4 стратегії, які допоможуть побудувати успішну кар’єру у сучасному світі

  144

  Усі знають, як зробити кар’єру. Ти починаєш з низької посади, добре виконуєш роботу, доводить свою цінність, начальник помічає твої старання і підвищує тебе. На нову посаду процес запускається знову. І так до самої пенсії. Ця модель має лише одну проблему: вона давно застаріла.

  Сучасні історії успіху зовсім не такі, як у наших батьків. У XXI столітті з його новими технологіями, економічними потрясіннями та геополітичними кризами реальність змінюється з безпрецедентною швидкістю. Нині нам доводиться ухвалювати швидкі та складні рішення, а іноді навіть відмовлятися від початкових амбіцій.

  Ось кілька стратегій, які допоможуть збудувати успішну кар’єру в сучасному світі.

  1. Перетворити кар’єрні сходи на «решітку»

  Одна з причин, чому метафора кар’єрних сходів стала настільки поширеною, – її простота. Всі сходинки перед нами, і залишається тільки підніматися ними, поки є сили. Ми розуміємо, який кінцевий результат на нас чекає і що потрібно зробити, щоб його отримати.

  Кар’єра у світі вимагає від нас більшого, а траєкторія її розвитку ускладнилася. Тож з’явилася нова метафора — кар’єрної «решітки». Має свої плюси. Ми можемо переміщатися нею в різних напрямках. Наприклад, просуватися вгору по службі на поточній роботі, зробити перехід по діагоналі в інший відділ, вибрати горизонтальний шлях і зайняти таку саму посаду, але в іншій компанії. Або навіть спуститися на нижчий рівень, щоб все кинути і кардинально змінити сферу діяльності.

  Щоб вибирати правильний напрямок руху по кар’єрній «решітці», важливо стежити за змінами в економіці та співвідносити їх зі своїми цілями. Для цього потрібно регулярно проводити професійну самоперевірку, стежити за тенденціями та розуміти, як влаштована ваша індустрія всередині країни та закордоном, аналізувати, які фактори на неї впливають і як можна використовувати цю інформацію на свою користь.

  2. Бути командним гравцем

  Цифрові технології змінили модель розподілу ролей робочому місці. На зміну командам, де кожен мав свої чіткі функції, прийшли команди з гнучкою структурою. Найчастіше у них важко визначити конкретну роль кожного співробітника та завдання розподіляються досить вільно. Але в цьому є переваги. Наприклад, взаємна підтримка . Члени команди врівноважують сильні та слабкі сторони один одного. На відміну від колективів, де обов’язки суворо розподілені та відповідальність за успіх чи провал лягає на одну певну людину.

  Якою б талановитою не була одна людина, команда завжди показуватиме найкращі результати. У групи людей просто більше знань, досвіду, часу та різних точок зору, на які можна спертися в роботі. Отже, вміння грати в команді допоможе не тільки зблизитися з оточуючими, а й розвиватися професійно.

  3. Постійно вдосконалюватись

  Перехід на нові технології також багато в чому змінив пріоритети бізнесу. Тепер, щоб досягти успіху, недостатньо робити те, що каже начальник. Роботодавці шукають орієнтованих на клієнтів ініціативних співробітників, які впевнено почуваються в цифровому середовищі і мають різні навички.

  Тому важливо стати саме таким співробітником, і ключове слово – стати. Необов’язково бути ним із самого початку, а ось підвищувати кваліфікацію на протязі всієї кар’єри можна і потрібно. Навіть якщо ви працюєте в одній і тій же сфері 20 років, через 10 років вона виглядатиме зовсім інакше. Потрібно весь час навчатися та освоювати нові навички, щоб адаптуватися до змін.

  На щастя, зараз є величезна кількість можливостей це зробити: від програм підвищення кваліфікації у профільних вузах до онлайн-курсів з різних напрямків.

  4. Визначити свою формулу успіху

  Кар’єрні сходи пропонують лише один напрямок руху — вгору. Кар’єрна «решітка» створює більше варіантів. Сьогодні ми маємо можливість самостійно визначати кінцеву мету та вільно вибирати будь-який шлях, який приведе до самореалізації.

  Визначте, що вам означає успіх. Це банківський рахунок із значною сумою? Висока посада у великій компанії? Робота наповнена новими цікавими завданнями? Чи робота, яку простіше поєднувати з насиченим сімейним життям? Коли ви зрозумієте, що вам потрібно, ваші рішення, пов’язані з кар’єрою, стануть більш виваженими.

  Суть у тому, щоб замислитись, у чому полягає ваша справжня мета та рушійна сила, та переконатися, що кар’єра, яку ви вибираєте, та навички, які освоюєте, їм відповідають. Наприклад, якщо ви хочете працювати з дому, щоб проводити якнайбільше часу з сім’єю, вам знадобиться освоїти програми, необхідні для віддаленої роботи .

  Зараз у нас набагато більше можливостей для вибору, ніж у нашій історії. І ми можемо не сприймати умови успіху ззовні, а створювати їх зсередини. Це найкорисніший і, можливо, найстрашніший аспект кар’єри в сучасному світі.  • інші новини