7 цікавих фактів про ліжка

  150

  В кожному будинку важливим елементом меблів є ліжка. До них особливе ставлення, бо вони надають змогу гарно відпочивати вночі, прокидатися вранці бадьорими та у гарному настрої. Але цей предмет інтер’єру має ще й багато таємниць. Ознайомтесь з сімома цікавими фактами про ліжка.

  1. Величезне ложе

  Відпочивати на великому ліжку подобається багатьом. Можна не хвилюватися з приводу того, що необережні рухи уві сні призведуть до падіння. Але уявити розмір найбільшого у світі головного предмета спальної кімнати дуже важко. У Книгу рекордів Гіннеса потрапило ліжко, довжина якого становить 25, а ширина – 15 метрів.

  2. Простирадло на гумці

  Кожна людина проводить третину життя у нічному ложі, тому постіль часто брудниться та потребує заміни. Щоб полегшити та прискорити цю роботу, використовують простирадла на гумці. Але чи знаєте ви, що такий варіант білизни з’явився лише у 1958 році, а набув сучасного вигляду зовсім недавно: у 1990 році.

  3. Ранкові прибирання

  Зранку усі звикли заправляти ліжко. В такому вигляді і воно, і кімната виглядають акуратними. Але сучасні дослідження довели, що саме застелена білизна є гарним притулком для жучків та пилових кліщів, бо створює для їхнього існування сприятливі умови.

  4. Вартість

  При виборі ліжка головними критеріями є високий рівень комфорту під час нічного відпочинку. Тому більшість сучасних споживачів готові викласти великі гроші за комфортабельне ложе. Цікаво дізнатись, що одна американська пара не пожалкувала навіть ста тисячі доларів, щоб придбати постіль своєї мрії. Корисно знати, що з причин високої вартості ліжка у минулі сторіччя було прийнято спати на ньому цілими родинами. Встановлювалися правила та визначалися межі простору, яке міг використовувати для відпочинку кожний член сім’ї. Лише у вікторіанську епоху спальна кімната набула приватних ознак. У заможних родинах кожний отримував окрему відпочивальню та власне ліжко.

  5. Водяні різновиди

  У окремих сучасних готелях можна скористатися можливістю відпочити на водяному ложі. Воно зручне та корисне для людини. Перші їх моделі були створені ще у 1800 році з метою попередження виникнення пролежнів у пацієнтів, які не могли рухатись протягом тривалого часу.

  6. Матрац

  Головним складовим ліжка є матрац. Навіть якщо він дуже подобається та забезпечує комфортні умови для сну, через десять років подбайте про його заміну. За цей час його маса збільшується. В середині накопичується багато пилу, омертвілих клітин шкіри та, за сприятливих умов, велика кількість пилових кліщів та продуктів їхньої життєдіяльності.

  7. Унікальні моделі

  Прямокутна форма є традиційною для ліжка, але не обов’язковою для сучасних дизайнерів. У продажі можна зустріти оригінальні вироби, які вражають своїм зовнішнім виглядом, рівнем комфорту, розміром та оснащенням:

  • яйцеподібне ліжко із заспокійливим підсвічуванням та вбудованим музичним пристроєм, який дозволяє швидше засипати;

  • багатофункціональний гарнітур, який об’єднує в собі диван, телевізор, робочий стіл, музичну систему, полиці для книг та підсвічування;

  • ліжка, оснащені технологією, що забезпечує створення та підтримку комфортної температури протягом всієї ночі.

  Яке б спальне місце не було придбане, головне – організувати правильний догляд за ним, щоб протягом багатьох років воно залишалось зручним.  • інші новини