Чому від нудьги на роботі теж можна вигоріти і як із цим впоратися

    7

    Нудьга на робочому місці – не менша проблема, ніж постійний стрес.

    Що таке boreout

    Це ненауковий термін, яким позначають занепад сил і втому на тлі того, що людині нудно виконувати свої обов’язки на роботі, через що вона не має ні задоволення від неї, ні мотивації.

    Boreout – близький родич вигоряння , яке англійською називається burnout. Вони не ідентичні близнюки, але безперечно схожі один на одного. Обидва явища призводять до апатії, розчарування, виснаження, депресивного стану. Але якщо звичайне вигоряння має на увазі, що людина надто багато працює, то вигоряння від нудьги виникає, коли завдання недостатньо складні, а результати недостатньо помітні. Загалом, будні нагадують біг по колу, тільки рухається це коло дуже повільно, тож можна позеленіти від туги.

    Що призводить до вигоряння від нудьги

    Одноманітність

    Яка б цікава робота не була в людини, якщо кожен день вона робить те саме, будь-які завдання поступово стають легкими, монотонними і нудними. Він більше не відчуває виклику, передчуття. Сьогодні йому вдасться все зробити так само добре, як і вчора, можливо, навіть швидше. На цьому багато гормону винагороди дофаміну не отримаєш.

    Відсутність можливостей для зростання

    Цей логічний наслідок попереднього пункту. Якщо людина засиділася на одній посаді і добре справляється зі своїми завданнями, закономірно в такому разі йти вгору кар’єрними сходами або розвиватися горизонтально. Звичайно, з підвищенням доходу.

    До будь-якої винагороди швидко звикаєш, тому згодом хочеться все більше бонусів. У будь-якій справі вони висять перед нами, як морквина перед осликом, і змушують перебирати ногами, чи ворушити мізками. Якщо людина розуміє, що вперлася в стелю, то може відчути всі симптоми вигоряння від нудьги.

    Багато вільного часу

    З віддаленою роботою таких проблем, як правило, немає, але якщо людина змушена просиджувати в офісі від дзвінка до дзвінка, а зайнятися їй особливо нема чим, від цього можна занудьгувати і втомитися. Зайняти дозвілля переглядом фільму чи читанням книги начебто не з руки — незручно перед керівництвом чи колегами. Так що робочий годинник тягнеться нескінченно, і це вимотує, як і відчуття марності всього, що відбувається, тому що час ніби йде марно .

    Дефіцит мотивації

    Первинна мотивація для роботи, звісно, ​​гроші, і це нормально. Але також будь-яка діяльність стає приємнішою, якщо в ній є якийсь сенс, якась місія. Нехай навіть вона буде важкою, у співробітника з’являється відчуття, що він причетний до чогось важливого. Він розуміє, заради чого він працює, йому не соромно розповідати про свою компанію. Людина простими словами може пояснити, чим займається саме тому, що це зрозуміла, осмислена діяльність, а не праця заради праці. Якщо цього немає, мотивація може виникати тільки в день зарплати.

    Що робити, якщо вам нудно на роботі

    Візьміть відпустку

    Емоції мають на нас сильний вплив і часто змушують приймати неправильні рішення або звинувачувати в нашому стані не того, хто винен насправді.

    Відпочинок допоможе відсторонитися від робочих справ і зрозуміти, чи справді вони вас роблять вимотаним і нещасним. Може виявитися, що це не так і, принаймні, на роботі вас все цілком влаштовує.

    Поговоріть із керівником

    Це спрацює, якщо у вас загалом нормальна компанія. У такому разі можна чесно поговорити з начальством і сказати, що ви хочете зайнятися чимось новим, взяти на себе більше відповідальності, випробувати себе складнішими завданнями.

    Адекватні роботодавці зазвичай не зацікавлені в тому, щоб добрі працівники йшли. Так що вам з великою ймовірністю підуть назустріч і запропонують змінити умови.

    Перейдіть на інтереси за межами роботи

    Йдеться про горезвісний баланс між роботою та особистим життям. В ідеальному світі всі ми займаємося чимось цікавим та отримуємо за це купу грошей. На практиці — не завжди можемо обирати, бо зарплата нам потрібна щомісяця, щоби щось є, десь жити і якось задовольняти інші потреби. Тож просто кинути стару роботу, щоб шукати нову, захоплюючу, можуть далеко не всі. У цьому випадку відсутні мотивацію та винагороду можна отримувати поза робочим місцем.

    Звільніться і знайдіть роботу до душі

    Звичайно, так також можна, якщо обставини дозволяють. На новому місці все сприйматиметься по-іншому як мінімум якийсь час.