19 упереджень, які заважають розбагатіти

    100

    Коли грошей вистачає від зарплати до зарплати, люди часто звинувачують у цьому всіх і все довкола: несправедливого начальника, заздрісних колег, великі податки та ціни та й взагалі держава. Але відповідальність за фінансове благополуччя лежить на людині. І якщо змінити обставини не виходить, можна попрацювати над собою. Фінансовий коуч Альфіо Бардолла у своїй книзі «Гроші приносять щастя» проаналізував класичні переконання, які заважають людям виправити своє становище.

    1. Щоб робити гроші, потрібні гроші

    […] Це довгий час було моїм обмежуючим переконанням. Фактично 90% людей із ліквідними активами понад мільйон євро починали з нуля.

    2. Я не можу нічого змінити, тому що не можу обійтися без грошей, які я заробляю

    Деякі з найбільших компаній були створені в гаражі вдома і у вільний час: Apple, Hewlett-Packard, Tecnogym, книги про Гаррі Поттера , які були продані тиражем 250 мільйонів екземплярів, що дозволило автору накопичити статки, що перевищують мільярд доларів. Якщо ви дійсно хочете змінитись і ваша мотивація досить сильна, шлях ніколи не буде проблемою.

    3. Щоб стати багатим, потрібно вчитися

    Мої дослідження не виявили жодного зв’язку між багатством та рівнем освіти . Насправді, коли ви йдете до банку, вас просять показати не ваш шкільний атестат, а ваше матеріальне становище, що є ознакою того, що ваші фінансові досягнення важливіші за шкільні оцінки.

    4. Якщо я стану багатим, то стану жадібним та матеріалістичним

    Гроші не перетворюють людей, але посилюють їх характеристики. Якщо ви вже жадібний, то, ставши багатим, ви станете ще жадібнішими. Так само, якщо ви схильні допомагати іншим, ви робитимете це краще, використовуючи свої власні гроші, тому що гроші не купують добрі слова, вони купують догляд, медичне обслуговування, дах над головою, їжу.

    Матеріальна та духовна допомога має велике значення. Мати Тереза ​​з Калькутти померла зі статками в мільйони доларів і змогла допомогти стільким людям, бо вміла акумулювати, керувати та розпоряджатися великими грошима.

    5. Мені не потрібно ставати підприємцем чи інвестором, моя робота подбає про моє фінансове благополуччя

    Щоправда полягає в тому, що ви маєте стати або підприємцем, або інвестором. Часто люди свідомо чи несвідомо думають, що шлях до їхнього фінансового благополуччя — це робота . Менше 1% тих, хто працює, стануть фінансово вільними, наприклад, спортсмени, музиканти, актори або керівники великих компаній. Ті, хто не розвиває підприємницькі навички чи інвестиційний потенціал, не зможуть стати фінансово незалежними.

    6. Мені не потрібно і не хочеться стати багатим, мене влаштовує те, що в мене є

    Правда в тому, що ви не маєте, що вам знадобиться в майбутньому. Що трапиться з вами та вашими близькими, якщо ви втратите роботу? Що робити, якщо ви не підготовлені фінансово?

    7. Не важливо, чи хочу я чи можу стати багатим: я просто з цим не впораюся

    Перевірте свої прозорі переконання: що ви думаєте про свою здатність до навчання? Пам’ятайте, що на шляху до багатства, як і при навчанні їзди на велосипеді, ви падаєте, знову встаєте, поки не навчитеся тримати рівновагу. Читайте книги про гроші, біографію мільйонерів , знайдіть людину, яка стала багатою, запитайте, як вона це зробила, і навчайтеся у неї.

    8. Інвестувати ризиковано

    Інвестування за визначенням не є ризикованим. Якщо ви звернетеся до словника за визначенням слова «інвестиція», то виявите таке: «Використання капіталу для одержання прибутку». Як бачите, слово «ризик» у визначенні відсутнє. Великі інвестори не вважають інвестування ризикованим. Їх інвестування означає дотримання правил, повторюваним закономірностям, які можуть виключити, іноді повністю, ризик їх інвестицій. Як на ринку нерухомості, так і на фінансовому ринку справжній інвестор це той, хто здатний точно виміряти ризик і визначити шляхи його зниження або навіть усунення.

    9. Раніше розбагатіти було простіше

    Неправда! Насправді ще ніколи світ не пропонував таких можливостей розбагатіти дуже швидко, які пропонує зараз. Спосіб розбагатіти змінився. 30 років тому достатньо було створити хороший продукт, випустити його на ринок і чекати на доходи, тому справжньою проблемою було виробництво. Сьогодні ми перейшли з індустріальної доби до інформаційної. Власник інформаційних ресурсів — це нова багата людина. Діти, які винаходять веб-сайти, не сьогодні завтра зможуть створювати компанії, які можуть конкурувати на світовому ринку нарівні з найбільшими гігантами.

    10. Я вже не в тому віці. Мій час минув

    Насправді у молодої та літньої людини однакові шанси стати багатою. Єдина реальна проблема полягає в тому, що чим старші люди стають, тим більше вони прагнуть залишатися у своїй зоні комфорту. Вони менш охоче роблять помилки, тому що не хочуть почуватися безглуздо.

    11. Я – жінка

    Чоловікам завжди доводиться інтерпретувати те, що їм кажуть, і адаптувати це до своєї ситуації, і це часто призводить до того, що вони не дотримуються правил. На мій досвід фінансового тренера, жінкам у порівнянні з чоловіками не вистачає однієї речі: чоловічого его. Це дозволяє їм краще, ніж чоловікам, дотримуватись правил, які ми викладаємо на наших курсах, і вони зазвичай більш точні та наполегливі. Крім того, вони зазвичай мають кращі комунікативні навички, ніж чоловіки, і ми схильні в переговорах більше довіряти жінці, ніж чоловікові.

    12. Я надто молодий

    У США я бачив, як 14-річні підлітки інвестують у фінансовий ринок як професіонали і досягають результатів, яких часом не досягають навіть кращі менеджери, начебто для них це гра. Молодість і, отже, мала кількість обмежуючих переконань із власного досвіду — це лише перевага. Як у спорті: чим раніше ви почнете займатися, тим легше буде досягти хороших результатів у дорослому житті.

    13. Багаті заробили гроші нечесним шляхом

    Нечесні люди є серед бідних, і серед багатих. Більшість багатих людей стали багатими завдяки використанню свого інтелекту, розвитку незвичайних навичок , старанному навчанню та самоосвіті. Вони знайшли час, виробили переконання, що надають сили і присвятили себе справі.

    14. Ви повинні багато працювати, щоб заробити гроші

    Багато людей все життя наполегливо трудяться, але не заробляють грошей. У той час як інші працюють з розумом протягом кількох років і створюють статки, які залишаються на все життя. Гроші заробляються розумною, а не важкою працею.

    15. Не можна одночасно бути багатим та духовним

    Немає жодного зв’язку між умінням заробляти гроші і тим, щоб бути багатою людиною всередині. Співак Стінг та актор Річард Гір багаті та знамениті. Але також відомо, що вони мають велику духовність.

    16. Гроші не можуть купити щастя

    Якщо причина стати багатим і мати багато грошей випливає з негативних емоцій, таких як страх, гнів, необхідність довести щось собі самому, багатство, звичайно, не принесе щастя. Але гроші можуть допомогти створити позитивні емоції, пережити чарівні моменти. Уявіть, що ви можете відвезти своїх батьків у місце, яке вони ніколи не могли собі дозволити, або допомогти людям , які перебувають у тяжкому фінансовому становищі. У цьому випадку гроші роблять щасливими не лише тих, кому ви вирішили допомогти, а й вас.

    17. Не всі можуть бути багатими

    Заробляння грошей – це така ж навичка, як їзда на велосипеді або публічні виступи: йому можна навчитися і йому можна навчити. Це потребує часу, техніки та зосередженості. Щоб стати багатим, знадобиться справжній навчальний процес.

    18. Якщо це так просто, чому не всі багаті?

    Тому що люди ліниві і хочуть отримати все готове. Вони не вивчають гроші, у них обмежують переконання, їм не вистачає дисципліни та бажання рости та самоосвіти, і вони не знають, як керувати своїм настроєм та емоціями.

    19. У мене немає часу

    Насправді це не лише обмежуюче переконання, а й виправдання. Якщо ви ще не розбагатіли, то діяльність, якою ви займаєтеся і яка забирає ваш час, швидше за все, не приведе вас до фінансового благополуччя. Тому вам слід присвятити свій час тому, що дійсно має цінність, і відмовитися від незначних занять.



    • інші новини