Як спати спокійніше в наш час: лікарські препарати на захисті психічного здоров’я

    227

    Стан хронічного стресу призводить до нервового виснаження і втрати сну, а це вже загрожує серйозними захворюваннями на рівні фізичного тіла. Запобігти нервовим зривам та зміцнити психічне здоров’я допомагають заспокійливі препарати, про які піде мова далі.

    Що краще обрати

    Емоції – це те, що відрізняє людину від тварини, отже і емоційне перенапруження – стан знайомий кожному з нас. Проте, щоб не запустити ситуацію до стану хронічної, варто таки вдатись до препаратів седативної (заспокійливої) дії.

    Ці ліки не дають прямого снодійного ефекту, не викликають розслаблення м’язів та переважно не впливають на здатність концентрувати увагу. Вони лише знімають емоційну напругу та заспокоюють нервову систему, чим і полегшують настання сну та сприяють більш тривалій його глибокій фазі.

    Аптеки пропонують заспокійливі препарати трьох типів:

    • рослинні;
    • синтетичні;
    • комбіновані.

    Перші виготовляють з природної сировини. Це усілякі настоянки, трав’яні суміші та таблетовані форми. Всі вони відпускаються без рецепту лікаря, мають мінімальний набір протипоказань та побічних ефектів. Проте, є і один мінус – кумулятивна дія. Тобто, спрацює трав’яний настій чи пігулка не одразу, і у випадку реактивного стресу моментального ефекту не дасть. Але вже через 5-7 днів регулярного вживання, психо-емоційний стан відчутно покращиться.

    В чому переваги рослинних препаратів:

    1. Доступна ціна у порівнянні з дорогими розрекламованими синтетичними.
    2. Натуральність, відсутність штучних барвників та наповнювачів.
    3. Мінімум побічної дії та протипоказань.

    Серед лікарських рослин, що мають седативний вплив на психіку, вирізняють валеріану, пустирник, півонію, мелісу, звіробій та ромашку.

    З таблетованих рослинних препаратів найпопулярнішим є екстракт валеріани, який можна приймати дорослим і дітям з 12-ти років. Валеріанка діє накопичувально, добре долає стани стресових перенавантажень та емоційної нестабільності, безсоння та мігрені.

    Синтетичні препарати седативної дії спрацьовують швидко, проте, мають низку протипоказань до застосування та велику кількість побічних ефектів. Тому і відпускаються в аптеках переважно за рецептом лікаря.

    Відчутну заспокійливу дію мають комбіновані ліки, які до того ж, продаються здебільшого безрецептурно. Це всім відомі Персен, Ново-Пасит, Седасен. Прихильники здорового способу життя знають: що дає швидкий ефект – те не завжди добре. Проте сучасний ритм життя часто вимагає негайної реакції і миттєвого заспокоєння.

    Щоб запобігти негативним реакціям організму на той чи інший препарат – хоча б уважно читайте інструкцію, якщо вже до лікаря не вдалося потрапити.

    Пам’ятаймо, що наше психічне здоров’я у наших руках, а самолікування – це завжди шкідливо і не завжди виправдано.



    • інші новини