7 елементарних принципів, які допомагають легко позбавлятися зайвих речей

    33

    Щоб значно звільнити простір у будинку, жодних надприродних зусиль докладати не доведеться.

    1. Враховувати час

    Якщо ви вже якийсь період не користувалися певною річчю і не плануєте цього робити наступні 3-6 місяців, час її позбутися. Відразу викидайте непотрібне, відправляйте на переробку чи віддавайте благодійність.

    2. Зберігати все в одному екземплярі

    Якщо у вас є дві великі форми для кексів, але ви ніколи нічого не печете, як мінімум одна з них явно зайва. Не має значення, яких саме предметів у вашому будинку по кілька штук, — залиште все в єдиному екземплярі. Шукайте дублікати, вибирайте з них найкращий і позбавляйтеся інших посередньої якості.

    3. Викидати марне

    У вас, напевно, є парні речі, чия «друга половина» давно і безнадійно зникла. Так ось, їх теж настав час викинути. Контейнери без кришок, «самотні» шкарпетки та інші подібні предмети не приносять жодної користі і лише займають місце.

    4. Не брати пробники

    Перевірте полиці у ванній – ви напевно знайдете там пляшечки з шампунем з готелю чи пробники парфумів з магазину косметики. Такі продукти часто складаються із синтетичних інгредієнтів та хімічних ароматизаторів, які виділяють леткі органічні сполуки. Через це в шафках може з’явитися неприємний запах , а в будинку зіпсуватися повітря. Якщо ніякі пробники вам точно не потрібні, позбавтеся їх і більше не беріть.

    5. Використовувати менше засобів для збирання

    Під одним тільки миттям на кухні іноді знаходяться 5, а то і 10 гелів, що чистять, спреїв і порошків. Але вам не потрібний спеціальний засіб буквально для кожної поверхні в будинку. Намагайтеся вибирати універсальну побутову хімію, яка ефективно очищає одразу кілька зон.

    6. Відмовитись від товарів по акції

    Усі люблять знижки. Однак під час більшості акцій та розпродажів ми отримуємо бюджетний або безкоштовний мотлох. Замість одного потрібного продукту ми купуємо два, причому другий далеко не завжди буває корисним. Це складно, але постарайтеся підходити до знижок з розумом. Подумайте перед покупкою , чи дійсно вам необхідні акційні товари або вас просто манить можливість витратити менше грошей.

    7. Стежити за порядком

    Звалені в купу речі, які ви обіцяєте собі розібрати потім, це все ще звалені в купу речі. Намагайтеся прибирати все відразу, а не ввечері, через пару днів або у вихідні. Якщо у вас є діти, буде важче. Ігри з LEGO і пазлами здатні за п’ять хвилин перетворити ідеальний порядок на хаос. Тим не менш, чим швидше ви почнете відразу розкладати речі по місцях, тим акуратнішим і чистішим буде ваш будинок.