Як працює страхування життя в Україні?

    1031

    Структура українського страхового ринку все ще відрізняється від європейської, де більшу частину займає страхування життя. В Україні поки що найбільшим попитом користуються обов’язкові види страховок: автомобільна, медична та соціальна. Як пояснюють експерти, це обумовлено низьким рівнем довіри українців до фінансових інститутів і сформованим стереотипом про недоцільність інших послуг страхування.

    Проте фахівці відзначають, що за останні кілька років на страховому ринку відбуваються позитивні зміни. Люди почали частіше замислюватися про майбутнє та додаткові фінансові можливості, які можуть стати «подушкою безпеки» в певний період.

    Як в Україні працює система страхування життя та які компанії пропонують кращі умови?

    Що собою являє страхування життя?

    Суть даної послуги полягає в акумуляції грошових коштів, які будуть виплачені застрахованій особі або членам її сім’ї в результаті настання певної події (весілля, виходу на пенсію, повноліття, смерті і т.д.).

    Страхувальник вносить платежі за обраною програмою страхування життя, а страховик, в свою чергу, зобов’язується забезпечити йому інвестиційний дохід та фінансовий захист.

    Згідно із законодавством, інвестиційний дохід повинен становити до 4% від страхової суми. Крім того, на рахунок страхувальника можуть зараховуватися додаткові бонуси, які залежать від результатів інвестиційної діяльності страхової організації.

    Класичний договір страхування життя передбачає матеріальну компенсацію вигодонабувачу (спадкоємцю або іншій людині, якій призначений грошовий платіж) в разі смерті застрахованої особи.

    Укладаючи цю угоду, клієнт може вибрати період страхування так, щоб він збігався, наприклад, з часом, коли його діти ще не досягли повноліття або не працюють, а також виходячи з інших індивідуальних випадків.

    Які існують нюанси страхування життя?

    Накопичувальне страхування життя розраховується за тарифом від 4 до 10% від страхової суми. Його розмір залежить від віку застрахованої особи (чим вона старша, тим вище ставка), статі (для чоловіків тариф вище, ніж для жінок) та стану її здоров’я.

    Також при обчисленні тарифу страхові компанії використовують спеціальні таблиці смертності, які орієнтовно дозволяють розрахувати суму виплат.

    Страхування на певний період — досить популярна послуга, оскільки абсолютно зрозуміла й доступна практично будь-якій людині. Нею можна скористатися в разі, коли, наприклад, потенційний страхувальник влаштовується на небезпечну роботу. Після звільнення він має право розірвати договір страхування без будь-яких штрафних санкцій.

    Угода про страхування життя укладається на строк не менше одного року. У ньому може поєднуватися накопичувальна функція, а також ризикова, передбачена на випадок смерті страхувальника, нещасного випадку або настання певної події.

    Які ризики і страхові випадки передбачені програмами страхування життя?

    Дана послуга захищає страхувальника від різних ризиків. Основним з них є ймовірність смерті та пов’язані з цим матеріальні втрати вигодонабувачів.

    Смерть може наступити в результаті нещасного випадку, вбивства або самогубства, важкої хвороби тощо. Кожен з варіантів обговорюється окремо і впливає на вартість страхового поліса.

    Серед найбільш поширених страхових випадків є:

    • дожиття до закінчення терміну договору;
    • смерть застрахованого в результаті нещасного випадку, ДТП (при цьому сума страхової виплати подвоюється) і будь-яких інших обставин;
    • втрата здоров’я та працездатності, інвалідність.

    Рейтинг компаній-страховиків зі страхування життя

    Експерти спеціалізованого інтернет-порталу склали список провідних страхових організацій, виходячи з таких критеріїв:

    • величина страхових виплат;
    • ступінь відповідальності перед страхувальниками;
    • база клієнтів за програмами страхування життя.

    Таким чином, на сайті в числі кращих страховиків України знаходяться:

    1. АСКА Страхування — компанія, що працює на українському ринку вже більше 28 років, її клієнтська база включає понад 75 тис. чоловік. Організація пропонує найкращі рішення споживачам і завжди вчасно виконує зобов’язання по виплатах;
    2. Княжа Вієнна Іншуранс Груп — надійний і стабільний страховик, який здійснює діяльність з 1997 року та є лідером в сфері класичного страхування;
    3. ІНГО Україна — організація з 24-річним стажем, яка входить в групу найбільших страховиків України за обсягом премій та виплат, в тому числі й за програмами страхування життя;
    4. UNIQA — установа працює на українському ринку з 2006 року та успішно реалізовує близько 90 страхових продуктів. UNIQA пропонує всі види ризикового страхування та страхування життя через загальнонаціональну мережу;
    5. Провідна — один з лідерів серед найбільших страховиків України. Працюючи з 1995 року, компанія завоювала довіру тисяч українців, відкрила більше 350 офісів по всій території країни та вивела на ринок 80 кращих страхових продуктів. В їх числі особливе місце займають послуги страхування життя з вигідними й оптимальними для споживачів умовами.

    Інформацію про ці та інші страхові компанії можна переглянути тут.

    Страхування життя в Україні, можливо, поки недостатньо розвинене в порівнянні з аналогічними послугами в європейських країнах. Однак прогрес однозначно є, підкреслюють експерти.

    Сподіваємося, що страхові установи й надалі будуть вдосконалювати якість своїх продуктів, а українці з їх допомогою зможуть забезпечити собі фінансову підтримку в майбутньому!



    • інші новини