10 корисних сайтiв для тих, хто хоче вчитися i самовдосконалюватися

6529

Самоосвіта необхідна людині не тільки для того, щоб змінити професійну сферу або підвищити кваліфікацію. Вік живи – вік учись. Такий підхід до життя дає людині величезні переваги як в кар’єрі, так і в особистому житті, допомагає бути продуктивнішим, краще розуміти людей і досягати успіхів.

Пропонуємо вам добірку найбільш цікавих безкоштовних онлайн-бібліотек, університетів і корисних ресурсів для тих, хто хоче навчитися програмувати, зростити в собі ефективного лідера або просто стати кращою версією себе. Але щоб скористатися більшістю з них, потрібно добре знати англійську.

1. Reddit Lectures

Краудсорсінгова колекція кращих лекцій від топових фахівців, академіків, урядових діячів і лідерів всіх мастей. Родзинка ресурсу в тому, що матеріал оцінюють самі користувачі в традиційно «реддітовской» манері.

2. Бібліотека Конгресу

Національна Бібліотека США – клондайк літератури найрізноманітніших жанрів. Більшість книг доступні онлайн на сайті бібліотеки. Що б ви не хотіли вивчити, про що б не хотіли дізнатися – необхідні для цього книги ви завжди зможете знайти тут.

4

3. Boundless

Тут можна знайти шкільні та університетські підручники, за які американським студентам, як правило, доводиться недешево платити. А на Boundless їх можна знайти безкоштовно в онлайні.

4. Google World Wonders

Вивчайте древній і сучасний світ на чудовому онлайн-ресурсі, побудованому на Google Street View. Мистецтво, культура, пригоди і дивовижні історії, які оновлюються щодня.

3

5. UReddit

У всім відомого форум-сайту Reddit є ще й свій освітній сайт University of Reddit. Тут можна знайти десятки курсів на найрізноманітніші теми: мистецтво, програмування, мови, математика і статистика та багато іншого.

6. Internet Sacred Text Archive

Найбільше інтернет-сховище безкоштовних книг, присвячених релігії і духовності. А ще тут можна знайти все по міфології, парапсихології, алхімії і багато фольклору.

7. MeetUp

Дізнавайтеся, що нового і цікавого відбувається в сферах ваших захоплень. Ходіть на зустрічі, спілкуйтеся з людьми, дізнавайтеся щось нове – це найкращий спосіб ставати краще з кожним днем. На сайті, до речі, є багато мітапів по Україні. Не пропустіть нічого важливого.

2-1

8. Trivium Education

Критичне мислення – це дуже важливий навик, але, на жаль, в школі нас цьому не вчать. Trivium пропонує безкоштовні навчальні матеріали, які допоможуть відточити риторику, граматику і логіку.

9. UoPeople

Університет людей або University of the people позиціонує себе як перший неприбутковий і безкоштовний американський університет з акредитацією вищого навчального закладу. UoPeople пропонує дипломні програми з бізнес-адміністрування, комп’ютерних наук та охорони здоров’я.

1

10. Project Gutenberg

Вивчайте класичну літературу безкоштовно завдяки онлайн-бібліотеці Project Gutenberg. Більше 50 000 книг доступні тут для безкоштовного скачування.