6 ознак того, що ви засиділися на посаді й час рухатися далі

    4

    Якщо ви прагнете виконувати свою роботу якомога краще, то рано чи пізно підніметеся на вищий професійний щабель. І посада, яка раніше вас цілком влаштовувала, може здатися вже не такою привабливою. Ось ознаки того, що вам варто претендувати на вищу кар’єрну позицію.

    1. Вам нудно на роботі

    Можливо, раніше думки про новий робочий день викликали у вас приплив ентузіазму та бажання братися за нові завдання. Або навпаки — ви були напружені, почувалися невпевнено, відчували тривогу. Не виключено, що масштабні проєкти здавалися вам абсолютно нереальними, і це лякало.

    Ймовірно, емоційний “коктейль”, у якому були як позитивні, так і негативні переживання, міг змінюватися, але його основним інгредієнтом ніколи не була нудьга.

    Зараз же саме нудьга відвідує вас регулярно. Ви можете й далі виконувати різні завдання, але вони давно втратили для вас новизну. Більшість задач повторюються, а нових майже не з’являється.

    Тому ви здатні працювати майже на автопілоті — без серйозних розумових, емоційних чи фізичних зусиль.

    Робочі будні поступово перетворюються на «день бабака». Все знайоме й передбачуване, майже немає несподіванок. Але й яскравих моментів теж. Мотивація зникає, і ви все частіше прокрастинуєте. І не через страх не впоратися зі складним проєктом. Навпаки — не хочеться знову занурюватися в рутину. Багато справ відкладаються на останній момент.

    Єдине, що повертає вас до активної роботи — наближення дедлайну. Ви включаєтесь у процес, працюєте ефективно, але щойно термін минає — знову занурюєтеся в розслаблений стан.

    Якщо вам знайомий такий сценарій, можливо, пора вигадати новий — піднятися кар’єрними сходами.

    2. Ви не здобуваєте нових професійних навичок

    Їм просто нізвідки взятися: ви вже давно звикли до типових робочих задач. Ви опанували, перевірили й відпрацювали різні алгоритми для повторюваних справ. Можливо, навіть довели їх до досконалості. Але серйозно нічому новому не вчилися вже давно.

    Йдеться не лише про професійні тренінги. Можливо, у вашій компанії їх достатньо. Але кожна нова навичка потребує закріплення на практиці — а саме цього й бракує.
    Наприклад, ви менеджер по роботі з клієнтами, і на курсах вас навчили вести складні переговори. Але ваші щоденні контакти обмежуються спілкуванням із постійними замовниками — рутиною, до якої ви вже давно звикли. Щоб відточити навички ведення переговорів у нестандартних ситуаціях, варто замислитися про нову посаду.

    3. Вас часто просять поради як експерта або наставника

    Ви швидко справляєтесь зі своїми справами. Але не хочете нудьгувати, тож цікавитеся, чим зайняті колеги. Спочатку ви допомагаєте новачкам порадами. Адже те, що їм здається складним, ви давно вже опанували. Згодом один колега стикається з нестандартною ситуацією — ви підказуєте рішення. Потім ще один. І ваші поради спрацьовують.
    Ви помічаєте, що до вас звертаються часто. Буває, що ваша думка для колег важливіша за думку керівника. Особливо якщо й керівник теж звертається до вас по допомогу.

    Якщо вас влаштовує така роль — чудово. Але можливо, варто подумати про підвищення — посаду з більшими викликами та відповідальністю.

    4. У вас багато ідей щодо покращення роботи

    Ви не чекаєте, поки хтось звернеться за порадою. У вас і без того є безліч ідей, як змінити робочі процеси, що додати, а що — прибрати для більшої ефективності. Ви починаєте мислити стратегічно, а не просто вирішувати локальні завдання.

    Наприклад, ви дизайнер і раніше просто добре виконували доручені проєкти. Але зараз бачите, як краще організувати роботу всього відділу. Можливо, ви хочете запропонувати нову систему розподілу завдань. Або ініціювати регулярні командні мозкові штурми, де кожен показує свій проєкт, а колеги коментують, що сподобалось і які зміни можна внести для покращення.

    Інакше кажучи, ви дивитесь на роботу з висоти — і готові пропонувати рішення не лише для себе, а для всієї команди. Це знак, що ви готові піднятися на щабель вище.

    5. Ваше хобі здається цікавішим за роботу

    Це не означає, що ви обрали неправильну професію. І не обов’язково, що потрібно терміново змінювати сферу діяльності. Просто у вашому хобі ви ще не досягли високого рівня — там усе нове, викликів багато. І кожна маленька перемога викликає яскраві емоції.

    Виходить, захоплення дарує ті відчуття, яких вам бракує на роботі. Це може бути сигналом: час змін. Уявіть, що вас надихають складніші професійні завдання. Подумайте, які саме виклики ви готові прийняти. І спробуйте обговорити з керівництвом зміну кола обов’язків. А разом із ними — і посади, і рівня оплати.

    6. Ви отримуєте пропозиції від інших компаній

    Можливо, ви виступаєте на профільних конференціях або ведете блог про свою роботу. Або ваші результати видно онлайн — наприклад, якщо ви ілюстратор чи SMM-спеціаліст.

    У результаті вас добре знають у професійній спільноті. І навіть без активного пошуку роботи ви отримуєте запрошення на співбесіди. Причому нові пропозиції можуть включати кращу зарплату й посаду.

    Можливо, варто прийняти таку пропозицію. Або принаймні обговорити підвищення у своїй нинішній компанії.



    • інші новини