5 неординарних способів стати кращими вже сьогодні

    22

    Почніть вигадувати жахливі ідеї або перестаньте говорити.

    1. Застосувати метод любовного трикутника

    У ньому полягає секрет довгого сімейного життя. Але це зовсім не такий любовний трикутник, який ми звикли бачити у мильних операх. Це метод, який вигадав австралійський психіатр Джордж Блер-Вест. Сам він одружений вже більше 30 років і рекомендує у стосунках постійно повторювати три кроки:

    1. Довіритися партнеру і бути впевненим у тому, що він не обдурить вашу довіру. І коли ви розповідаєте йому щось дуже особисте та делікатне, що робить вас вразливим, він не використовуватиме це проти вас.
    2. Випробувати довіру та відкрити коханій людині секрет, яким ви не хотіли б ділитися з рештою.
    3. Зміцнювати близькість, повторюючи перші два кроки знову і знову і розуміючи, що ви небайдужі партнеру і що він, як і раніше, піклуватиметься про вас, незважаючи на всі ваші недоліки.

    Якщо ви переживаєте через складну розмову з партнером і не наважуєтеся зізнатися йому в чомусь важливому для вас, згадайте про метод любовного трикутника. Найкращий спосіб зробити стосунки глибшими та міцнішими – це дозволити собі бути людиною та розповісти про те, що вас глине.

    2. Порушити спокій

    «Ви можете пролити на мене гарячий суп, і я, мабуть, перепрошую перед вами» — багато хто впізнає себе в цьому жарті американського коміка Джона Малейні. Люди часто терпіти не можуть конфлікти і всіма силами намагаються не здіймати шуму і не створювати незручних ситуацій.

    Письменниця Лувві Аджаї Джонс, яка називає себе професійною порушницею спокою, вважає, що це не та якість, якою слід пишатися. Навпаки, треба тренувати у собі здатність відкрито висловлювати свою думку. На її думку, не можна зробити світ кращим і вирішити серйозні проблеми, якщо покірно дотримуватися правил. І мовчання нічого не змінить.

    Вміння відстоювати свої переконання — важливий крок назустріч змінам, а не ознака того, що ви «складна» людина чи некомандний гравець. Але перш ніж висловлюватися, Лувві Аджаї радить поставити самому собі три питання:

    1. Чи ти так думаєш?
    2. Чи ти можеш аргументувати це?
    3. Чи ти говориш це з любов’ю?

    Якщо всі запитання відповідь «так», можна сміливо висловлювати свою думку, не побоюючись наслідків . Намагайтеся робити це щоразу, коли відчуваєте, що щось йде негаразд. Друг відпустив сумнівний жарт? Поговоріть з ним, замість незручно сміятися. Перехожий на вулиці видається дезорієнтованим? Підійдіть і запитайте, чи не потрібна йому допомога, замість того, щоб припускати, що він попросив би сам, якби було потрібно.

    Тренуйтеся комфортно переносити дискомфорт у повсякденних ситуаціях. Тоді в моменти, коли справа стосуватиметься справді важливих питань, вам буде легше приймати правильні рішення.

    3. Вигадати жахливу ідею

    Всю свою кар’єру Франс Йоханссон, автор книги «Ефект Медічі: виникнення інновацій на стику ідей, концепцій та культур», вивчав інновації та намагався відповісти на питання, що робить ідеї по-справжньому революційними. Серед іншого він виявив, що задум отримає набагато більше підтримки оточуючих , якщо в її основі лежать поступальні зміни.

    Уявіть, що зараз 1970 рік, ви працюєте над тим, щоб зробити стаціонарні телефони ефективнішими на 10%. Швидше за все, решта членів команди схвалила б ваші наміри. А тепер уявіть, як кажете їм, що збираєтеся зробити так, щоб телефони могли працювати на вулиці без жодних проводів. Вас порахували б божевільним. Хоча тепер ми розуміємо, яка ідея була ціннішою.

    Тому, якщо ви хочете знайти нове вирішення проблеми, вам доведеться відсіяти очевидні відповіді та перші ідеї, які спадають на думку. Головне – перервати типовий для вас ланцюжок роздумів. Спробуйте поставити собі незвичайну мету і придумати якнайбільше жахливих ідей. Це підштовхне уяву .

    4. Замовкнути

    Ця розмовна навичка допоможе вам налагодити не лише особисті, а й професійні стосунки. Потрібно лише перестати плутати монолог із діалогом.

    Якщо ви хочете вести цікаві змістовні бесіди, важливо зберігати залучення. Найкращий спосіб це робити — вчасно замовкати та давати слово співрозмовнику. Усвідомлене мовчання збільшує цінність розмови, тому що перериває стандартне фіксоване мислення та заохочує глибші роздуми. Крім того, коли ви даєте іншій людині можливість висловитися, вона почувається  почутою, що теж позитивно впливає на стосунки.

    При цьому важливо не переборщити. Коли перебіг розмови переривається занадто довгими паузами, ми відчуваємо  себе відкинутими і відчуваємо негативні емоції .

    5. Бути ідеальним, якщо нічого більше не допомагає

    Продюсер та сценарист Майкл Шур приклав руку до створення багатьох популярних ситкомів, включаючи «Офіс», «Парки та зони відпочинку» та «У кращому світі». Проте його захоплює як гумор, а й моральна філософія.

    Він вірить, що прагнення бути ідеальним і дотримуватися етичних норм на будь-якому рівні справді може змінити все довкола. Коли ми думаємо про те, чи варто дивитися фільми або слухати музику, якщо автор зробив щось жахливе, або про те, чи варто платити більше за косметику, тільки тому, що її не тестують на тваринах, ми стаємо кращими.

    Намагайтеся вникати у подібні етичні проблеми, а чи не ігнорувати їх. Це дозволить вам сформулювати власні моральні принципи, які допомагають робити правильний вибір у різних ситуаціях щодня.