5 міфів про прибирання, які заважають підтримувати чистоту по-справжньому

    180

    Ці помилки не тільки не дають боротися з брудом як слід, але можуть навіть нашкодити людям та речам у домі.

    1. Прибирання робить будинок стерильним

    Багато хто плутає власне прибирання з дезінфекцією. Коли ми обробляємо миючими і чистящими засобами поверхні, то стираємо з них пил і різні види забруднень.

    Бруд – прекрасне живильне середовище для мікробів, у тому числі патогенних. Особливо якщо вона має біологічне походження: жир, шматочки їжі, виділення людського тіла. Тож після збирання мікроорганізмів справді стає менше — ми просто видаляємо їх разом із брудом.

    Але частина цієї фауни все ж таки залишається живою і цілком неушкодженою. Тому, якщо хочеться позбавитися бактерій, вірусних частинок, грибка, яєць гельмінтів та іншої гидоти, краще підключати ще й дезінфекцію. Наприклад, обробляти поверхні пором, стерилізувати кип’ятінням речі, яким це не нашкодить, і, звичайно, користуватися дезінфектантами, тобто засобами антимікробними властивостями.

    Боротьба з мікробами особливо важлива, якщо йдеться про прибирання в санвузлі, а також про предмети і поверхні, до яких ми часто торкаємося: вентилі кранів, дверні ручки, телефон, клавіатуру комп’ютера. І безумовно, якщо вдома є людина з інфекційним захворюванням , обробка місць та предметів загального користування розчином, що дезінфікує, допоможе не заразитися здоровим членам сім’ї.

    Однак, розмазувати антисептик по брудній або пиловій поверхні неефективно з усіх точок зору. Тому спочатку потрібно помити все з милом або засобами для чищення — і тільки потім дезінфікувати.

    2. Хлорка – універсальний засіб

    Експерти відзначають , що розчини, що містять хлор, працюють як дезінфектанти , але не всі з них мають хорошу миючу здатність і справляються з брудом.

    До того ж, не для всіх поверхонь такі засоби підходять. Після них на нержавіючій сталі, дереві, пофарбованих меблях можуть залишатися світлі плями. Особливо якщо переборщити із хлоркою, довго її тримати чи погано змити.

    Нарешті, розчини, що містять хлор, небезпечні для здоров’я: вони здатні викликати подразнення очей, шкіри і дихальних шляхів, труднощі з диханням. Особливу обережність варто виявляти, якщо в сім’ї є маленькі діти, які можуть помацати вимиту з таким засобом підлогу, а потім засунути руки в рот або потерти ними очі.

    Тому хлоркою в будь-якому її вигляді краще обробляти сантехніку та кахель у ванній, а для підлоги та інших поверхонь у будинку використовувати менш токсичні засоби.

    3. Оцтом можна очистити все, що завгодно

    Їм іноді рекомендують протирати чи не все, що є в будинку, включаючи підлогу, сантехніку, стільниці та шкіряні меблі .

    Оцет дійсно чудово підходить для миття вікон або видалення вапняного нальоту з кранів та раковин. Але не варто забувати, що це кислота, яка може пошкодити деякі поверхні, наприклад, дерев’яні та гранітні.

    4. Посудомийна та пральна машини самі себе миють

    І тому додатково протирати їх не потрібно — вони ж чисті. Проте в посудомийній машині залишаються частинки їжі та жиру, а в пральній – найрізноманітніші речовини, у тому числі біологічного походження. Тому там і там знаходять досить широкий спектр мікроорганізмів, включаючи сальмонеллу, кишкову паличку і гриби роду Candida.

    Тому барабан пральної машини краще протирати антисептиком після кожного прання. І раз на місяць запускати цикл без речей при високій температурі з додаванням хлору засобу.

    Посудомийну машину необхідно ретельно протирати зсередини щоразу, як ви виймаєте чисті тарілки та чашки, а також витрушувати залишки їжі з фільтра зливу та мити сіточку. Стінки можна періодично обробляти антисептиком, але лише без хлору.

    Крім того, і посудомийну, і пральну машини потрібно регулярно очищати від вапняного нальоту за допомогою спеціальних складів.

    5. Всі засоби для чищення потрібно відразу ж змивати

    Найчастіше це саме так. Більше того, якщо погано змити засіб, можуть залишитися плями та розлучення. Але деякі дезінфектанти, а також склади для видалення накипу, іржі та застиглого жиру потрібно нанести на поверхню і залишити хоча б на кілька хвилин, щоб вони встигли подіяти. Тому варто уважно читати інструкцію до кожного засобу і суворо дотримуватися.