16 складних навичок, набуття яких неодноразово окупиться у житті

  22

  Всі ці корисні вміння допоможуть залишатися собою, жити з людьми та відчути гармонію зі світом.

  1. Співпереживати іншим

  Емпатія – основна людська здатність, про яку багато хто забуває. Це вміння відчути те, що відчуває інша людина. Саме емпатія перетворює звичайних фахівців, які працюють з людьми, на першокласних, мотивує співробітників бути командою, допомагає долати свою апатію і прагнути чогось більшого, ніж просто зарплата.

  2. Висипатися

  Дуже важливо виробити режим дня, це позитивно позначиться на якості вашого сну. Дотримуючись певного розпорядку, ви легше засинатимете і прокидатиметеся, та й просто краще спати.

  3. Планувати час

  Вміння розподіляти свій час зараз особливо цінується. На жаль, не існує одного універсального методу тайм-менеджменту . Намагайтеся знайти те, що працює для вас, і дотримуватися цього.

  4. Просити про допомогу

  Навчитися розуміти, коли вам потрібна допомога, і просити про неї напрочуд складно, адже ніхто не хоче здатися слабким чи некомпетентним. Однак, за даними вчених, таке прохання лише зробить нас в очах колег надійнішими.

  Коли ми просимо у людини поради, ми визнаємо її знання та досвід, завойовуємо його розташування.

  5. Вести позитивний внутрішній діалог

  Не має значення, що про вас думають інші. Важливо, що ви думаєте про себе. Але на те, щоб виробити такий рівень віри в себе, який підтримає, якщо у вас не вірять оточуючі, потрібно багато часу. Тому позитивний внутрішній діалог такий важливий. А ось негативні думки про себе навпаки поступово позбавлятимуть вас впевненості.

  6. Жити зараз

  Ми рідко перебуваємо зараз. Більшість часу ми не помічаємо того, що робимо, і думаємо про щось інше. Ми хвилюємося про майбутнє чи переживаємо через минуле, і це не дає нам бути щасливими.

  7. Бути послідовним

  Для досягнення успіху у будь-якій справі необхідна послідовність. Це вірно, чого б ви не прагнули: займатися спортом, вивчити щось або закінчити важливий проект. Люди часто перестають докладати зусиль, досягнувши певного рівня. Але щоб підтримувати його, потрібно працювати ще дбайливіше і бути послідовним.

  8. Не втручатися у чужі справи

  Втручаючись у роботу інших, ви нікому не допоможете, а даремно витратите час, сили та засоби. У вас немає права вставляти свої п’ять копійок, навіть якщо ви найправедніша людина на землі. На те, щоб запам’ятати це, витрачається багато часу.

  9. Слухати співрозмовника

  На роботі нас постійно відволікають дзвінки та повідомлення, сконцентрувати увагу на співрозмовнику буває не так просто. Якщо ви не можете зосередитися під час розмови, спробуйте повторювати останню фразу співрозмовника . Тоді ви точно нічого не проґавите.

  10. Вміти вчасно замовкнути

  Деколи краще утриматися від висловлювання своїх думок. Коли ми роздратовані, засмучені чи схвильовані, випалюємо все, що спадає на думку. А потім зазвичай шкодуємо про це.

  11. Відмовитися від пліток

  Довіра – основа будь-яких відносин. Плітки та розмови за спиною підривають його. Проте відучити себе обговорювати інших буває досить складно. Доводиться пропускати важливі розмови, віддалятися від деяких людей і постійно говорити: Вибачте, що перебиваю, але я справді не хочу цього знати. Давайте поговоримо про щось інше». І все ж таки не відмовляйтеся від мети, і ви отримаєте найбільшу нагороду – довіра .

  12. Управляти своїми думками

  Щоб займатися тим, чим ви хочете і досягти бажаного, необхідно свідомо спрямовувати свої думки в потрібне русло. Складність у тому, що на нас та наші думки сильно впливає минулий досвід. Але не забувайте, що минуле не повинно диктувати ваше майбутнє.

  13. Вивчати нові мови

  Ця навичка дасть не лише кар’єрну перевагу та можливість спілкуватися з людьми з інших країн. З новою мовою у нас з’являється новий погляд на світ, нові емоції, новий спосіб мислення.

  14. Говорити на публіці

  Дуже багатьом складно виступати перед публікою . Навіть відомий підприємець Уоррен Баффет раніше настільки боявся публічних виступів, що його починало нудити. Щоб подолати цей страх, він радить якнайбільше практикуватися.

  15. Бути чесним із оточуючими

  Іноді ніяково бути абсолютно відвертим з людьми, але це не означає, що треба говорити приємне, аби щось сказати. COO Facebook* Шеріл Сендберг радить дотримуватись радикальної відвертості. Це такий тип турботи про людину, коли ми не боїмося її роздратувати, сказавши правду.

  16. Бути чесним із самим собою

  Визнати свою неправоту особливо складно. Але помилки роблять усі. І найгірше, коли ми не усвідомлюємо їх і не витягуємо з них жодного уроку.