Власники заміських приватних будинків та ділянок все частіше обирають можливість замовити буріння свердловин на воду саме з метою отримати безперебійне, якісне водопостачання, яке б функціонувало автономно і не залежало від стану та справності централізованих систем. При цьому ці ж люди все частіше розглядають такий важливий аспект в експлуатації свердловинних установок, як можливість заощаджувати на витратах електроенергії, особливо, коли вода потрібна для поливу городу чи забезпечення інших господарських потреб.
Одним з перевірених та ефективних способів такої економії на думку фахівців, які безпосередньо проводять буріння, облаштування свердловин на воду в Києві,а також в Київській області, є саме використання сучасних енергоефективних насосних станцій.
Енергоефективна насосна станція – що це таке?
Енергоефективною насосною станцією називають систему водопостачання, робота якої базується на спеціальних технологіях мінімізації енергоспоживання та одночасного підвищення продуктивності. Основне завдання таких станцій полягає в забезпеченні безперебійної подачі води при автоматичному регулюванні її тиску в залежності від потреб власника установки, заощаджуючи при цьому використання джерел електроенергії.
Складаються такі енергоефективні насосні станції з:
- насосного обладнання, розробленого за принципом високої енергоефективності, коли при мінімізації споживання електроенергії пристрій забезпечує максимально можливий результат;
- інвертора чи спеціального частотного перетворювача;
- автоматичних регуляторів тиску;
- гідроакумулятора для додаткової стабілізації тиску води в системі.
Кожен з перерахованих компонентів виконує свою важливу роль в функціонуванні всієї системи. Наприклад, частотний перетворювач дозволяє регулювати швидкість роботи насоса в залежності від поточних потреб в обсязі рідини. Іншими словами, свердловинний насос працює в певному обраному діапазоні потужності, якого достатньо для повноцінного водозабезпечення будинку, а не вмикається на всю силу при кожному ввімкненні, особливо короткочасному, зокрема й коли задіяння максимальної продуктивності обладнання не потрібне.
Як це працює: якщо потрібно використати невеликий обсяг рідини, наприклад, щоб помити руки чи набрати воду в чайник, насос автоматично вмикається, працює на знижених оборотах, що сприяє споживанню меншої кількості електроенергії, подовженню терміну служби самих механізмів, вони не будуть так швидко зношуватися. Якщо ж води потрібно більше, наприклад, щоб рясно полити город, то ввімкнений насос почне автоматично збільшувати свою продуктивність.
Головна перевага використання енергоефективних насосних станцій полягає в можливості суттєво знизити пікові навантаження на систему, продовжити термін експлуатації насосного обладнання, заощаджувати в межах 30-50%. Про можливість застосування такого сучасного обладнання варто говорити безпосередньо з майстрами компанії, яка й надаватиме послугу буріння свердловин Київ, а також проведе подальше облаштування установки і підключення системи до будинку, інших господарських споруд на території замовника, наприклад, до гаража або ж лазні.
Особливості застосування гідроакумуляторів
Гідроакумулятором називають спеціальні металеві резервуари різних об’ємів з облаштованою всередині гумовою грушею, де може зберігати в собі певний запас рідини і за необхідності подавати його до системи під потрібним тиском. Застосування такої додаткової ємності дозволяє суттєво зменшити кількість ввімкнень й вимкнень насосного обладнання і тим самим запобігти його передчасному зносу.
Як це працює: кожного разу, коли в будинку чи на дворі відкривається кран, вода надходить саме з гідроакумулятора. При цьому тиск подачі рідини починає поступово зменшуватися і коли він досягне мінімально допустимого рівня, автоматично вмикається насос, поповнюючи використані запаси води.
Очевидною перевагою використання гідроакумулятора є не лише запобігання швидкому зносу насосного обладнання, а й безпосередня економія електрики, оскільки насос включається значно рідше.
Використання автоматичних регуляторів тиску
Якщо для замовниківбуріння свердловин ціна є важливим, проте не критичним фактором, досвідчені майстри обов’язково наполягають на придбанні і встановленні спеціальних автоматичних регуляторів тиску води в системі. Це обумовлено тим, що такі пристрої не лише контролюють тиск, обумовлюючи нормальну подачу води в крані, до під’єднаних побутових приладів, а й ефективно запобігають можливому перевантаженню пристроїв.
Як це працює: саме регулятори тиску автоматично вмикають й вимикають насос в залежності від наявного тиску води в системі і тим самим не допускають додаткових перевитрат електроенергії, заощаджуючи її.
Застосування додаткових програмованих датчиків та таймерів
Спеціальні таймери можна програмувати під власні потреби,. дозволяють автоматично керувати роботою насосної системи, враховуючи при цьому різні фактори, наприклад, час доби. Що стосується датчиків, то їх найчастіше використовують для регулювання рівня вологості ґрунту, завдяки чому поли території автоматично запускається лише тоді,коли в цьому є потреба.
Як це працює: наприклад, власник свердловини може налаштувати роботу насосної станції таким чином, щоб вона працювала лише при мінімальному енергоспоживанні або запускала роботу лише за необхідності, орієнтуючись на показниках облаштованих датчиків.
Додаткові рекомендації від експертів
Обираючи насос для свердловини, краще зупинитися на енергозберігаючих моделях категорії А++ чи А+, що безпосередньо дозволить мінімізувати споживання електроенергії при аналогічному водозабезпеченні будинку чи господарства. Обов’язково потрібно переконатися, що обрана станція обладнана частотним перетворювачем, за допомогою чого регулюється швидкість роботи механізмів. Гідроакумулятор варто підбирати за об’ємом, щоб дійсно суттєво зменшити кількість запусків протягом всього терміну його експлуатації. За умови підключення до двофазного лічильника завжди можна спланувати роботу станції таким чином, щоб користуватися джерелом світла за мінімальним (нічним) тарифом.