6 неправильних способів економити

    80

    Іноді рішення, які здаються вірними, насправді обертаються зайвими витратами.

    1. Щомісяця покладатися на силу волі

    Теоретично все здається простим: відкладати по Х грн протягом Y місяців, і фінансової мети буде досягнуто. Усього потрібно щомісяця переводити певну суму на ощадний рахунок. Але якщо ви вже пробували цей підхід, то знаєте, що зазвичай відбувається далі — життя. Виникають незаплановані витрати, невідкладні витрати та непередбачені ситуації.

    Ви вирішуєте, що всього на місяць пригальмуйте накопичення, але наступного разу трапляється щось ще або вам трапляється вигідна покупка.

    Сила волі у таких випадках не найкращий помічник. Замість того, щоб покладатися на неї, автоматизуйте переведення накопичень. Тоді не доведеться щоразу боротися із собою, вирішуючи, відкладати чи ні.

    2. Завжди купувати все найдешевше

    У довгостроковій перспективі такі покупки, навпаки, виявляються більш витратними. Не забувайте, що якісна річ прослужить довше. Наприклад, дешеве взуття швидко зноситься і втратить вигляд, а дороге при належному догляді радуватиме вас багато років.

    Так що підходите до економії з розумом: шукайте угоди, які найвигідніше в довгостроковій перспективі. І не ведіться на прийоми маркетологів: якщо на товар діє знижка, саме по собі це ще не означає, що він стане для вас вигідним придбанням.

    3. Відкладати лише після того, як врахували інші витрати

    Якщо вважати, що вам «під силу» відкладати тільки те, що залишається наприкінці місяця, вам так нічого й не вдасться нагромадити.

    Побудуйте свій бюджет так, щоб економія була пріоритетною. Насамперед підрахуйте, скільки вам потрібно на базові витрати (плата за житло, продукти, транспорт, медичні послуги). Потім відніміть з залишку суму бажаних накопичень. І тільки після цього розподіляйте кошти, що залишилися.

    Якщо не вистачає грошей, щоб відкладати та покривати базові витрати, подумайте, як скоротити витрати та збільшити дохід.

    4. Затягувати із профілактичним ремонтом

    Ми і так це робимо, а коли прокрастинація ще й заощаджує гроші, встояти майже неможливо. Але краще витратити кілька тисяч на заміну однієї деталі сьогодні, ніж завтра оплачувати серйозний ремонт після великої поломки чи аварії.

    Це стосується як автомобілів, так і різної техніки і житла. Не ігноруйте терміни профілактичного ремонту, зазначені в інструкціях. Не відкладайте ремонт даху або крана, що протікає. Дрібні проблеми, залишені поза увагою, згодом можуть призвести до величезних витрат.

    5. Зберігати накопичення у тому самому банку, через який отримуєте зарплату

    Звичайно, це простіше, адже можна миттєво переказати гроші із зарплатної картки на накопичувальний рахунок. Але в цьому є мінус: ви так само швидко можете перевести їх назад і витратити.

    Відкрийте рахунок або картку в іншому банку виключно для накопичень. Пообіцяйте собі не знімати ці кошти на інші витрати (принаймні без необхідності). Так ви убезпечите себе від зайвих витрат і швидше просуватиметеся до своєї мети.

    6. Повністю відмовлятися від задоволень

    Якщо ви хочете накопичити якусь велику мету (наприклад, на пенсію), може здатися, що потрібно негайно обмежити себе у всьому. Такий підхід, як і різка відмова від якоїсь їжі, зазвичай не спрацьовує.

    Відмовляючись від усього, що приносить радість, ми відчуваємо себе нещасними та обділеними. І це викликає бажання закинути економію та купувати все, що хочеться.

    Залишайте невелику суму на хобі та задоволення, щоб життя не почало здаватися нестерпним. І вчіться розважатися з меншими витратами. Наприклад, замість походу з друзями в кіно та ресторан зберіться у когось удома. Разом приготуйте вечерю та подивіться фільми — і ви виявите, що це не менш приємно.