11 місць у будинку, які всі забувають прибирати

    78

    Інструкції щодо наведення порядку додаються.

    1. Стіни

    На вертикальних поверхнях пил накопичується так само, як і на горизонтальних. Стіни візуально можуть здаватися чистими, але при цьому покриті пристойним шаром бруду.

    Звичайні або пробкові шпалери, декоративну штукатурку, панелі та інші покриття, які не дружать з вологою, можна очистити за допомогою пилососа із звичайною щіткою для підлоги. Для глибоких стиків між кам’яними або цегляними плитками та іншими важкодоступними місцями використовуйте щілинну насадку. Замість пилососа можна взяти швабру, накинувши на неї суху ганчірку з мікрофібри: цей матеріал добре збирає бруд, не даючи їй розлітатись убік. Намагайтеся рухатися зверху вниз і звертайте увагу на кути – там може накопичуватися павутиння. Знімайте її віником, пилососом або щіткою.

    Шпалери, що миються, та інші поверхні, які не бояться води, періодично протирайте злегка вологою ганчіркою. Дістатися до найважчих ділянок допоможе звичайна швабра. А плитку на стінах можна чистити з використанням побутової хімії. Так, можна розвести кілька крапель рідкого мила в теплій воді до утворення піни і, змочивши розчином ганчірку або губку, пройтися по покриття. Або використовуйте спеціальні засоби для миття стін та підлоги, орієнтуючись на інструкцію на упаковці. Після процедури протріть чистою вологою тканиною, щоб видалити залишки хімії.

    2. Простір під меблями та побутовою технікою

    Навіть якщо в такі місця легко можна дістатися рукою або шваброю, прибирати їх іноді просто ліньки. Але все-таки раз на тиждень намагайтеся знайти сили, щоб навести там порядок. Разом із пилом, залишками їжі, шерстю тварин і павутиною під меблями та іншими масивними предметами нерідко знаходяться речі, які, здавалося, втрачені назавжди. Тому спочатку загляньте туди з ліхтариком і витягніть все цінне. Після цього пропилісосьте підлогу і вимийте її, не забуваючи про плінтуси.

    Також часто прибиратися під важкими предметами на кшталт дивана чи пральної машини може бути проблематично. Але робіть це хоча б під час генерального прибирання, припустимо, раз на півроку. Відсувайте меблі та техніку, пилососом видаляйте велике сміття, а потім мийте підлогу вологою ганчіркою.

    3. Підлога під килимом

    Навіть при регулярному прибиранні виробу під ним накопичується пил.

    Раз на 1-2 тижні пилососьте килим зовні, скручуйте його, а потім проходьтеся приладом по підлозі і мийте поверхню вологою ганчіркою. Якщо килим притиснутий меблями та зняти його повністю проблематично, відкиньте хоча б один бік виробу та приберіться там, де можливо.

    4. Розетки та вимикачі

    При прибиранні багато хто упускає розетки з виду, хоча там накопичується чимало пилу просто за рахунок наявності жолобків. А вимикачі, навіть візуально чисті, взагалі можуть бути одними із найзабрудненіших місць у приміщенні.

    Тому якнайчастіше протирайте вимикачі з усіх боків дезінфікуючими розчинами або звичайним спиртом. Бруд на дрібних елементах та в стиках можна видалити ватною паличкою.

    З розетками потрібно бути обережнішими. Якщо збираєтеся просто протерти їх від пилу, скористайтеся сухою ганчіркою. У разі більш серйозних забруднень, наприклад, слідів жиру, потрібно спочатку знеструмити розетку, вимкнувши відповідний автомат в електрощитку. Потім очистіть плями ватяною паличкою або ганчіркою з мікрофібри, злегка змоченою у засобі для скла або оцті 9%. Витріть поверхню насухо і після цього повертайте електрику.

    5. Ручки шаф, дверей та техніки

    Як і вимикачі, ручки меблів, дверей, холодильника та інших приладів потрібно чистити не лише від пилу, а й від бактерій. Найкраще протирати ці елементи звичайним спиртом або іншими розчинами, що дезінфікують. До речі, такі засоби добре справляються і зі складними забрудненнями. Змочіть ганчірку з мікрофібри рідиною, пройдіться по ручках, при необхідності відтираючи плями. Щілини, заглиблення та декоративні елементи зручно чистити ватною паличкою.

    На ручках кухонних шафок та побутової техніки також можуть бути сліди жиру. З ними впорається спеціальна побутова хімія. Дотримуйтесь інструкцій на упаковці, там же варто пошукати інформацію, для яких поверхонь підходить засіб. Відмити жир з будь-яких матеріалів допоможе оцет 9%. Змочіть їм губку або ганчірку і протирайте проблемні місця, поки не позбавитеся жовтих плям.

    6. Двері

    Міжкімнатні, вхідні та балконні двері, як і будь-які інші місця в квартирі, збирають на собі пил. Найбільше вона осідає верхню частину, хоча забруднення бувають і вертикальних поверхнях. Крім того, згодом на ділянках біля ручок можуть з’являтися плями від рук.

    Щоб очистити двері від пилу, протирайте їх вологою ганчіркою приблизно раз на тиждень. Якщо є вставки та декор, краще використовувати тонкий матеріал, щоб було легше дістатися дрібних деталей та стиків. Повернути блиск скляним елементам допоможе спрей для дзеркальних поверхонь та суха серветка. А позбутися засмальцьованих плям можна вологою меламіновою губкою або ганчіркою з мікрофібри.

    Не забувайте протирати і лиштву. Якщо між ними та стінкою є зазор, приберіть простір пилососом із щілинною насадкою. Так само варто чинити і з порогами: там теж накопичується бруд та сміття. При необхідності почистіть щілини та кути зубною щіткою або парогенератором.

    7. Батареї

    На поверхні та всередині радіаторів накопичується багато пилу, бруду, мертвих комах та іншого сміття, особливо якщо батареї розташовані під вікнами. Тому щотижня протирайте радіатори вологою ганчіркою зовні.

    Хоча б раз на 2-3 місяці намагайтеся почистити батареї більш ґрунтовно. Наприклад, старі чавунні або нерозбірні моделі пропилососьте зсередини за допомогою щілинної насадки, а потім вимийте йоржиком і мильним розчином і витріть насухо, щоб не з’явилася іржа.

    Видалити бруд із вузьких алюмінієвих радіаторів, як правило, складніше. Із завданням допоможе впоратися парогенератор. Крім того, видути пил з тонких щілин можна феном (не забудьте покласти вологі ганчірки на підлогу, щоб сміття не розліталося, а осідало на них). Ще один варіант – надіти вологі бавовняні рукавички і постаратися вичистити стільки бруду, скільки вийде.

    8. Пральна машина

    Залишки миючих засобів у поєднанні з вологою можуть стати причиною утворення плісняви ​​всередині пральних машин. Це не тільки погіршить якість прання, а й призведе до неприємного запаху .

    Так, грибок можна виявити на лотку для порошку та кондиціонера. Тому періодично мийте деталь за допомогою зубної щітки та м’яких засобів (наприклад, гелю для миття посуду або крему для сантехніки). Також не забувайте чистити місце, куди вставляється лоток. Позбутися забруднень у цьому місці можна за допомогою губки або ганчірки з мікрофібри, змоченої в 9% оцті.

    Ще одне місце, де накопичується зайва волога, бруд, шерсть і утворюється грибок, – гумка ущільнювача люка. До речі, там можна виявити предмети, які ви забули дістати з кишень, а також гудзики та іншу дрібну фурнітуру.

    Час від часу (найкраще після кожного прання) перевіряйте гуму ущільнювача. Діставайте звідти речі, що випадково потрапили, волосся, волокна тканини та інше сміття. Відтерти наліт, плісняву та бруд можна ганчіркою або губкою, змоченою столовим оцтом .

    Протирати від пилу варто й інші частини машинки, у тому числі кнопки та ручку. Очистити дверцята зсередини та зовні можна засобом для стекол та ганчіркою з мікрофібри. Якщо на поверхні є наліт, змішайте оцет і воду в рівних пропорціях, нанесіть на забруднення і залиште на 15-20 хвилин. Потім почистіть ці ділянки жорсткою стороною губки для посуду та протріть вологою ганчіркою.

    9. Кухонна витяжка

    На відміну від тієї ж плити , витяжка рідко потрапляє в поле зору при збиранні на кухні. Хоча там також накопичується пил та жир. Найбільше забруднюються грати приладу, і чим рідше їх мити, тим складніше позбутися шару бруду. Вона проникає у внутрішні частини деталей, тому відмити їх просто вологою ганчіркою неможливо.

    Вирішити проблему допоможе замочування в кисневому відбілювачі. Зніміть грати витяжки, покладіть у таз, залийте окропом і додайте засіб із розрахунку 1 столова ложка на 1 л води. Дайте хімії діяти протягом 30-60 хвилин. Потім видаліть залишки бруду щіткою та промийте деталі під проточною водою.

    Також можна на 30 хвилин замочити в розчині нашатирного спирту (100 мл кошти на 3,5 л теплої води). Після цього відітріть жир щіткою або губкою, вимийте грати засобом для посуду і промийте водою. Перш ніж повернути їх на місце, дайте їм повністю висохнути.

    10. Вентиляційні грати

    Здається, про ці місця згадують лише коли виникають проблеми з вентиляцією. На решітках накопичується величезна кількість пилу , який навіть може забити отвори.

    Регулярно очищайте вентиляцію пилососом та протирайте вологою ганчіркою. А якщо є можливість, знімайте грати, щоб ретельно вимити її під проточною водою з використанням засобу для чищення. Дістатися важкодоступних місць допоможе зубна щітка або ватяна паличка.

    На вентиляційних гратах, встановлених на кухні, може накопичуватися ще й жир. У такому випадку нанесіть на забруднення 9% оцет. Через 15–20 хвилин очистіть бруд жорсткою стороною губки або зубною щіткою, потім протріть деталь вологою ганчіркою і поверніть на місце.

    11. Люстри та світильники

    На цих предметах може накопичуватися пил та павутиння, а в закритих плафонах ще й комахи.

    Перед тим як приступати до прибирання, вимкніть освітлення . Потім протріть люстри, світильники та абажури сухою ганчіркою з мікрофібри або зберіть пил підастром, а потім протріть вологим матеріалом. Якщо є можливість, акуратно зніміть плафони, вимийте їх за допомогою посуду і дайте повністю висохнути.



    • інші новини