7 помилок, яких варто уникати під час звільнення

    90

    Спалювати мости, перепрацьовувати, затримуватись довше двох тижнів та інші речі, яких точно робити не варто.

    1. Спалювати мости

    Колеги можуть забути, над якими проектами ви працювали разом, але точно запам’ятають свої відчуття від роботи з вами. А негативні враження іноді зберігаються довгі роки. Експерт зі складання резюме Таммека Райлі нагадує, що ми ніколи не знаємо, коли наступного разу зустрінемося з одним із наших «спалених мостів». Можливо, у майбутньому саме за цією людиною залишиться фінальне рішення щодо одного з важливих для нас питань.

    Колишній HR-фахівець, коуч Грегорі Толл розповів про співробітника, який вирішив звільнитися прямо посеред презентації для клієнта. Звичайно, цей співробітник не попередив керівництво і в результаті залишив погане враження не тільки у колег, яким довелося терміново рятувати ситуацію, а й у клієнта.

    Такі вибрики рідко залишаються непоміченими. Людям властиво передавати один одному інформацію, а отже, про цей випадок дізнаються і в інших компаніях. Усі надовго запам’ятають не лише цей вчинок, а й непрофесіоналізм людини, яка її здійснила. Тому перед звільненням варто оцінити, у скільки людей може скластися погане враження від того, як ви вирішили піти.

    2. Повідомляти про звільнення надто рано

    Якщо ви йдете в іншу компанію, перш ніж повідомляти про звільнення, краще почекати та переконатися, що вас точно беруть на бажану посаду . Експерти радять обговорити всі моменти з новим роботодавцем до відходу з цього місця. Пам’ятайте, що переговори можуть зірватися будь-якої миті і ви залишитеся ні з чим.

    Будьте обережними і з тим, кому ви розповідаєте про своє бажання піти. HR-консультант Деніел Спейс наводить приклад ситуації, коли співробітникам знижують бонуси. Це відбувалося тому, що начальство було в курсі про намір працівників звільнитися. І це логічно: немає сенсу заохочувати підлеглого, який все одно скоро піде.

    3. Залишатися довше, ніж на два тижні

    Зазвичай заяву про звільнення подають за два тижні до відходу. Це правило працює не у всіх компаніях. Однак краще наполягати саме на такому періоді, якщо у вас немає вагомої професійної причини затриматися на більш тривалий термін.

    Іноді ми продовжуємо цей період через почуття провини чи відчуття, що наш відділ не впорається без нас. Але не варто ризикувати новими можливостями лише тому, що ви не готові перервати старі зв’язки.

    Якщо все ж таки вирішили залишитися довше, ніж на два тижні, обговоріть умови, наприклад, додаткову оплату або скорочення робочих годин.

    4. Працювати занадто багато чи мало

    Останні дні варто провести так, щоб колеги не запам’ятали вас як розгильдяя, котрий плював у стелю, поки вони розгрібали важкі завдання. При цьому не варто переробляти в компанії, яку ви збираєтеся залишити.

    За словами HR-консультанта Деніела Спейса, свою роль тут відіграє не лише відчуття провини, а й почуття власної гідності. Експерт розповів, як один із його співробітників у свій передостанній день надсилав йому звіти о першій ночі. Замість таких божевільних переробок краще сфокусуватися на тому, щоби провести більше часу з колегами.

    Необхідно також чесно розповісти босу, ​​які проекти ви встигнете закінчити в дні, що залишилися. Начальник може бути впевнений, що ви завершите всі справи перед тим, як доглядати, а це не завжди реалістично. Краще розібратися із цим заздалегідь.

    5. Звільнятися у невідповідний час

    Нерідко компанії щонайменше до кінця місяця зберігають усі бонуси, наприклад плату за обслуговування зарплатної картки преміум-класу. Саме тому фахівці радять подавати заяву про звільнення на початку, а не наприкінці місяця. І перш ніж це робити, у будь-якому випадку варто переконатися, що ви отримали або отримаєте всі доступні вам виплати та компенсації.

    6. Не влаштовувати собі перерву

    На момент звільнення з роботи, з якою ви давно мріяли піти, ви напевно сильно втомилися та емоційно вигоріли. Приходити в нову компанію у такому стані не найкраща ідея. Тим більше так ви втрачаєте чудову можливість відновити сили.

    Якщо ви можете зробити перерву, експерти радять відпочивати понад тиждень. Перші сім днів, особливо якщо попередня робота була емоційно або фізично витратною, це своєрідний детокс . До них потрібно додати ще стільки днів, скільки вам потрібно для того, щоб набратися сил і поставити нові цілі.

    7. Не бути готовим піти одразу

    Заява про звільнення, подана за два тижні, не гарантує цей період. Іноді начальник дуже бурхливо реагує або ви володієте конфіденційною інформацією, тому день подання заяви стає останнім робітником.

    Бувають випадки, коли співробітників буквально виганяють із компанії, начебто не про звільнення за власним бажанням, а про звільнення за погану роботу. Зустрічаються й особливо розлючені начальники, які перетворюють останні робочі дні підлеглих на справжнє пекло.

    В останньому випадку намагайтеся заспокоювати себе тим, що залишилося тут працювати зовсім небагато. Адже якщо ваш бос готовий зіпсувати вам життя тільки тому, що ви знайшли відповідне місце для професійного розвитку, значить, рішення піти було правильним.



    • інші новини