Вчені знайшли казку, якій 6 тисяч років

818

s24635126Вчені знайшли найстарішу казку в світі.

Вчені довели, що найстарішій казці в світі близько шести тисяч років. Її написали ще у Бронзовому столітті. Цією казкою, відповідно до досліджень антропологів, була “Коваль і диявол”. Вона по суті є протоіндоєвропейською.

Дослідники з університету Нуева де Лісабон і Даремського університету розглядали казки про чари та на їх основі будували древо, яке й дозволило встановити коріння казок. Дослідники розглядали казки, в основі яких лежать чари, і будували з них древо, яке дозволило б, аналогічно до філогенетичного в біології, визначити коріння казок. Учені почали з 275 казок, які згодом звели до 76 базових історій. Древа були побудовані на основі індоєвропейських мов, частина яких уже не існує. Вони порівнювали граматичні та фонетичні структури. Вчені дійшли висновку, що такі казки, як “Джек і Бобове стебло” написали близько п’яти тисяч років тому. А, приміром, “Красуня і Чудовисько” та “Румпельштільцхен”, які раніше вважалися новими історіями, насправді є поважним “антикваріатом”.

Вчені детально вивчили 275 чарівних історій з понад двох тисяч різних казок. З них відібрали 76, вік яких можна було більш-менш точно визначити. Чотири казки мали точний зв’язок з протоіндоевропейского мовою, яка є гіпотетичним предком мов з індоєвропейської сім’ї.

Найдавнішою казкою виявилась “Коваль і Диявол”. Основний сюжет цієї історії у всіх країнах, що належать до індоєвропейської мовної групи, від Індії до Скандинавії, приблизно однаковий. В ній розповідається про коваля, який уклав угоду зі злою надприродною істотою. В результаті він отримав силу поєднувати між собою будь-які матеріали. Що стосується казок “Красуня і Чудовисько” і “Румпельщтільцхен”, то їх вік, на думку вчених, становить 3-4 тисячі років.

Джерело: Lovely Life