Речі з кашеміру ідеально підходять для зимового сезону. Цей м’який, легкий і матеріал, що дихає, зберігає тепло, але не змушує потіти. Ще одна його перевага – довговічність. При грамотному поводженні кашеміровий светр спокійно переживе половину гардеробу.
Матеріал вважається складним у догляді, адже він чутливий до температури води та механічного впливу. Насправді варто тільки розібратися, як правильно доглядати такі речі, і прання кашеміру в домашніх умовах стане простим завданням, яке заощадить час і гроші.
Що врахувати, перш ніж прати кашемір
Перед пранням завжди перевіряйте ярличок з інструкціями з догляду. Якщо їм не слідувати, одяг легко зіпсувати — він може втратити колір або форму.
Коли виробник рекомендує віддавати кашемірову річ до рук фахівців, не варто нехтувати порадою. У хімчистці краще впораються, наприклад, з пальто і піджаками на підкладці, речами зі складною структурою і безліччю деталей.
А ось базові вироби з кашеміру – светри, шарфи, шапки , спідниці та штани простого крою – можна випрати вдома. Тільки слід дотримуватися кількох нескладних правил.
Як часто прати кашемір
На відміну від інших зимових речей, кашемірові светри, сукні чи шарфи достатньо освіжати один-два рази за сезон, особливо якщо ви рідко їх носите. Експерти також радять прати кашемір після 7–10 використань і наприкінці сезону. Частіше не варто, це може призвести до того, що виріб сяде або скачається.
Як прати кашемір вручну
- Попередньо обробіть плями. Нанесіть невелику кількість потрібного для кашеміру засобу для виведення плям на сліди від їжі, поту в пахвах, на забруднені місця на горловині і манжетах. Акуратно вбийте засіб у тканину подушечками пальців. Намагайтеся не терти матеріал, щоб не пошкодити його, і не використовуйте суміші з відбілювачем.
- Наповніть ємність прохолодною водою. Якщо ви перете великі речі, наприклад плед, краще робити це у ванні; для невеликих підійде раковина. Поки вода набирається, додайте до неї миючий засіб, а коли воно повністю розчиниться, обережно опустіть туди кашемір. Найкраще брати спеціальні засоби для прання делікатних тканин або використовувати дитячий шампунь .
- Акуратно, не напружуючи пальці, рухайте річ вперед-назад і вгору-вниз, щоб мильна вода проходила через тканину. Для кращого результату залиште кашемір замочуватися максимум на 30 хвилин.
- Злийте воду та прополощіть виріб. Якщо у вас є насадка-розпилювач крана, використовуйте її, щоб промити невеликі речі, наприклад шарф або шапку. Для більших виробів краще заново наповнити раковину або ванну прохолодною водою, опустити в неї кашемір і акуратно струсити чистими руками. Повторюйте цей крок, доки мильна піна повністю не зникне.
- Відіжміть воду. Краще робити це, поки річ знаходиться в раковині чи ванній. Піднімати мокрий кашемір не найкраща ідея – він може розтягнутися та втратити форму. Викручувати його також не варто, щоби не пошкодити делікатні волокна. Натомість зберіть річ у кулю і обережно вичавте воду. Або розправте на рівній поверхні білий рушник , на нього покладіть річ, а потім згорніть все разом у рулон, акуратно натискаючи, щоб рушник увібрав вологу.
Як прати кашемір у пральній машині
Перевірте ярличок на одязі та дотримуйтесь інструкцій виробника. Загалом при машинному пранні речей із кашеміру потрібно зробити два важливі кроки:
- Вивернути річ навиворіт і помістити її в сітчастий мішок для прання делікатних виробів. Це захистить кашемір від зайвого тертя, яке може розтягнути тканину та призвести до появи катишків.
- Вибрати найбільш делікатний цикл з температурою води не вище 30-40 ° C і щадним режимом віджиму, не більше 400-600 оборотів.
Як сушити кашемір
Після ручного чи машинного прання кашемірові речі сушать однаково. Знайдіть рівну горизонтальну поверхню, покладіть на неї білий рушник, а зверху — випраний виріб. Надайте йому оригінальну форму і залиште сушитися природним шляхом. Коли передня частина висохне, переверніть річ і дайте висохнути задній.
Не вішайте вологий одяг із кашеміру та не залишайте його під прямим сонячним промінням або поруч із джерелом тепла, наприклад з батареєю або обігрівачем. Це може призвести до того, що річ розтягнеться, дасть усадку або пожовкне.
Як доглядати речі з кашеміру
Якщо після прання вам потрібно позбавитися складок, замість праски використовуйте відпарювач для одягу. Пряме нагрівання і тиск, що створює праску, позбавляє делікатний матеріал натуральної еластичності, робить його менш м’яким і пухнастим.
Крім того, навіть на самому високоякісному кашмір рано чи пізно з’являються катишки. Згодом тонкі волокна рвуться від постійного тертя і утворюють непривабливі кульки. Щоб їх позбутися, однією рукою акуратно натягуйте сухий матеріал, поки не підуть складки, а іншою обережно ведіть по ньому тримером або бритвою для одягу. Це дозволить прибрати катишки , не порізавши тканину.
Як зберігати речі з кашеміру
Кашеміровий одяг найкраще зберігати у складеному вигляді в ящику або на полиці у шафі. Якщо повісити її на плічка, вона витягнеться і втратить форму.