Як прати вовняні речі, щоб їх не зіпсувати

    268

    Інструкція допоможе зберегти форму і зовнішній вигляд делікатних виробів.

    Про що потрібно пам’ятати перед пранням вовняних речей

    • Дорогі речі з вовни краще віддавати у хімчистку, щоб не ризикувати. Фахівці точно підберуть правильний спосіб зробити ваш одяг чистим без особливих ризиків. Те саме стосується виробів з кашеміру або пов’язаних тонкою павутинкою, адже навіть при використанні делікатного режиму в машинці або при ручному пранні шанси зіпсувати річ великі.
    • Перед умиванням уважно читайте рекомендації на ярликах. Навіть для двох, начебто, однакових речей вони можуть відрізнятися. Виробник вказує, за якої температури і в якому режимі прати виріб, як його сушити, чи можна це зробити в домашніх умовах або краще відразу віддати в хімчистку.
    • Огляньте річ з лицьового та виворітного боку. Якщо є затяжки або дірки, краще відмовитися від прання — це може лише збільшити пошкодження. Можна попередньо відремонтувати предмет одягу, а потім випрати вручну з особливою обережністю.
    • Речі з ангори, мохера, кролика та іншої пухнастої вовни краще прати окремо один від одного та речей з інших матеріалів. Ворс таких виробів може осідати на інших тканинах, і його буде проблематично очистити.
    • Ніколи не прайте вовняні речі у воді з температурою понад 30 градусів. Інакше вони можуть сісти і повернути їм колишній вигляд не вдасться.
    • Перед пранням, особливо машинним, вивертайте вироби навиворіт. Так на лицьовій частині утворюватиметься менше катишок. Сушити і гладити вовняні речі теж краще у вивернутому вигляді.
    • Не замочуйте вовняний одяг перед пранням, інакше він може сісти або, навпаки, безповоротно розтягнутися.
    • Щоб уникнути небажаного фарбування матеріалу, стирайте світлі, темні та кольорові речі окремо.
    • Не стирайте вовняні речі надто часто. Натуральна вовна досить стійка до забруднень, і іноді плями можна очистити сухою щіткою, а неприємні запахи усунути, вивісивши виріб на балкон на пару годин.

    Які засоби підходять для прання вовняних речей

    Віддавайте перевагу рідким миючим засобам для ручного або машинного прання – вони краще виполіскуються і делікатніше впливають на вовну, ніж порошки. Є спеціальні рідини для прання вовняних чи кашемірових речей. Як правило, вони містять ланолін або інші компоненти , які делікатно розгладжують та пом’якшують волокна.

    Можна використовувати і звичайні універсальні гелі для прання – вони теж дбайливо справляються з шерстю і добре працюють за низьких температур.

    Якщо ви збираєтеся прати річ вручну, а рідкого засобу немає, не поспішайте використати порошок. На допомогу прийде шампунь для волосся: додайте кілька крапель у воду, спіньте і випрайте виріб.

    Після прання застосуйте кондиціонер для білизни – так вовна стане м’якшою і не електризуватиметься. Замість готового засобу можна використовувати гліцерин : розчиніть 1 столову ложку в 5 літрах води та прополоскайте виріб.

    Як прати вовняні речі в машинці

    Насамперед застебніть усі блискавки, щоб уникнути затяжок. А гудзики, навпаки, розстебніть, щоб ґудзикові петлі в процесі прання не розтягнулися. Викрутіть речі навиворіт і завантажте їх у барабан.

    Додайте у відсік миючий засіб для прання та кондиціонер. У більшості сучасних приладів є програма “вовна”, яка призначена для прання таких речей. Якщо у вашій машинці її немає, виберіть режими “делікатне прання”, “ручне прання” або виставте параметри самостійно. Дотримуйтесь рекомендацій виробника на ярлику одягу.

    У будь-якому випадку шерсть потрібно прати за температури не більше 30 градусів. Віджимання краще відключити або вибрати мінімальні оберти. Машинна сушка для речей зовсім протипоказана.

    Якщо ви не використовували віджимання, після прання речі в барабані можуть виявитися занадто мокрими. Покладіть їх у чистий порожній таз або іншу ємність і дайте зайвій рідині стекти.

    Як прати вовняні речі вручну

    Якщо на виробі є плями , заздалегідь застирайте їх окремо, не замочуючи повністю. Пам’ятайте, що не варто надовго залишати вовняні речі у воді, інакше вони можуть сісти чи розтягнутися. Намагайтеся впоратися з пранням за 45 хвилин.

    Застебніть блискавки, щоб уникнути затяжок, і розстебніть гудзики – так петельки не розтягнуться. Викрутіть виріб навиворіт.

    Вовна дуже добре вбирає рідину, тому для прання візьміть більшу ємність. Використовуйте холодну або теплу воду температурою не вище 30 градусів. Розчиніть у ній необхідну кількість миючого засобу або звичайного шампуню, можна навіть збити піну.

    Опустіть річ у ємність. Не тріть і не скручуйте її в процесі прання. Досить дбайливо прополоскати виріб у пінному розчині і терпляче дочекатися, коли весь бруд зійде сам.

    Після прання прополощіть вовняну річ у чистій холодній воді з додаванням кондиціонера або розчину гліцерину. Після цього злийте рідину та залиште виріб у тазу на деякий час, щоб вода скла природним чином. Вручну віджимати вовняні речі не варто, щоб не деформувати їх.

    Як правильно сушити вовняні речі

    Не вішайте мокрі вироби з вовни на сушарки, батареї або вішалки, інакше вони неодмінно втратять свою первісну форму.

    Розстеліть махровий рушник на горизонтальній поверхні, наприклад, на столі або на підлозі. Головне, щоб поблизу не було батарей чи обігрівачів. Покладіть вовняну річ, рівномірно розправте її руками. Якщо після прання вона деформувалася, можна трохи розтягнути її в потрібних місцях — наприклад, потягнути рукави светра, якщо вони виявилися коротшими, ніж потрібно. Залиште виріб у горизонтальному положенні до повного висихання.

    Як правильно гладити вовняні речі

    Не поспішайте вивертати вироби: гладити їх теж потрібно з вивороту. Найкраще для вовняних речей підходить відпарювач – він делікатно розгладить складки, не пошкодивши волокна. Направляйте пару на тканину на відстані 10-15 см, не торкаючись її приладом. Або використовуйте спеціальну насадку для вовни, якщо вона є в комплекті відпарювача.

    Для прасування можна використовувати і праску. Найбільш дбайливо із завданням справляються пристрої із тефлоновим покриттям, але підійде і звичайне. У будь-якому випадку переконайтеся, що на ньому немає пошкоджень та забруднень, які можуть залишити затяжки та плями на в’язаних речах. Для прасування вибирайте спеціальний режим «вовна» або виставляйте найнижчу температуру. Якщо у прасці є функція подачі пари, краще розгладити складки з її допомогою. Направляйте пару в потрібні місця, при цьому не торкаючись тканини праскою.



    • інші новини