6 способів врятувати день, якщо ви встали не з тієї ноги

    94

    У поганого настрою можуть бути різні причини, хоча є й одна спільна — наша реакція на стрес. Зазвичай вона допомагає нам підготуватися до зустрічі із загрозою, але якщо затягується, то починає впливати на наші когнітивні функції. Це заважає нам приймати рішення та виконувати професійні чи домашні обов’язки. Крім того, поганий настрій може надовго вибити нас із колії. Але залежати від реакцію стрес зовсім необов’язково. Щоб урятувати невдалий початок дня, з нею можна попрацювати.

    1. Змінити фізіологію

    Є багато речей, які можна зробити, щоб вплинути на нервову систему та гормони, пов’язані з реакцій на стрес. Наприклад, активувати парасимпатичну нервову систему за допомогою дихальної техніки 4-7-8. Зробіть вдих на чотири рахунки, затримайте подих і дорахуйте до семи, а потім видихніть, рахуючи до восьми.

    Інші ефективні прийоми перезавантажити нервову систему – прогулянки на природі та заняття з низькою стимуляцією на кшталт медитації, малювання чи прослуховування музики. А ще можна збільшити рівень серотоніну, окситоцину чи ендорфінів – усі вони дають добрий результат, коли нам доводиться протидіяти стресу. Для цього зробіть кілька фізичних вправ, обійміть члена сім’ї або домашнього вихованця або займіться сексом .

    2. Змінити обстановку

    Не варто продовжувати наполегливо працювати чи займатися домашніми справами, долаючи поганий настрій. Натомість змініть своє фізичне розташування: перейдіть в іншу кімнату в квартирі, перемістіться в загальний простір в офісі або вирушайте на вулицю . Це допоможе мозку перезапустити “налаштування”.

    3. Позначити проблему

    Подумайте про те, що вас турбує, і намагайтеся максимально чесно відповісти самому собі на це питання. Вам буде простіше вирішити проблему, яка вас напружує, або змиритися з обставинами, які ви не можете змінити.

    Виробіть звичку регулярно перевіряти свої емоції, щоб вчасно ловити фізичні та поведінкові симптоми поганого настрою.

    4. Попрацювати з очікуваннями

    Наш настрій багато в чому залежить від того, виправдовуються наші очікування чи ні. Тому намагайтеся реалістично оцінювати як може пройти ваш день.

    Якщо пізніше ви все-таки засмутитеся через невиправдані очікування, підніміть собі настрій, озирнувшись на довгу дорогу, яку вже пройшли. Складіть список досягнень або невеликих цілей, які вам вдасться досягти найближчим часом.

    5. Розібратися із завданнями

    Почніть із чогось найпростішого — наприклад, розкладіть випраний одяг по місцях або почистіть електронну пошту. Коли ми завершуємо конкретні дії, навіть дуже незначні, наш мозок сприймає це як перемогу. Почуття виконаного обов’язку та відчуття, що все під контролем, зададуть позитивний настрій на весь день.

    Якщо ви маєте термінові справи, займіться ними, а дрібниці відкладіть на потім або делегуйте їх комусь іншому.

    6. Відпочити

    Це може здаватися нелогічним, особливо коли попереду на вас чекає величезна кількість справ. Але настрій погіршуватиметься, якщо ви не дозволите «перезавантажитися» мигдалеподібному тілу, яке відповідає за обробку емоцій і передачу сигналів про погрози.

    Спробуйте приділити час занять, який одночасно приносить задоволення і потребує певних зусиль, як, наприклад, гра на музичному інструменті. Це може підняти настрій.