потрібна термобілизна

    Є поширена думка, що термобілизна потрібна лише для того, щоб зігрівати людину в негоду. Справді, є комплекти, які справляються із цим завданням на відмінно. А ще є одяг, який відводить вологу від тіла людини, що дозволяє не мерзнути взимку і не мучитися від спеки влітку. Вологовивідні речі можна навіть одягати на тренування в закритих приміщеннях, а вітрозахисні комплекти будуть незамінними для альпіністів, любителів зимових походів або їзди на мотоциклі.

    Ще такий одяг регулює теплообмін – зберігає тепло і при цьому не дає людині перегрітися. Якісна і правильно підібрана термобілизна не обмежує рухів, залишається сухою навіть при високій активності і запобігає появі запаху поту.

    Якою буває термобілизна

    Є термосорочки з довгим або коротким рукавом, довгі штани, брюки, комбінезони та інші моделі. До того ж залежно від призначення термобілизна поділяється на чотири види.

    • Теплозберігаюче зберігає температуру тіла і не дає йому переохолодитись. Такі комплекти часто роблять із вовни, а додавання до складу срібних ниток дозволяє нейтралізувати неприємні запахи . Білизна розрахована на морози до -30 градусів і стане в нагоді для поїздок на природу або зимову рибалку або для повсякденного носіння.
    • Вологовивід підійде любителям активного спорту. Ці костюми швидко відводять вологу від тіла. А ще вони зроблені із синтетики, яка швидко висихає. Вологовивідну білизну добре носити і в тренажерному залі, і тренуючись або працюючи взимку на вулиці. Воно буває як всесезонним, так і розрахованим на певні погодні умови, а також різний рівень активності — низький, середній і високий.
    • Вітрозахисна термобілизна стане в нагоді, якщо ви катаєтеся на лижах і сноуборді, займаєтеся трекінгом, альпінізмом або іншими активностями на свіжому повітрі. Воно забезпечує надійний захист від вітру завдяки спеціальним мембранам, що не продуваються. Його можна носити і взимку, і влітку.
    • Гібридна, або комбінована, термобілизна поєднує в собі функції відведення вологи та збереження тепла. Воно зроблено з двох шарів: внутрішній вбирає та видаляє піт , зовнішній не дає замерзнути. Така термобілизна вважається універсальною та підходить як для активного спорту, так і для розмірених прогулянок.

    Що таке температурний діапазон термобілизни

    У назві або описі термобілизни виробники зазвичай вказують, за якої температури її краще носити. Залежно від марки, класифікація може різнитися. Умовно термобілизну ділять на чотири групи:

    • Ультралегка (cool) білизна призначена для носіння в спеку.
    • Легке (light) ефективно відводить вологу під час занять спортом влітку.
    • Білизна з позначкою Warm комфортно носити в холодну погоду та заняття зимовими видами спорту.
    • Одяг з маркуванням X-Warm врятує від найсильніших морозів.

    Якому матеріалу віддати перевагу

    Термобілизна роблять із синтетичних, натуральних або змішаних тканин. У кожного матеріалу є свої переваги та недоліки.

    Синтетичні волокна

    За рахунок еластичності білизна з таких тканин добре прилягає до тіла. А ще ефективно відводить вологу, швидко висихає і коштує дешевше за комплекти з інших матеріалів. Правда, є і недолік: синтетика вбирає запах поту, тому прати термобілизну доведеться чи не після кожного носіння.

    Найчастіше синтетичну білизну роблять із поліпропілену, поліестеру, поліаміду та еластану.

    • Поліпропілен ефективно відводить вологу від тіла і при цьому не намокає. Правда, білизна з чистого поліпропілену не варто носити занадто довго або спати в ньому, тому що цей матеріал може сушити шкіру .
    • Поліестер за своєю структурою схожий на бавовну. Речі з цього матеріалу відрізняються м’якістю, довговічністю та добре відводять вологу від шкіри.
    • Поліамід найчастіше використовується у виробництві безшовної термобілизни. Речі з цього матеріалу легкі та гладкі на дотик.
    • Еластан додають в інші матеріали, щоб зробити їх більш еластичними та зносостійкими. Чим більше таких волокон у складі тканини, тим краще білизна тягнеться.

    Натуральні волокна

    Термобілизна з вовни не вимагатиме частих прань, на відміну від бавовни, яка швидко вбирає піт.

    • Вовна мерино добре зігріває на холоді. Цей матеріал має антибактеріальні властивості, що робить речі стійкими до появи неприємних запахів.
    • Бавовна швидше за інші матеріали відводить вологу від шкіри, але накопичує її і дуже міцно утримує. У процесі випаровування вода охолоджує шкіру, споживаючи тепло тіла. Тому нерідко в бавовняну тканину додають синтетику, що дозволяє ефективніше відводити піт від шкіри, залишаючи її сухою. Білизна з чистої бавовни краще використовувати для сну та щоденного носіння, а для спорту та активних навантажень вибрати інші матеріали.
    • Шовк у складі тканини для термобілизни використовується рідко, і переважно у поєднанні з синтетикою. Такий матеріал виходить міцним і зносостійким, а ще він дуже приємний у носінні.

    Комбіновані матеріали

    Використання різних волокон у виробництві термобілизни покращує його характеристики. Наприклад, у складі тканини може бути поліпропілен з бавовною, або зовнішній шар зроблений з поліестеру, а внутрішній з вовни, і так далі. У білизні з бавовни або вовни іноді роблять синтетичні вставки в області спини та пахв, щоб при інтенсивному потовиділенні вони швидко висихали.

    Якщо ви схильні до сильної пітливості, вибирайте синтетичну білизну – вона найкраще відводить вологу. Вовняний одяг буде доречним на зимовій рибалці: ви не замерзнете завдяки високій теплоізоляції натурального матеріалу.

    Для додаткового комфорту вибирайте безшовні моделі або ті, в яких плоскі шви розташовані зовні, а не на вивороті.

    Навіщо потрібна компресійна термобілизна

    Комплекти для активного відпочинку та спорту можуть бути компресійними. Це означає, що вони зроблені із спеціального матеріалу, який стимулює кровообіг у тканинах людського тіла та допомагає м’язам краще переносити інтенсивні навантаження. Таким чином, тренування в подібній білизні може бути ефективнішим. Але за низької активності додаткова компресія здатна доставляти дискомфорт. Тому, якщо ви не плануєте інтенсивно тренуватися, вибирайте звичайну, некомпресійну термобілизну.

    Яка термобілизна підійде саме вам

    Ефект буде максимальним, якщо вибирати білизну, орієнтуючись на свою активність. Одяг для зимових та літніх видів спорту теж відрізнятиметься.

    • Для активного відпочинку та спорту краще підійде компресійна білизна.
    • При низькій активності в холодну погоду (наприклад, для спокійних прогулянок або зимової риболовлі) вибирайте термобілизна з вовни без компресії. Воно зберігає тепло куди краще за синтетику. Підійде і для повсякденного носіння, якщо ви мерзнете завжди і скрізь.
    • Для довгих походів, альпінізму, трекінгу, вітрильного спорту використовуйте синтетичну білизну середньої або високої щільності без компресії. Для зимової активності можна вибирати матеріали із додаванням вовни мерино. І в русі, і під час перерв у такому одязі буде комфортно та тепло. Також для альпінізму та трекінгу можна запастися двома комплектами термобілизни: один носити при навантаженнях, другий, більш утеплений, одягати для відпочинку та ночівлі в таборі.
    • Для зимових видів спорту на кшталт катання на гірських лижах та сноуборді підійде компресійна термобілизна з поліпропілену з додаванням бавовни чи вовни. Поки ви рухаєтеся, такий одяг відводить вологу. А в менш активному стані – наприклад, поки ви їдете на витягу – білизна утримуватиме тепло та зігріватиме.
    • Для повсякденного носіння вибирайте білизну з будь-яких матеріалів. Хіба що звертайте увагу на товщину. Під діловим костюмом краще виглядатиме термобілизна з тонкої тканини, та й вам напевно буде комфортніше.

    Як підібрати розмір термобілизни

    Термобілизна буває чоловічою та жіночою, у кожного виду свої особливості крою та розмірний ряд. Є ще варіанти унісекс, які підходять всім, а також одяг для дітей.

    Постарайтеся приміряти термобілизну перед покупкою. Воно повинне щільно прилягати до тіла, імітуючи другу шкіру. Не варто купувати комплект більшого розміру — чим вільніша термобілизна, тим вона менш ефективна. І навпаки, одяг не повинен бути тісним і натирати.

    Як доглядати за термобілизною

    Щоб одяг служив довше, постарайтеся дотримуватися цих простих правил.

    • Перед пранням вивертайте білизну навпроти.
    • Стирайте речі на режимі делікатних тканин, встановлюючи температуру в 30 градусів.
    • Не використовуйте відбілювачі або засоби, що містять хлор.
    • Чи не сушіть речі в машинці. Білизна із вовни краще розкласти горизонтально на рушник. Одяг з інших матеріалів можна сушити на вішалці.