Вони здатні створювати і реалістичні зображення, і ультрастилізоване фентезі, і аніме.
Midjourney
- Де доступна: веб, Discord.
- Умови безкоштовної версії: сервіс повністю платний, але під час релізу нових версій або функцій бувають пробні періоди.
Apple у світі нейромереж для генерації картинок: так, аналоги були й до неї, але саме Midjourney показала, на що здатні такі сервіси. Вона створює зображення, які схожі на справжні фотографії та детальні ілюстрації, вміє змішувати зображення, копіювати стилі, додавати логотипи та написи. У сучасних версіях навіть люди виходять дуже реалістичними.
Промптинг у Midjourney досить складний у порівнянні з іншими сучасними ІІ-сервісами, більшість із яких можна контролювати буквально натисканням кількох кнопок. Окрім самого запиту, необхідно вказувати додаткові параметри та гратися з налаштуваннями, щоб досягти максимальної відповідності своїм бажанням. За один запит видається чотири зображення, будь-яке з них можна взяти за основу для створення варіацій або покращити його роздільну здатність. Є вбудований редактор із генеративним заповненням та іншими ІІ-функціями.
Спочатку генерувати можна було лише у Discord, але з часом сервіс отримав повноцінний веб-інтерфейс. Зараз обидва варіанти доступу існують паралельно.
Зазвичай у Midjourney немає пробної версії взагалі, але періодично розробники пропонують безкоштовні спроби на честь гучних релізів. Наприклад, під час виходу веб-версії нові акаунти отримали по 25 токенів генерації. Окрім цих рідкісних періодів щедрості, за використання доведеться платити: підписка коштує від 10 доларів на місяць.
Adobe Firefly
- Де доступна: веб.
- Умови безкоштовної версії: сервіс повністю платний, але під час релізу нових версій або функцій бувають пробні періоди.
Головна цінність Firefly – створення дуже реалістичних людей, ця функція стала ще кращою у версії Image Model 3. Якщо трохи налаштувати параметри, можна отримати зображення, які важко відрізнити від стокових. Це завдяки дрібним деталям: алгоритм не згладжує все, як це роблять інші нейромережі, а створює реалістичну текстуру тканин, нюанси та нерівності шкіри, а також деталі, що роблять картинку менш ідеальною, але більш правдоподібною.
Промптинг значно простіший, ніж у Midjourney: можна вказати запит загальними фразами (є автодоповнення, як у пошуковиках), а налаштувати все в меню зліва. Є можливість обрати, чи буде підсумкове зображення ближчим до ілюстрації чи фото, налаштувати стиль, композицію, візуальні ефекти, імітувати положення або параметри камери, завантажити референс тощо.
По одному запиту створюється чотири зображення. Кожне можна використовувати як референс для стилю чи композиції, щоб отримати схоже зображення з іншими параметрами. Доступне також покращення роздільної здатності через апскейл і веб-редактор із генеративним заповненням.
Умови безкоштовної версії не зовсім зрозумілі. Спочатку Adobe пропонувала безкоштовним акаунтам 25 кредитів генерації на місяць, тобто можна було зробити 25 наборів по 4 картинки або витратити частину кредитів на покращення зображень. Зараз чіткі умови безкоштовного плану не розписані, крім того, що кількість генеративних кредитів обмежена.
А також:
- DALL‑E 3 (доступний через ChatGPT та Microsoft Designer, має обмежену безкоштовну генерацію).
- Stable Diffusion 3.5 (доступний через Hugging Face, Shakker та інші сторонні сервіси; дозволяє встановлювати локально).
- Flux.1 (створений командою Black Forest Labs, підтримує три версії: schnell, dev і pro, але веб-інтерфейсу поки що немає).
- Ideogram 2.0 (генеративна нейромережа з елементами соцмережі, підтримує текст на зображеннях).
- Krea (комбайн для генерації, обробки та покращення зображень, підтримує відеогенерацію).