Як розвинути в собі повсякденну витривалість і не опускати руки у скрутну хвилину

  10

  Багато хто думає, що витривалість потрібна нам насамперед для того, щоб вставати на ноги після серйозних ударів життя, таких як втрата роботи або смерть близької людини. Звичайно, такі моменти вимагають стійкості. Але вона також потрібна нам і для того, щоб справлятися з будь-якими факторами стресу, з якими ми неминуче стикаємося щодня, коли щось не так.

  Що таке повсякденна витривалість

  Це здатність адаптуватися до щоденних зльотів та падінь за допомогою навичок саморегуляції та подолання труднощів. Це необов’язково вроджене вміння, йому можна навчитися і практикувати його, щоб щодня почуватися трохи краще. Повсякденна витривалість привносить у життя певну частку спокою та легкості, незалежно від того, що відбувається за рамками нашого контролю .

  Іноді поняття витривалість використовують для виправдання вчинків, які ускладнюють життя іншим людям. Або для того, щоб наділені владою могли зберегти особу, коли закликають незахищені групи суспільства «бути сильними» і стійко переносити труднощі та несправедливість, знецінюючи тим самим їхній досвід і чинячи на них тиск. У подібних випадках витривалість подають як найвищу цінність і причину, через яку ми не повинні відчувати справжні емоції . І хоча нічого подібного повсякденна витривалість насправді не передбачає, можна замінити цей термін будь-яким іншим, який знайде живіший відгук у душі.

  Чим корисна повсякденна витривалість

  Вона дає контроль

  Будь-який день може стати як справжньою катастрофою, так і справжнім святом. І дуже часто ми дозволяємо долі робити цей вибір за нас. Щоденна витривалість вчить тому, що нехай нам і не завжди під силу контролювати всі події протягом дня, але нам під силу контролювати свою реакцію. Грубий водій, який підрізав на дорозі , близький друг, з яким виникли розбіжності, — якщо навчитися помічати в подібних ситуаціях свою мимовільну реакцію та змінювати її, щодня можна зробити трохи краще.

  Вона дозволяє не надто серйозно ставитися до дрібниць

  Повсякденна витривалість робить погляд світ більш ясним і широким. Не має жодного значення, що ви пролили на білу кофту апельсиновий сік, якщо ви можете вийти з дому та насолодитися сонячною погодою або якщо у вас є близькі, які вас дуже люблять.

  Світогляд грає важливу роль у нашому житті, і його не завжди легко змінити. Але якщо ви зробите крок назад від проблеми, з якою зіткнулися, і подивіться на загальну картину, то зможете об’єктивніше оцінити зараз і змінити своє ставлення до щоденних труднощів.

  Вона допомагає легше переносити невдачі

  Хоча застрягти в пробці дорогою на роботу або побачити своє фото з невдалого ракурсу не дуже приємно, це не повинно псувати вам весь день. Зосереджуючи свою увагу на негативі , ми позбавляємо себе позитивних моментів. Але оскільки ми самі відповідаємо за свою реакцію, ми можемо змінити її з песимістичною на оптимістичну.

  Не означає, що треба ігнорувати проблеми. Потрібно ставитися до них спокійніше, щоб знаходити найкращі рішення та діяти відповідно до них. У міру того як ви долатимете щоденні невеликі незручності, зростатиме ваша впевненість у тому, що ви можете впоратися з усім, що приготувало вам життя, і здійснити свої мрії.

  Вона покращує відносини

  Повсякденна витривалість допомагає бачити ситуацію такою, якою вона є. Наприклад, якщо ви посваритеся з кимось близьким, то більше не довго переживатимете або думатимете, ніби вас ніхто не любить, а зможете нагадати собі про те, що всі люди роблять помилки, відразу поговорити про свої почуття і проясняти будь-які непорозуміння, щоб рухатись далі.

  Як знайти щоденну витривалість

  Почати з базових речей

  А саме налагодити режим сну, регулярно приділяти час фізичної активності, стежити за харчуванням. Все це перевірені способи підтримувати організм у порядку і піклуватися про свій ментальний та емоційний стан. Простіше кажучи, коли ми втомилися чи голодні, будь-яка дрібниця може здатися нам великою проблемою.

  Практикувати свідомість

  Візьміть за правило щодня приділяти 5-10 хвилин звичайному глибокому дихання, не відволікаючись на гаджети та інші зовнішні подразники. Ця проста вправа допомагає заспокоювати нервову систему та розвиває емоційну гнучкість.

  Усвідомленість призводить до такого рівня спокою, коли ми перестаємо сприймати все, що відбувається навколо, як атаку. Вона дає нам можливість взяти себе в руки, перш ніж реагувати на ситуацію, і розпізнати марні шаблони мислення, перш ніж вони заволодіють нами.

  Спиратися на відносини

  Ще один спосіб розвинути повсякденну витривалість у тому, щоб зміцнювати зв’язки з іншими людьми. Простий дзвінок другові чи члену сім’ї , якому ви довіряєте, може підняти настрій, дати свіжий погляд на проблему та допомогти впоратися з переживаннями у скрутну хвилину. До того ж спілкування з близькими нагадає вам і про те, що вони вас люблять і піклуються про вас, і про те, що по-справжньому важливо у житті.

  Дізнатися про свій стиль мислення

  Він впливає на те, як ми аналізуємо події та реагуємо на них. Коли щось йде не так, під впливом стилю мислення, що сформувався за роки життя, ми починаємо діяти машинально, не усвідомлюючи за великим рахунком, чому поводимося так, а не інакше.

  Якщо зламається комп’ютер, одна людина голосно, емоційно вилаяється і замислиться про покупку нового пристрою, а інша сприйме це як катастрофу  і знак того, що життя кінцеве. Щоб змінити засвоєні реакції та моделі мислення, знадобляться не тільки час, а й свідомі зусилля.

  Викинути з голови марні думки

  Коли ми продовжуємо чіплятися за хибні переконання та невідповідні стратегії вирішення проблем, то спалюємо емоційну енергію та цінні ресурси, необхідні для повсякденної витривалості.

  Хибні переконання — це будь-які самознищувальні думки, які виникають у відповідь на проблему. Наприклад: “Я невдаха”, “Я дурний”, “Мене неможливо полюбити”, “Від мене немає ніякого толку”. Коли ми усвідомлюємо подібні моделі мислення, знаємо, чому вони виникають, і постійно нагадуємо собі, з яких причин є недостовірними, ми вчимося протистояти труднощам, не підставляючи під удар його.

  Повсякденна витривалість не означає, що треба позбавитися вразливості, яка робить нас людьми. Вона має на увазі, що нам треба навчитися викорінювати марні думки, які викликають у нас тривогу і позбавляють можливості і нам самим стати кращими, і покращити наше життя.

  Намагатися зберігати оптимізм

  Це не сліпий позитив , а здатність вірити, що все буде добре, чітко бачити проблеми та знаходити ефективніші рішення. Оптимізм збільшує запас ресурсів, які живлять повсякденну витривалість, і дозволяє бути більш підготовленим до будь-яких факторів стресу, які підстерігають нас кожен день нашого життя.  • інші новини